Logo GAK

placówki

Warsztaty o plastiku na Dzień Ziemi GAK

Warsztaty o plastiku na Dzień Ziemi

 1. data

  22.04.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Młodzież

Z okazji Dnia Ziemi Plama GAK zaprasza młodzież od 15 roku życia na warsztaty o plastiku.

Członkinie Inicjatywy Zielone Ogniwo podczas 1,5 godzinnych warsztatów przedstawią upcyklingową ideę prasowania plastiku. Warsztaty zawierają część informacyjno – dyskusyjną oraz praktyczną.

 • ___pokaż cały opis

  Część informacyjna i dyskusyjna warsztatów poruszy aktualne dziś pytania: Czym jest mikroplastik? Czym jest upcykling? Jak można wykorzystać plastik ponownie i stworzyć nowe rzeczy?
  Część praktyczna to wprowadzenie upcyklingowej idei prasowania plastiku w praktykę.
  Do warsztatu będą potrzebne: żelazko, dwie reklamówki (takie, które można otrzymać w sklepie, trochę mocniejsze niż foliówki na pieczywo/warzywa), papier do pieczenia, nożyczki, ręcznik.

  Warsztaty odbędą się na platformie Zoom.
  Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: plama@gak.gda.pl

  Warsztaty poprowadzą członkinie nieformalnej grupy aktywistycznej Zielone Ogniwo, Janina i Rozalia. Są one studentkami Uniwersytetu Gdańskiego. W wolnym czasie działają na rzecz ekologii poprzez tworzenie projektów lokalnych takich jak warsztaty dla dzieci i młodzieży czy akcje uliczne. Brały udział w międzynarodowych projektach na temat bioróżnorodności i upcyklingu. Są aktywistkami ruchów i organizacji proekologicznych takich jak Młodzieżowy Strajk Klimatyczny czy Greenpeace. Założyły grupę Zielone Ogniwo, która zrzesza osoby aktywistyczne z Trójmiasta chcące zaangażować się na rzecz ekologii.