Logo GAK

placówki

Warsztaty WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet GAK

warsztat

Warsztaty WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet

 1. data

  31.07.21
  sobota

 2. godzina

  11.00 - 17.00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29A, 80-506 Gdańsk Brzeźno

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

Projektornia GAK zaprasza na „Warsztaty WenDo WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet” realizowane w ramach projektu „Kultura na warsztacie”.

 

Termin: 31 lipca – 1 sierpnia 2021 r. (sobota niedziela)

Godziny: 11.00 – 17.00

Projektornia GAK, ul. Dworska 29A, 80-506 Gdańsk Brzeźno

Osoba prowadząca: Anna Urbańczyk

Liczba miejsc: 8-12

Udział bezpłatny

Data zgłoszeń: 25.07.2021 r.

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na e-mail: projektornia@gak.gda.pl

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
• rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
• podejmowania decyzji
• reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
• samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

 

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w WenDo.

 

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo.

 

Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

 Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

 WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet”. WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno – kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

 

Metody pracy

W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie. Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

 

Są to warsztaty dla kobiet dorosłych, od 18 roku życia, bez limitu wieku.
Nie jest polecany udział rodzin (z wyjątkiem sióstr, ale też prosimy o taką informację) i osób pracujących w hierarchicznych relacjach.

 

Osoba prowadząca: Anna Urbańczyk – trenerka równościowa i WenDo. Absolwentka wiedzy o kulturze, trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych edukacji praw człowieka i antyprzemocowych. Certyfikowana trenerka WenDo

Co ze sobą zabrać:

Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres oraz buty na płaskiej podeszwie. W miejscu zajęć będzie można się przebrać.

Prosimy o przyniesienie ze sobą napojów, najlepiej wody oraz kanapek, przekąsek.

 

 Pytania można kierować do: Anna Urbańczyk tel. 604 48 19 69 e-mail: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl

 

 

Ankietę zgłoszeniową prosimy wysłać na e-mail: projektornia@gak.gda.pl

formularz zgloszeniowy_WenDo_Projektornia 2021

regulamin kultura na warsztacie, WenDo