Teatr/Taniec

Święto Seniora: spektakl, spotkanie z poczęstunkiem

Jesteś tutaj

Stacja Orunia wspólnie z Teatrem seniora „Pełnoletni" z Projektorni w Brzeźnie zapraszają na spektakl „Stara kamienica" oraz spotkanie z artystami przy słodkościach i kawie :). Wstęp wolny!

Kiedy? 20 października, godz. 13:00

Gdzie? Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

Gdańsk - Orunia

Wstęp wolny!

 

Spektakl opowiadający o losach wielopokoleniowej rodziny, która zamieszkuje w jednej z starych gdańskich kamienic. Akcja spektaklu rozgrywa się w pokoju babci, seniorki rodu, tu zwykła się spotykać cała rodzina. Babcia jest właścicielką całej kamienicy, w której zamieszkuje razem z córką, zięciem i wnuczką. W odwiedziny do Gdańska przyjeżdża z kolei jej druga córka, majętna dama, która wyjechała za mężem do USA, do Teksasu. Babcia, pozornie bardzo schorowana i cierpiąca, nie może narzekać na brak towarzystwa i intryg rodzinnych, w które zostaje włączona. Do tego, jako zarządca kamienicy ma wciąż rękę na pulsie i interesuje się życiem innych mieszkańców domu. Pomocne w zasięganiu informacji są przyjaciółki-sąsiadki. Jaka jest kondycja moralna i finansowa domowników tej kamienicy? Czy z rodziną rzeczywiście najlepiej wychodzi się na fotografii? I co wyniknie z tych wszystkich intryg?

 

Scenariusz: zespół wraz z Eweliną Damps

Reżyseria: Ewelina Damps

Muzyka: Paweł Zagańczyk

 

Występują:

Jadwiga Bartnicka

Teresa Dobierska

Józefa Godek

Anna Kędziora

Stanisław Kwidziński

Janina Mańkowska

Danuta Murawska

Halina Sarnowska

Barbara Tomaszewicz

Jadwiga Kreft

Nie

Wydarzenie odbędzie się w ramach „Gdańskich Dni Seniora 2017", których organizatorem jest Urząd Miejski w Gdańsku. Dziękujemy Pelnomocnikowi ds. Seniorów za wsparcie!ch i płaskich form ceramicznych. Podczas zajęć projektujemy, lepimy, szkliwimy i wypalamy w piecu ceramicznym.


20.10.17
piątek
13:00
Stacja Orunia
Teatr/Taniec
Nie