Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Warsztaty DJskie z Rabitem/Piotr Fiuk (zapisy) GAK

Warsztaty DJskie z Rabitem/Piotr Fiuk (zapisy)

Byłeś kiedyś na imprezie, w trakcie której pomyślałeś sobie: “O, teraz by pasował ten kawałek.” W rubrykę “Zainteresowania” w CV wpisujesz “muzyka”? Twój Spotify czy inny Deezer działają na okrągło? Puszczasz z telefonu na domówce jakiś hit, machasz rękoma i tańczysz powodując, że pozostali zaczynają robić to samo? A może po prostu patrząc na DJ’a myślisz – czemu to nie ja? Nic prostszego. Na warsztatach DJskich dowiesz się wszystkiego czego powinieneś dowiedzieć się i nauczyć przed rozpoczęciem przygody za DJką. Każdego rodzaju.

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu (data i godzina do ustalenia z grupą). Warsztaty będą trwały 10 spotkań. Wieńczy je koncert zbiorczy trzech grup warsztatowych (uczestników warsztatów z produkcji muzycznej, vjingu i Djskich). W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy odbędzie się spotkanie z uczestnikami (o czym zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną) w celu ustalenia terminów warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 400 złotych za całość (25 godzin).

Warsztaty będą odbywały się w formie stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego, nie wcześniej niż od 18 stycznia (jeśli lockdown zostanie przedłużony to data rozpoczęcia przesuwa się adekwatnie).

Zapisywać można się, pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

 

Program warsztatów:

 1. O pracy DJ’a.
  Wstęp do oprogramowania (TRAKTOR, RECORDBOX i inne alternatywy),różnice, możliwości, ustawienia.
  2. Mikser – budowa, teoria, praktyka i rodzaje.
  CD czy mp3 – wygoda i oldchool.
  3. Struktura i teoria budowy utworu.
  • Melodyka, rytmika, dynamika, agogika (tempo) – teoria
  • Grid (siatka) – podział utworu, wyczucie taktów i fraz
  4. Budowa i możliwości jednego kanału
  • Efekty (teoria i praktyka) – porównanie do etapów produkcji, wyjaśnienie popularnych zabiegów produkcyjnych (pompka, beatrepeat, phaser, filtry, narastanie dynamiki)
  Miks – co, kiedy, tonacje, tempo kanałowe, mastertempo. Gatunki muzyczne, żonglowanie stylami.
  5. Wyrównanie ścieżek (alternatywy programów)
  6. Sampling. Praca na 4 kanałach.
  7. Budowa oraz zasady używania nagłośnienia (systemy aktywne/pasywne), miksery, podstawy akustyki.
  8. Legalność muzyki, prawa autorskie (ZAIKS, ZPAV), opłaty.
  9. Zróżnicowanie muzyki w odniesieniu do rodzaju klienta (kluby, wesela, stypy, firmówki, do kotleta, współpraca z zespołami muzycznymi, wystawy, konferencje, eventy)
  BHP – podłączanie sprzętu, wtyki, gniazda, kable, przejściówki.
  10. Przygotowywanie seta – upload na portale, nagrywanie na żywo – prezentacja.

Piotr Fiuk

Występuje jako dj Rabit. Rezydent gdańskiego „Absa” oraz sopockich 3 Sióstr i klubu Atelier. Z muzyką za pan brat od dziecka. Wychowany na Bajorze i Korze, Stingu i Black Sabbath. Gra na gitarze, perkusji i intrumentach klawiszowych. Swoją przygodę z DJingiem zaczął w Cafe Ansinthe Gdańsk w 2011 roku posługując się jedynie myszką i klawiaturą ekranową. Poza ww. można go spotkać na streetartowych eventach, w warszawskich Grunt i Woda nad Wisłą oraz Rozbiegówce na Pawilonach. Na co dzień barman w Red Light Pub na gdańskim śródmieściu, ćma barowa, fan pizzy i zwierzątek domowych, projektant ogrodów oraz producent.

Miejsce wydarzenia:
GAMA GAK
ul. Starowiejska 15/16
80-534 Gdańsk Letnica
(Obok stadionu ENERGA Gdańsk)
tel.: 58 346 41 05

Galeria: