Logo GAK

placówki

Warsztaty ekologiczne (tworzenie roślinnych kompozycji w doniczkach) – grupa dla dorosłych i seniorów GAK

warsztat

Warsztaty ekologiczne (tworzenie roślinnych kompozycji w doniczkach) – grupa dla dorosłych i seniorów

 1. data

  14.07.22
  czwartek

 2. godzina

  14:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Seniorzy

 • O zajęciach

Warsztaty odkryją przed wami tajemnice związane z charakterystyką roślin uprawnych, a dzięki nim dowiecie się jak poprawnie wykonywać nasadzanie doniczkowych kompozycji kwiatowych. Stworzone przez nas kwietniki ozdobią przestrzenie Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie będą mogły cieszyć mieszkańców dzielnicy. Wszyscy chętne osoby będą mogły pielęgnować rośliny przez cały czas trwania Mobilnego Domu Kultury.

 

 • Dla kogo?

Zajęcia są dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Zadbamy o to, aby każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania – mógł wziąć udział w zajęciach.

 

 • Szczegóły dotyczące wejściówek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych obowiązują zapisy. Nie musisz drukować swojej wejściówki. Wystarczy zapisać się i przyjść na zajęcia.

 

Zarezerwuj wejściówkę – https://app.evenea.pl/event/883648-28/

 

 • Gdzie odbędą się zajęcia?

Zajęcia odbędą się w budynku Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Dworcowej 9 w Gdańsku.

 

 • Jak dojadę?

Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdują się dwa przystanku autobusowe: Rejtana (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232) oraz Gościnna (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232). Do Gdańskiego Archipelagu Kultury można też dotrzeć pociągami POLREGIO do stacji Gdańsk Orunia.

 

 • Kto poprowadzi zajęcia?

Marzena Mruk-Wszałek – absolwentka Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) Wydziału Rolnictwa i Kształtowania Środowiska. Od ponad dwudziestu lat pracuje w samorządzie gdańskim, gdzie zajmuje się zagospodarowaniem przestrzennym. Jest członkinią Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej gminy Przywidz, w której również zajmuje się planowaniem przestrzeni miejskiej i jej wpływem na środowisko. Ponadto, jest absolwentką policealnej szkoły o profilu florystyka i bukieciarstwo. Prowadzi profil Miasto Botaniczne, w którym promuje roślinność ruderalną oraz wiedzę z zakresu przyrody i dbania o zieleń.