Ruchowe

Afro Stage Workshops

Jesteś tutaj

Święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki, już w sobotę (10.11.2018), w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Przed nami intensywne warsztaty: DJEMBE z wirtuozem djembe - Wojtkiem Pęczkiem oraz tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej AFRO DANCE z wybitną tancerką afro - Anetą Szlachetą oraz gościem specjalnym Norah Mc Gettigan!

Możliwość grania oraz tańczenia z tak znakomitymi artystami to nie lada gratka dla fanów bębnów oraz tańca! 

Przybywajcie tłumnie!

Kilka słów o warsztatach...

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe. Taniec afrykański jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!

Warsztaty DJEMBE z Wojtkiem Pęczkiem,będziemy mieli wyjątkową okazję szkolić się pod jego mistrzowskim uchem i poznać jego niesamowity kunszt i głębokie podejście do muzyki zachodnio afrykańskiej. Możliwość grania z tak znakomitym artystą to nie lada gratka dla fanów bębnów!

Warsztaty będą dopasowane do poziomu uczestników!

- nauka i szlifowanie techniki gry na bębnach djembe

- nauka akompaniamentów do tradycyjnego rytmu

- aranżacja: intro, break i solo, jeśli dogodzi poziom i chęci uczestników!

Na warsztaty ubierzcie wygodne ubrania nie krepujące ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie uśmiechy i wodę bo będzie gorąco!!

PROGRAM IMPREZY

10:00 - 11:30 Warsztaty Afro dance z Anetą Szlachetą

11:45 - 13:15 Warsztaty Afro Dance z Norah Mc Gettigan

13:30 - 16:30 Warsztaty gry na Djembe z Wojtkiem Pęczkiem

CENNIK

Opłata za udział w jednych warsztatach afro dance

30 zł przedsprzedaż

40 zł w dniu imprezy

Opłata za udział w warsztatach djembe

40 zł przedsprzedaż

50 zł w dniu imprezy

Wejściówki na warsztaty są do nabycia z możliwością wybrania jednej z następujących opcji płatności:

- gotówką w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

 lub

przelewem do dnia 09.11.2018 na nr konta Gdańskiego Archipelagu Kultury:

Bank Spółdzielczy w Sztumie/o Gdańsk 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010

z dopiskiem „imię i nazwisko oraz nazwę warsztatów, imię prowadzącego

OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI W FORMIE PRZELEWU BANKOWEGO PROSIMY O OKAZANIE W DNIU WARSZTATÓW POTWIERDZENIA DOKONANIA PRZELEWU OSOBIE SPRAWDZAJĄCEJ WEJŚCIÓWKI.

INFO O PROWADZĄCYCH WARSZTATY

Norah Mc Gettigan - urodzona w północno-zachodniej Irlandii, Norah zawodowo jest scenarzystką oraz reżyserką filmową, i wykładowczynią w Łódzkiej Szkole Filmowej. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej. Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole City Bum Bum, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską: www.citybumbum.pl Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Landing Mane (Senegal), Andy Camara (Gwinea/Warszawa), Norma Schulz (Niemcy/Australia), Wiola Wojciechowska (Polska). Norah prowadzi obecnie regularne cotygodniowe zajęcia afro dance dla ludzi różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, a także występuje z zespołem City Bum Bum.

Aneta Szlacheta - Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje, ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (m.in: "Les Ballets Africains", "Ballet Surakata"," Ballet District de Bamako") oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz autorskie warsztaty "Taniec Powiązany z Afryką" i Zamotany Afro Dance" dla rodziców motających dzieci w chusty. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble. Współpracuje z zespołami Foliba i Sango.

Wojtek Pęczek (aka Mamady Keita de Pologne) - twórca City Bum Bum, najstarszej w Polsce szkoły muzyki i tańca Afryki Zachodniej oraz założyciel i lider CBB Ensemble, najdłużej działającego w kraju zespołu specjalizującego się w szeroko pojętym nurcie afro. Wspólnie z Norą Mc Gettigan, od wielu lat organizator Nocy Żywych Bębnów - największego w kraju festiwalu muzyki afrykańskiej, a także corocznych międzynarodowych warsztatów muzyki i tańca w Abene w Senegalu. W pracy pedagogicznej, przy poszanowaniu tradycji zachodnioafrykańskich rytmów i kultury djembe słynie z charyzmy i wyjątkowej umiejętności wydobycia z muzyki czystej radości, która otwiera i jednoczy ludzi. Zapraszany jako ceniony trener, mówca i inspirator na duże wydarzenia biznesowe. Afryka jest jego drugim, choć pod wieloma względami - pierwszym domem. Szanowany i traktowany jak rodzina przez największych mistrzów i wirtuozów muzyki djembe, nosi nazwisko: Mamady Keita de Pologne. Na polu rodzimej branży muzycznej, m.in. zdobywca Platynowej Płyty za współpracę z Melą Koteluk.
Więcej o artyście:
www.citybumbum.pl - strona szkoły City Bum Bum
https://www.facebook.com/citybumbum/ - profil fb
www.lepszastronaintegracji.pl
https://www.facebook.com/lepszastronaintegracji/ - profil fb 
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/ - zespół CBB Ensemble

Nie

Opłata za udział w jednych warsztatach afro dance


30 zł przedsprzedaż


40 zł w dniu imprezy


Opłata za udział w warsztatach djembe


40 zł przedsprzedaż


50 zł w dniu imprezy


10.11.18
sobota
10:00
Scena Muzyczna
Ruchowe
Tak
Nandaloo
https://www.facebook.com/events/177236516498410/