Spotkanie

"Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie"

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”. 18 października (czwartek) o podróży po Gwatemali i Hondurasie opowie Tamara Kanecka. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!
 
______
 
„Zapraszam na opowieść o miesięcznej, kobiecej podróży do Gwatemali i Hondurasu, krajów uważanych za jedne z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Czy naprawdę aż strach się bać? Ameryka Centralna zachwyca, uzależnia, każe do siebie wracać i poznawać jej kolejne kraje, z których każdy jest troszeczkę inny, ale tak samo urokliwy. To miejsce, gdzie nowa rzeczywistość miesza się z pradawnym, majańskim światem. W Gwatemali rdzenni mieszkańcy stanowią prawie połowę liczby ludności. Honduras natomiast kojarzy się z reguły tylko ze smutnymi statystykami – a czy słyszeliście o bezkresie tamtejszej dżungli, górskim krajobrazie, bogatej przyrodzie i serdecznych ludziach?”
Tamara Kanecka
 
 
Tamara Kanecka-Brzóska – z zawodu inżynier geodezji, aktualnie na etacie w branży lotniczej. Życiowo – podróżniczka, najchętniej chciałaby zobaczyć cały świat oraz poznać jak najwięcej jego mieszkańców. Do tej pory odwiedziła ponad 40 krajów. Najbardziej zakochana jest w Azji i Ameryce Środkowej. Od 5 lat zapalona motocyklistka. Swoich sił próbuje również we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej, do tej pory zdobywając kilka 4 i 5-cio tysięczników. Miłośniczka autostopu oraz szeroko pojętego "bezplanu". Członkini turystycznego klubu akademickiego AKK GDAKK oraz Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”. 

 

Nie
Projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Wstęp wolny

18.10.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
https://www.facebook.com/events/2209701082635147/