Film

Kino na Stogach. Filmy animowane dla dzieci.

Jesteś tutaj

W ramach cyklu spotkajmy się w kinie zapraszamy na pokaz filmów animowanych wyprodukowanych przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Zaprezentujemy dwa filmy „Dziwne dziwy… czyli baśń o korsarzu Palemonie” (1986/Polska /czas trwania 50 min.) oraz "Król i Krolik" (2008/Polska /czas trwania 25 min.). W filmie "Król i Krolik" prawdziwe życie miesza się tu z fantazją w sposób pełen humoru. Prześmiewcze spojrzenie na dorosłych, którym dzieci mają być posłuszne, czyli rodziców i nauczycieli, to jedna z charakterystycznych cech tego filmu. Akcja filmu "Dziwne dziwy... czyli baśń o korsarzu Palemonie" oparta jest na utworze Jana Brzechwy. WSTĘP WOLNY. Dojazd z Dworca Głównego: 3, 8 lub autobus 111 (przystanek Zimna)

 

W ramach cyklu spotkajmy się w kinie zapraszamy na pokaz filmów animowanych wyprodukowanych przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie:

 

"Król i Krolik" 2008/Polska (czas trwania 25 min.)

 

film animowany dla dzieci

 

Prawdziwe życie miesza się tu z fantazją w sposób pełen humoru. Prześmiewcze spojrzenie na dorosłych, którym dzieci mają być posłuszne, czyli rodziców i nauczycieli, to jedna z charakterystycznych cech tego filmu.

 

 

 

„Dziwne dziwy… czyli baśń o korsarzu Palemonie” 1986/Polska (czas trwania 50 min.)


film animowany dla dzieci


Akcja filmu oparta jest na utworze Jana Brzechwy.

 

WSTĘP WOLNY

 

Dojazd z Dworca Głównego: 3, 8 lub autobus 111 (przystanek Zimna)

Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk Stogi

 

 

Nie
20.02.15
piątek
17:00
Dom Sztuki
Film
Nie