Muzyka

19.05.2019 / AMFITEATR ORANA Anna Dereszowska

Jesteś tutaj

Anna Dereszowska.

Polska aktorka teatralno-musicalowa, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka. Na stałe związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie.

Brała także udział w przedstawieniach muzycznych o różnej stylistyce. Można ją było oglądać jako tytułową Pannę Tutli Putli w musicalu z librettem na motywach dramatu Witkacego, muzyką Janusza Stokłosy, w choreografii i inscenizacji Janusza Józefowicza (2004, Teatr Studio Buffo w Warszawie). 

Zagrała główną rolę Zerzabelli w "Paradach" Jana Potockiego w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego (2005, Teatr Syrena w Warszawie). 

Jednocześnie śpiewała w kameralnym przedstawieniu z piosenkami Jana Kaczmarka "Album rodzinny" według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza i Jacka Poniedzielskiego (2007, Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie). 

Aktorka śpiewa z zespołem Machina del Tango, wspólnie z Andrzejem Krzywym nagrała piosenkę na płytę De Mono "No Stress" (2010), w 2010 roku wygrała Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Rok później ukazała się jej debiutancka płyta "Już nie zapomnisz mnie" składająca się z kompozycji Henryka Warsa. W 2014 roku wraz z Machina del Tango wydała płytę "Tango va banque - tanga filmowe"

Nie

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na kolejny sezon koncertów w Amfiteatrze Parku Oruńskiego 'Orana'


19.05.19
niedziela
18:00
Scena Muzyczna
Muzyka
Nie