Muzyka

Gdańskie Sobotnie Wieczory Artystyczne edycja IV

Jesteś tutaj

Serdecznie zapraszamy Państwa na czwartą już edycję Gdańskich Sobotnich Wieczorów Artystycznych! Będzie to wyjątkowy koncert z wyjątkowej okazji – Dnia Kobiet! Wystąpią zespoły Drive oraz Retro. Jeśli masz ochotę na dużo dobrej muzyki to przyjdź do Gamy 8 marca o godzinie 18:00! Po koncercie zapraszamy na poczęstunek!

Drive

Driver to zespół grający muzykę rozpostartą pomiędzy wieloma stylistykami muzycznymi, od rocka, przez blues, po jazz. W skład zespołu wchodzą:

 

Maria Furia vel Widomska Stajewska (śpiew) – laureatka „Szansy na Sukces”, „Drogi do Gwiazd” i półfinalistka pierwszej edycji „Idola”. Pasjonuje się pięknem, wibracją, naturą. W muzyce szuka magii, prawdy i porozumienia. Muzyki uczyła się od Grażyny Łobaszewskiej, Jorgosa Skoliasa, Mika Myllari i Olgi Szwajger. Jest pod silnym wpływem takich wykonawców jak: Erykah Badu, Mozart, Kayah, Tower of Power, Prince i Delibes. Jeździ po świecie w poszukiwaniu swojego muzycznego „ja”.

Henryk Gutowski (gitara) – zamieszany w działalność wielu trójmiejskich formacji. Inspiracje odnajduje we wszelkich gatunkach muzyki improwizowanej, nasyconej dużą dawką energii, osadzonej w synkopowych podziałach rytmicznych. Nie stroni również od brzmień przestrzennych kierując się w stronę muzyki ilustracyjnej, chętnie bierze również udział w przedsięwzięciach związanych z estetyką bluesową.  

Michał Piotrowski (bas) – w latach 70-tych grał w trójmiejskiej kapeli rockowej „Pięciu”, współpracował z kwintetem wokalnym „Saga 72” (Opole 74, nagrania dla Polskiego Radia), w ostatnich latach uczestnik jamów bluesowo-rockowych w Trójmieście. Inne formacje z którymi współpracował to: Julia Vikman Band, Midnight Cafe, Samowolka, Walking Blues i Viagra Blues. Basista uniwersalny, grający pop, rock, blues, folk, small jazz i soul.

Tadeusz Leszczyński (bębny) – prowadził Jazz Cafe w gdańskim Blue Time, szef grupy Walking Blues. Pod egidą Pagartu grał w rozmaitych formacjach w całej Europie.


Retro

Gdańska formacja rockowa założona przez Piotra Klaszewskiego (gitara rytmiczna) i Mirosława Małysza (bębny) w 2013 roku. W 2014 roku skład dopełnili: Jarosław Klaszewski (gitara solowa) oraz  Michał Piotrowski (bas).

Nie
08.03.14
sobota
18:00
Gama
Muzyka
Nie