Muzyka

PIOTR SCHMIDT ELECTRIC GROUP feat. ERNESTO SIMPSON

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkich miłośników muzyki na niepowtarzalny koncert jazzowy. Wyjątkowe połączenie polskiego zespołu z kubańskim perkusistą - Piotr Schmidt Electric Group we współpracy z Ernesto Simpson.

PIOTR SCHMIDT ELECTRIC GROUP feat. ERNESTO SIMPSON to propozycja dla wszystkich miłośników wyśmienitej muzyki, pełnej magii, nagłych zwrotów akcji, muzyki, która będzie charakteryzować się dużą dowolnością interpretacyjną i aranżacyjną. Klimat koncertu, przepełniony urzekającą harmonią, pozwoli ponieść emocje w rytm wykonywanych utworów.

Piotr Schmidt Electric Group, to elektryczno-groove’owy zespół, założony w kwietniu 2011 roku. Członkowie zespołu, to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych, wybitni młodzi artyści którzy tym razem postanowili zmieszać różne im bliskie style w jeden niepowtarzalny tygiel muzyczny, łącząc przestrzenny jazz z takimi stylami jak fusion, soul, R&B czy muzyka filmowa. Od momentu założenia zespołu zagrali wspólnie ponad 70 koncertów, w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Zespół zadebiutował płytą "Silver Protect" wydaną we wrześniu 2012 r. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

Ernesto Simpson, to urodzony na Kubie, światowej sławy perkusista specjalizujący się w jazzie i muzyce latynoskiej. Tylko w ciągu ostatnich lat współpracował z takimi artystami jak: Paquito D'Rivera, Richard Bona, Gonzalo Rubalcaba, Michael Brecker, Mike Stern, Herbie Hancock, James Genus, Ron Affif, Samuel Torres, Manuel Valera czy Rodriguez Bracia.

W skład wykonawców koncertu wchodzą:

Piotr Schmidt - trąbka

Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory

Andrzej Święs - gitara basowa, efekty Ernesto Simpson (CUB) – perkusja

Bilety w cenie 25 zł, w przedsprzedaży, będzie można nabyć w Scenie Muzycznej GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.
W dniu koncertu bilety dostępne będą w cenie 35 zł.

Nie
27.02.15
piątek
19:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak