Logo GAK

placówki

Weekend muzyczny – PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE GAK

muzyka
warsztat

Weekend muzyczny – PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE

 1. data

  01.05.22
  niedziela

 2. godzina

  13:00

 3. wstęp

  Płatny

 4. adres

  Dworska 29A, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Młodzież , Seniorzy

Akademia Kulturalnego Człowieka zaprasza na Weekend Muzyczny w Projektorni GAK.

Co czeka Was w sobotę 1.05.2022 o godz. 13:00?

Muzyka wiele ma imion, jednak w ten dwudzionek chcemy zaproponować Wam męskie głosy przy różnych akompaniamentach. Drugiego dnia, podczas koncertu z komentarzem usłyszycie PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE, przy akompaniamencie fortepianu.

PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE to cykl popularnych pieśni nawiązujących do muzyki ludowej z okolic Neapolu. Na pewno znane jest Wam „O sole mio”, czy „Santa Lucia”. Przyjdźcie i sprawdźcie, jak brzmią na żywo! W podróż po niuansach neapolitańskiej muzyki zabierze nas baryton Liang Yu oraz pianistka Anna Mikolon, która zagra na naszym wspaniałym fortepianie Sommerfeld.

Prowadzenie koncertu: Przemysław Piskozub

Bezpośrednio po przedstawieniu odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Wiek: 5+
Bilety:
normalny – 10 zł
ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) – 5 zł

1.05.2022, około godz.14:00

Po koncercie dzieci zostaną zaproszone do sali obok, gdzie specjalnie otworzymy Świetlicę Kulturalną, a w niej zajęcia z ZABAWY SZTUKĄ.
Łączyliście kiedyś malarstwo z muzyką?
To świetna zabawa! Będziemy delektować się muzyką na różne sposoby!
Zajęcia dla dzieci od 5 do 9 roku życia.
Wstęp bezpłatny*, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Dorośli w tym czasie pozostaną w sali koncertowej na warsztatach! Wspólnie pomuzykujemy – rozpracujemy po nutkach jeden popularny utwór. Wspólnie poszukamy w sobie dźwięków i zwrócimy uwagę jak śpiewamy. Nauczymy się prawidłowo brać oddech podczas śpiewu, tak by nie zedrzeć gardła. Spróbujemy wypuszczać z siebie piękne dźwięki i powoli rozgryzać utwór.
_
*ROZWIJAJMY SIĘ WSPÓLNIE!
Zdajemy sobie sprawę, że rozwój najmłodszych jest najważniejszy. Dlatego często sobie odpuszczamy niektóre aktywności, ze względu na pociechy. My jednak zadbamy o Was pod hasłem: TWÓJ ROZWÓJ, TO ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA. Dlatego z oferty Świetlicy Kulturalnej można skorzystać po zakupie biletu na koncert. Pozwólmy sobie na spędzenie czasu w Akademii Kulturalnego Człowieka. Pokażmy swoim pociechom, jak ważny jest rozwój bez względu na wiek.

Wykonawcy

Liang Yu – baryton
Absolwent studiów licencjackich w College of Fine Arts of Guizhou University (Chiny) oraz studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, które ukończył z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego dr. hab. Roberta Kaczorowskiego (2021). Finalista wielu konkursów wokalnych: Ogólnonarodowy Konkurs Wokalny (II miejsce, Pekin / Chiny, 2016), Międzynarodowy Konkurs Wokalny (I miejsce, Hongkong, 2017), z pianistką dr hab. Anną Mikolon: World Open Music Competition (I miejsce, Belgrad / Serbia, 2021), Deutsche Philharmonie Musikwettbewerb 2021. Final Online Division in China (II miejsce, Pekin / Chiny, 2021), King’s Peak International Music Competition (I miejsce, Kalifornia / USA, 2022), Neapolitan Masters Competition (finalista, Neapol / Italia, 2022), London Classical Music Competition (III miejsce, Londyn / Wielka Brytania, 2022). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Występuje podczas koncertów solowych, oratoryjnych oraz krajowych i międzynarodowych festiwali muzycznych.

Anna Mikolon – polska pianistka
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie. W 2016 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka. Profesor Akademii Muzycznej i nauczyciel dyplomowany SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich, często nagradzana jako akompaniator na konkursach. Autorka monografii: Język muzyczny Dymitra Szostakowicza jako forma osobistej wypowiedzi (dysertacja doktorska 2011) oraz Specyfika pracy pianisty-korepetytora wokalistów. Ma w swoim dorobku liczne publikacje i nagrania, m.in. twórczość fortepianową Z. Noskowskiego, J. Gablenza, H. Pachulskiego, R. Boisdeffre czy II sonatę fortepianową D. Szostakowicza. Prowadzi różnorodną działalność koncertową – kameralną i solową – współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami (1200 koncertów w Polsce, Austrii, Danii, Czechach, na Białorusi i w Rosji). Uczestniczy w sesjach artystyczno-naukowych i festiwalach muzycznych, takich jak: Gdańskie Lato Muzyczne – Chopin nad wodami Motławy, Gdański Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych, Gdynia Classica Nova, Sopockie Dni Sztuki Wokalnej, Sonosfera, Dobrodzień Classic Festival, Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku i Krzyżu Wlkp., Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale, Gdańskie Dni Wokalistyki, 3 City Piano Days, Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Kalejdoskop Form Muzycznych i Festiwal Muzyki Sakralnej w Sopocie. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej. W 2017 otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.


Instruktorka w Świetlicy Kulturalnej
Cześć! Jestem Sandra. Prowadzę profil na Facebooku i Instagramie pod nazwą Mały Słonecznik. Na co dzień jestem wychowawczynią w placówce edukacyjnej creoGedania. Zajmuję się młodzieżą w duchu NVC – porozumienia bez przemocy. W tej drodze towarzyszy mi spojrzenie takich osobistości jak: J. Juul , M. Rosenberg i Z. Fruda. Fascynuję się psychologią i wszelkiego rodzaju terapią. Z wykształcenia jestem nauczycielką wczesnej edukacji i terapeutką. Kocham psy, książki i granie w gry.


Przemysław Piskozub – prowadzenie koncertu i warsztatów
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Stypendysta MKiDN oraz programu Erasmus, podczas którego uczył się w Universität Mozarteum w Salzburgu. Współpracował z dyrygentami takimi jak Lesław Sałacki, Kai Röhrig, prof. dr hab. Adam Korzeniowski, prof. dr hab. Jacek Delekta czy Paul Esswood. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich. Aktor w spektaklach stworzonych w kooperacji Stowarzyszenia Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
_
Wiek: 5+
Bilety:
normalny – 10 zł
ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) – 5 zł

Kontakt i zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91