Artystyczne

OBRAZY OGNIEM MALOWANE

Jesteś tutaj

Jeśli przygnębia cię jesienna aura, a październikowe wieczory spędzasz tęskniąc za słonecznymi, ciepłymi popołudniami, dołącz do wszystkich światłoczułych mieszkańców Trójmiasta i pomóż rozświetlić gdańską Zaspę! OOM to plenerowa akcja artystyczna, której motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna, której motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. i miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła dużą widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji, jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania temu wydarzeniu charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

Tegoroczna edycja zaskoczyła nas dużą ilością zgłoszeń. Dziękujemy wszystkim za chęć udziału w kolejnej odsłonie OOM i zapraszamy w najbliższą sobotę na trawnik przed „Plamą”!

W tym roku na Obrazach Ogniem Malowanych swoje instalacje zaprezentują:
 
- Grażyna Ossowska “Demeter vol.2″ – instalacja łącząca elementy rzeźby, muzyki i ognia
 
- Agnieszka Kurkowska „unierzeczywistnienie” – zbiór autorskich makiet architektonicznych, które zostaną podpalone, „unierzeczywistnione”, odtąd pozostaną jedynie w pamięci obserwatorów….
 
- AKA Kolektyw (Marta Szotyńska, Milena Marczykowska, Maciek „Shevy” Mołdoch) „Save my flame” – fuzja tańca, ruchu i ognia, ocalająca wewnętrzny, autentyczny płomień przed zalewem sztuczności
 
- Compañia Repente „¡Anda!" – historia opowiedziana śpiewem, muzyką i obrazami
 
- Teatr FETA „Niebo/Piekło” – przedstawienie walki Dobra ze Złem, diabłów z aniołami, Nieba z Piekłem – bitwa o ludzką duszę z piekielnym ogniem w tle
 
- Młoda Projektornia (Projektornia GAK) zabierze nas w rejs płonącym parostatkiem
 
- Wioletta Ulatowska i Maja Gasperowicz (Plama GAK) – pokaz wypału ceramiki techniką raku
Nie

Wstęp wolny


24.10.15
sobota
18:00
Plama
Artystyczne
Nie
https://www.facebook.com/events/1040863545945723/