Wystawa

Pośród żywiołów

Jesteś tutaj

WWW BANNER - Bielska

„Ceramika to moja niekończąca się przygoda, którą traktuję z powagą, ale i z uczuciem. Z zaangażowaniem i emocjami zgłębiam tajniki ceramicznego warsztatu i stwierdzam z pokorą, że mam przed sobą jeszcze daleką drogę…”

Alicja Bielska

 
Ziemia, powietrze, ogień i woda - to główne żywioły współuczestniczące w procesach ceramicznego tworzenia. Szczególnie są one aktywne w alternatywnych technikach ceramicznych jak raku, bałtyckie raku czy piec węgierski, gdzie mają znaczący wpływ na nieprzewidywalne, ale bardzo interesujące efekty końcowe.
Wystawa prezentuje wybrane ceramiki na tle warsztatu, aby pokazać bogactwo ceramicznych możliwości i zachęcać do nowych poszukiwań oraz eksperymentów. Autorka w swoich projektach często zawiera ornitologiczne motywy, gdyż nie jest w stanie uciec od  zawodowych tematów.

Alicja Bielska – z zawodu biolog, od ponad 10 lat w wolnych chwilach działa aktywnie w Pracowni Ceramicznej Gdańskiego Archipelagu Kultury „Wyspa Skarbów” pod kierunkiem artysty rzeźbiarza  Krystyny Andrzejewskiej - Marek. Laureatka licznych nagród w Ogólnopolskich Konkursach Ceramicznych „Ceramiony” w Elblągu oraz współuczestniczka wielu wystaw.

6 grudnia 2016 (wtorek), godz. 18:00

POŚRÓD ŻYWIOŁÓW - wernisaż wystawy ceramiki Alicji Bielskiej

ekspozycja do 5 stycznia 2017
wstęp wolny

Nie
06.12.16
wtorek
18:00
Wyspa Skarbów
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/643274239186181/
wtorek, Grudzień 6, 2016 - 18:00 do czwartek, Styczeń 5, 2017 - 15:55