Winda

Jesteś tutaj

Wrzeszczańska Winda zawiaduje Teatrem Leśnym w Parku Jaśkowej Doliny (Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie, Muzyka Bez Granic) i Ogólnopolskim Festiwalem Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowiskiem, które odbywa się w Teatrze Wybrzeże. Organizuje także Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej.

W samym budynku prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i związane ze sztukami plastycznymi, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

ul. Racławicka 17
80-406 Gdańsk Wrzeszcz

Godziny otwarcia:
obiekt PON-PT: 9:00-21:00
biuro PON-PT: 9:00-16:00
tel. 58 344 90 53
winda@gak.gda.pl
winda.gda.pl

WINDOWISKO - Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich mający na celu prezentację i promocję współczesnej polskiej dramaturgii. To jeden z niewielu polskich festiwali teatralnych, gdzie priorytetem jest promocja teatru autorskiego, opartego na własnych tekstach dramatycznych lub autorskich i nowatorskich adaptacjach dzieł niescenicznych (takich jak proza, publicystyka, czy poezja).


TEATR LEŚNY- cykl koncertów w sezonie letnim odbywających się w istniejącym od 1911 i rewitalizowanym pod koniec lat 90-tych Teatrze Leśnym, położonym w sercu Parku Jaśkowej Doliny. Co roku gości międzynarodowe gwiazdy muzyki jazzowej i eksperymentalnej podczas wydarzeń z cyklu Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie i Muzyka bez granic. Teatr Leśny jest miejscem otwartym na różne gatunki muzyczne od jazzu, przez muzykę klasyczną po etniczne brzmienia. Gościli u nas m.in.: Stanisław Soyka, Czesław Śpiewa, Jan Konop Big Band, Włodzimierz Nahorny, Janusz Mackiewicz, Olo Walicki, Milo Kurtis i wielu innych.


  


Gdańskie Noce Jazsowe

Gdańskie Noce Jazsowe

28 sierpnia - piątek - MOCNO
Algorythm, Szymon Klima Quintet, Folwark, Q YA VY
od 19:00 do 23:00

29 sierpnia - sobota - BENEFIS KRYSTYNY STAŃKO
Obara, Smoczyński, Bukowski, Lemańczyk, Wądołowski, Jahr, Wojtczak, Gawdzis, Grzywacz, Paciorek, Rutscha, Stańko x2, Przestawiamy: Łukasz Reks
od 19:00 do 22:00

27.08.20
czwartek
19:00

HathaYoga - Aktywne Poranki Bez Kawy w Teatrze Leśnym

SMU YOGA czyli SMU Travelers ( SMU - SOUL MIND UNIVERSE) :D Dwoje nas, obywateli wszechświata, którzy kochają uczyć się i dzielić się wiedzą z innymi. Kochamy podróże małe i duże i doświadczenie przychodzące wraz z nimi ♥ Yoga to nauka która pozwala nam rozumieć lepiej świat oraz rozwijać się każdego dnia. Rozwój ten nie jest dla nas przypisany do żadnej religii ale przekazuje pozytywne wartości etyczno-moralne zawarte we wszystkich religiach świata. “Ciało-Umysł-Świadomość” właśnie to połączenie nazywamy właśnie jogą.

OD: sob 01.08.20
DO: sob 29.08.20

Zobacz daty
09:00

Mój pierwszy raz z kulturą...

Zapraszamy Was do śledzenia cyklu Mój pierwszy raz w kulturze...

Cykl krótkich wspomnień ludzi związanych z kulturą i ich pierwszej styczności z szeroko pojętą kulturą...

Do tej pory udział wzieli

Artur Gadowski - muzyk zespołu IRA

Wojciech Korzeniewski - animator kultury, manager KOMBI

Laura Haras - kierownik TEATR GAK

Monika Jarząbek - kierownik STACJA ORUNIA GAK

Marek Brand - Teatr w Blokowisku, PLAMA GAK

25.04.20
sobota
11:05

Strony