Spotkanie

Łowcy Słów "Opowieści z Nordy" - online

Jesteś tutaj

25 czerwca zapraszamy na "Opowieści z Nordy" w wykonaniu wspaniałych opowiadaczek: Łowcy Słów. Po raz kolejny spotkamy się online.
 
"Opowieści z Nordy"
 
Legendy i podania Pomorza są skarbnicą wiedzy na temat dzielnego ludu zamieszkującego nasze tereny; społeczności, która mimo licznych najazdów szwedzkich, duńskich i krzyżackich usiłowała zachować rodzimy język, kulturę i tożsamość.
 
Są to historie twardych i upartych ludzi, którzy mimo narzucanej im religii, potajemnie wracali do korzeni praojców, swych dobrze znanych wierzeń, bogów, duchów opiekuńczych morza, rzek, jezior, puszcz i mokradeł.
 
Klabaternicy, Stolemy wszelkiej maści Topielce, Syreny, Rusałki, Smętki i Purtki zamieszkiwały nie tyle wyobraźnię lokalnych, co były oczywistymi elementami krajobrazu, jak morze i wydmy.
 
Opowieści z Nordy to spotkanie z tutejszą tradycją i niematerialnym dziedzictwem w duchu Małej Ojczyzny. Wzbogacone o legendy morskie i pirackie będą obrazem twardych, ukształtowanych przez żywioł charakterów. Obrazem ludzi, którzy później dewizą: Nec temere, nec timide, utworzyli Wolne Miasto Gdańsk.
Nie
Opowieści wysłuchacie na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/klubplama

25.06.20
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
https://www.facebook.com/events/270655727368875/