Wystawa

Davide Canepa "Say it loud!"

Jesteś tutaj

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Davide Canepa w środę, 9 marca o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 1 kwietnia. Wystawa malarstwa Davide Canepa w „Plamie” GAK obejmie serię dwudziestu energetycznych prac o różnorodnej tematyce.

Tytuł wystawy – „Say it Loud!” - nawiązuje do legendarnej piosenki Jamesa Browna "Say It Loud, I'm Black and I'm Proud" ("Powiedz to głośno, jestem Czarny i jestem Dumny") i zachęca do artystycznej ekspresji w formie krzyku prosto z serca. Utwór ten powstał w historycznym dla Czarnej Ameryki momencie, a zainspirowany nim obraz przypomina, że każdy z nas może być „mniejszością”, klasą niższą, tym dyskryminowanym. Życie Jamesa Browna to wspaniały przykład na to, jak przeciwstawić się przeciwnościom losu i skierować cała swoją moc w twórczy manifest, wyrażając głośno i bez strachu to, co jest dla nas ważne.

Davide Canepa jest współczesnym artystą z Genui, we Włoszech. Urodził się w 1979 roku, zdobył doświadczenie w różnych środowiskach we Włoszech, Anglii i Szkocji, od zawsze analizując ewolucje ludzkości i mechanizmy, które nią sterują, od najprostszych narzędzi codziennego użytku do najgłębszych i najbardziej złożonych struktur naszego społeczeństwa.

Ta pasja odzwierciedla się w jego sztuce - jest ona w ciągłej ewolucji. Obrazy Davide są ponadczasowe i reprezentują nasze społeczeństwo, mają służyć jako przejrzysta "książka historii", którą następne pokolenia będą mogły wykorzystać do analizy rozwoju ludzkości i konsekwencji naszych działań i idei. Są one odniesieniem do "wyzwolenia się od szablonów," zerwania niewidzialnego łańcucha, który wiąże jednostki z rzeczywistością, która do nich nie należy.

Styl Davide przypomina pierwotną ekspresję - niezbędną, by w surowy sposób obnażyć często niewygodne tematy, przy minimalnym wpływie minionych ruchów artystycznych. Płótna tworzone przy użyciu każdego rodzaju materiałów i podpisane na odwrocie, są często cięte lub palone, by strącić je z pozycji uświęconego piedestału sztuki.

Priorytetem Davide jest nieustanna nauka, gdyż jego zdaniem, rozwój jednostki jest jedynym sposobem na rozwój społeczeństwa, a zmiany w świecie zaczynają się od zmian w nas samych.

Prace Davide były wystawiane w wielu miastach Europy, między innymi Rzymie, Londynie, Rotterdamie i Barcelonie. Artysta właśnie postanowił przeprowadzić się do Polski i zamieszkał w Sopocie. Jego prace zostały już pokazane na dwóch wystawach, w sopockim Klubie Atelier oraz w Sztuce Wyboru w gdańskim Garnizonie Kultury.

Nie
"The Real Revolution Has To Start Inside Yourself"

www.davidecanepa.com


09.03.16
środa
18:00
Plama
Wystawa
Nie
www.facebook.com/events/1530587627242137/
środa, Marzec 9, 2016 - 18:00 do piątek, Kwiecień 1, 2016 - 17:00