Logo GAK

placówki

Warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji (Zapisy) GAK

muzyka
warsztat

Warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji (Zapisy)

 1. data

  27.07.22
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  Gama GAK, ul. Starowiejska 15/16

Serdecznie Zapraszamy na
Wakacyjno/powakacyjne warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji
Warsztaty z Garym Garnowskim pozwolą zdobyć zarówno podstawowe, jak i zaawansowane umiejętności, które pozwolą uczestnikom na samodzielny występ z muzykami na żywo, przygotowanie wideo-instalacji lub generowanie autorskich animacji. Jest to praktyczna, skondensowana wiedza, która pomoże warsztatowiczom na samodzielny rozwój w tych dziedzinach po zakończeniu kursu.
W programie
• dogłębna nauka obsługi programu Resolume Arena pod kątem:
‣ obsługi projekcji,
‣ vj’ingu w czasie rzeczywistym,
‣ przygotowania mappingu 3D
• podstawy animacji i postprodukcji w Adobe After Effects,
• generacja animacji z pomocą open-source’owych aplikacji, skryptów używających SI etc.,
• przygotowanie się do własnego setupu występu jako VJ
• masterclassy z wykorzystywania efektów i zdobytych umiejętności
Warsztaty zakończone są koncertem w klubie Ziemia, na którym każdy z uczestników będzie miał okazję wystąpić live i sprawdzić się w roli VJ’a!
Spotkania będą miały charakter cotygodniowych, popołudniowych 2-godzinnych zajęć w poniedziałki lub wtorki, wraz z uzupełniającymi, dłuższymi spotkaniami weekendowymi – po jednym na miesiąc.
Godziny i dokładne daty spotkań zostaną ustalone po zebraniu grupy warsztatowej w taki sposób, aby były dopasowane do uczestników.
Warsztaty odbywać się będą w sierpniu i wrześniu, aż do koncertu finałowego 30.09
Rozpoczną się po zebraniu się minimalnej grupy.
Do udziału w warsztatach potrzebny jest własny przenośny komputer, zdolny do obsługi programów graficznych, z którym uczestnicy będą mogli przychodzić na warsztaty.
Mile widziane posiadanie programów z pakietu Adobe i programu Resolume Arena, jednak nie jest to konieczne, ponieważ na warsztatach będzie możliwość instalacji tych programów w wersji niekomercyjnej.
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.
Prowadzący:
Gary Garnowski –
Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta wizualny – jego głównym polem eksploracji jest wideo, projekcja, światło oraz ruch. Wystepuje regularnie jako VJ, miksując tworzone przez siebie animacje w czasie rzeczywistym z muzyką graną na żywo. Swoje umiejętności prezentował na licznych koncertach i wydarzeniach w Polsce i za granicą m. in. na Open’er Festiwal, Mama Vilnius Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą, Soundrive, Biedowo Music Festival. Najlepiej czuje się, improwizując, co zaczerpnął od jazzmanów z ktorymi najczęściej występuje. Pracuje także przy projektach komercyjnych tworząc mappingi 3D i projekcje wielkoformatowe, animacje, motion design, montaż. Swoim doświadczeniem dzieli się jako asystent w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa oraz prowadzący przedmiot Generatywna Manipulacja Obrazem na Wydziale Intermediów w alma mater, oraz na prowadzonych warsztatach. Prywatnie wielbiciel rowerów i kawy.

Miejsce: GAK Gama, Letnica
ul. Starowiejska 15/16
Cena: 500 PLN / kurs – pakiet 10. spotkań
Ilość miejsc ograniczona,
zapisy: gama@gak.gda.pl