Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Warsztaty animacji poklatkowej z okazji Dnia Dziecka. Scena Muzyczna GAK zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat GAK

Warsztaty animacji poklatkowej z okazji Dnia Dziecka. Scena Muzyczna GAK zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat

Kreatywne tworzenie, edukacja filmowa i mnóstwo zabawy, a na koniec pamiątkowe dyplomy i zestaw upominków. To właśnie czeka na dzieci w wieku 10-13 lat podczas warsztatów animacji poklatkowej, które odbędą się w Scenie Muzycznej GAK w Dzień Dziecka o godz. 17:00. Warsztaty są bezpłatne, należy się jednak zapisać – wysłać maila na adres scenamuzyczna@gak.gda.pl lub zadzwonić pod nr tel. 515-394-696.

Po lodach, czy miłym spacerze, można w Dzień Dziecka zrobić coś kreatywnego – na przykład wpaść na twórcze warsztaty z animacji poklatkowej. Niezależnie od pogody ożywiamy świat wokół, stworzymy bohaterów i historie.

Zabawa w kameralnej grupie dla dzieci w wieku 10-13 lat

Działamy w kameralnej grupie – urządzimy wielką burzę mózgów, poznamy kulisy powstawania filmów poklatkowych i dowiemy się co nieco o pierwszych komediach slapstickowych. Wykorzystamy mnóstwo materiałów plastycznych i kreatywnych. Wspólnie stworzymy scenografię i rekwizyty, a więc późniejsze animacje będzie łączył wyjątkowy, bardzo autorski charakter.

A na koniec premiera naszego dzieła i upominki!

Wstęp na warsztaty jest całkowicie bezpłatny, ale wymaga zapisów. Zajęcia odbędą się w sąsiedztwie Parku Oruńskiego, w naszej siedzibie przy ul. Nowiny 2b w Gdańsku. Warsztaty potrwają około 3 godziny. Skorzystamy z programu Stop Motion Studio (kliknij tutaj, aby ściągnąć program na system Android albo kliknij tutaj, aby ściągnąć program na system iOS), więc prosimy o zabranie ze sobą smartfonów z już zainstalowaną aplikacją.

Prowadząca z doświadczeniem

Prowadząca warsztat to Klaudia Dzierugo – absolwentka Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim, początkująca animatorka kultury i edukatorka filmowa, a także redaktorka i korektorka. Ceni pracę z dziećmi ze względu na ich oryginalne pomysły i niepohamowaną energię do próbowania nowych rzeczy.

Kontakt i zapisy: scenamuzyczna@gak.gda.pl lub pod nr tel. 515-394-696.