Artystyczne

Linoryt (instr. Barbara Leszczyńska)

Jesteś tutaj

Linoryt to technika druku wypukłego wywodząca się z drzeworytu. Zalicza się do technik grafiki artystycznej, jest możliwa do opanowania przy odrobinie cierpliwości, a czasem i bez niej, a efekty, jakie oferuje są unikalne i niemożliwe do uzyskania w innych technologiach.

Umożliwia zarówno operowanie dużymi płaszczyznami koloru, jak i drobnym, precyzyjnym detalem, stwarza też mnóstwo możliwości przy pracy w czerni i bieli. Grafikę uzyskuje się przez odbicie matrycy na papierze, a moment sprawdzenia efektu na odbitce jest chwilą ujarzmienia niepewności, czasem zaskoczenia, zwykle radości i zachwytu z przełożenia wyobraźni na rzeczywisty obraz.

Warsztaty, jakie będą miały miejsce w Plamie oferują poznanie tej oraz pokrewnych technik i wprowadzenie do druku wklęsłego. Nauczymy się, w jakiej technice mógłby tworzyć Durer, gdyby żył w czasach linoleum, co w życiu grafika ułatwił Pablo Picasso, jak różnicować tony, operując jedynie śladem czerni i bieli, jak łączyć kolory i kontrolować stopień dobicia odbitki, jak stworzyć matrycę z materiałów recyclingowych, co to jest monotypia, w jaki sposób sygnować odbitki, zrozumiemy, czym jest nakład grafik i czym się różnią poszczególne odbitki, co to jest monoprint, wykonamy eksperyment twórczy oraz przeżyjemy wspólnie wiele, wiele innych graficznych przygód.

Nazywam się Barbara Leszczyńska. Jestem artystką grafikiem z tytułem magistra uzyskanym na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafiki i ilustracje tworzę w różnych technikach, przede wszystkim w linorycie, intaglio, sitodruku, litografii, a także rysunku ilustracyjnym tuszem. Uwielbiam lasy, podróże i pogawędki. Inspiruje mnie natura.

Mam nadzieję, że uczestnicy będą równie zachwyceni jak ja!

https://barbaraelart.wordpress.com/

Tak
Regulamin odpłatności

W sezonie 2018/2019 obowiązują następujące formy odpłatności do wyboru: kwartalna, miesięczna lub za pojedyncze zajęcia:

 

1. Odpłatność za zajęcia 2-godzinne

80 zł/miesiąc; 200 zł/kwartał

2. Odpłatność za zajęcia 3-godzinne:

100 zł/miesiąc; 250 zł/kwartał

3. Koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach wynosi 30 zł.

 

UWAGA!!! Wszystkie odpłatności należy regulować PRZED przystąpieniem do zajęć.

 

Zapisy: plama@gak.gda.pl; 58 557 42 47 lub bezpośrednio w klubie "Plama" GAK

OD: pon 01.10.18
DO: pon 27.05.19

Zobacz daty
17:00
Plama
Artystyczne
Tak
Powtarza się co tydzień w poniedziałek do pt. Maj 31 2019 oprócz pon. gru 24 2018, pon. gru 31 2018.