Muzyka

Noc Świętojańska

Jesteś tutaj

Jak co roku, w czerwcu, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury otwiera sezon imprez plenerowych na Placu Zebrań Ludowych. Inauguracyjną imprezą jest Noc Świętojańska!

24 czerwca Prezydenta Miasta Gdańska i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zapraszają na Plec Zebrań Ludowych w Gdańsku na koncert z okazji Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku świętujemy już od godz. 18. Wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic - zapraszamy na niesamowity start koncertów plenerowych w Gdańsku. Dzięki temu, iż tego wieczoru, artyści „zabiorą” nas w zróżnicowaną przestrzeń swej muzycznej twórczości, mamy nadzieję trafić w gusta szerokiego grona odbiorców. Tego dnia planujemy zorganizowanie koncertu plenerowego z cyklu „Kombi i Przyjaciele”, który ma w zamyśle świętowanie 40- lecia zespołu. Początek tego roku Kombi rozpoczyna z naprawdę mocnym akcentem. Jako Przyjaciele jubileuszowego zespołu wystąpią: zespół Milczenie Owiec, trójmiejski rockowy zespół muzyczny stworzony przez piątkę ludzi, których połączyła wspólna rockowa pasja. Zespół tworzą muzycy, którzy w swych wcześniejszych projektach nigdy nie stronili od mocnych brzmień. Jako kolejny wystąpi zespół Rezerwat – Polska grupa rockowa, założona w 1982 roku, zadebiutowali na Festiwalu Rockowisko. Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpi Marek Piekarczyk – wokalista, który występuje na scenie od 1969 roku. Od trzech lat występuje w TVP 2  „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów.

KOMBI

Kombi, to polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności wykonywał muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych.

Muzyka zespołu bliska jest stylom elektro-pop i synth pop. Kombi było jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dekady lat 80. Charakterystyczne dla zespołu jest to, że poza piosenkami wykonuje także wiele utworów instrumentalnych. W tym roku przypada jubileusz 40-lecia zespołu! Z okazji przypadającego jubileuszu KOMBI wydało płytę p.t. Nowy Album z 10 nowymi utworami. Płyta już jest dostępna w sprzedaży.

MAREK PIEKARCZYK

Marek Piekarczyk, to polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki rockowej TSA, którego jest członkiem, z przerwami od 1981 roku. Marek Piekarczyk śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. Do grupy TSA dołączył na początku lat 80. i został jej wokalistą. Zespół zdobywał coraz większy rozgłos. TSA zaczęło wydawać płyty, a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Wraz z zespołem TSA Marek Piekarczyk wystąpił na ok. 1000 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. Od trzech lat występuje w TVP 2  „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów.

REZERWAT

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Zespół ma na swoim koncie blisko milion sprzedanych płyt długogrających i ponad milion składanek.

MILCZENIE OWIEC

Milczenie Owiec to piątka ludzi, których połączyła wspólna rockowa pasja. Obecnie zespół tworzą muzycy, którzy w swych wcześniejszych projektach nigdy nie stronili od mocnych brzmień.  Premiera drugiego albumu zatytułowanego  ”Niepokoje” miała miejsce 26 lutego 2016 roku, połączona była z reedycją debiutanckiej płyty “Twarze”. Płyta została pozytywnie przyjęta przez fanów mocniejszych brzmień oraz środowisko muzyczne, w pierwszym tygodniu sprzedaży trafiła na 51 pozycję rankingu OLiS. Aktualnie trwa trasa koncertowa promująca nowy materiał. Zespół zagra w ponad 20 miejscach. Do tej pory jednak zdążyli już uczestniczyć w dwóch ważnych i kameralnych wydarzeniach: gali Antyradia “Najlepsza płyta rocku 2015″ oraz w koncercie w ramach projektu “Metropolia jest okey” w studio koncertowym Radia Gdańsk.

Program wydarzenia:

18:20 – 19:00 Milczenie Owiec

19:20 – 20:20 Rezerwat

20:30 – 21:40 Marek Piekarczyk

22:00 – 23:30 Kombi

Nie

Bilety: 5 zł do kupienia w placówce Sceny Muzycznej przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz bezpośrednio przed imprezą. 


24.06.16
piątek
18:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Tak