Logo GAK

placówki

Voices of the Cosmos – Stanisław Lem in memoriam 2021 GAK

muzyka
spotkanie

Voices of the Cosmos – Stanisław Lem in memoriam 2021

 1. data

  17.09.21
  piątek

 2. godzina

  20:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Gdyby żył, 12 września obchodziłby 100 rocznicę urodzin, dlatego rok 2021 okrzyknięto „Rokiem Lema” – świętem kultury, technologii i nauki. Z tej okazji GAK Plama zaprasza na koncert audiowizualny rozszerzony o wykład astronomiczny.

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego m.in. z grup HATI, ALAMEDA 5, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Instytucie Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem.

Projekt VOICES OF THE COSMOS skutecznie łączy osiągnięcia astronomii z muzyką elektroakustyczną. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy (np. pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna, masery) oraz inne urządzenia radiowe, czasami korzystają z sonifikacji i archiwalnych nagrań z misji kosmicznych. Ścieżki instrumentalne zintegrowane z przetworzonymi rytmami i tonami „dźwięków kosmicznych” tworzone są za pomocą instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych, a także różnych obiektów akustycznych.

Jest to unikatowa w Polsce inicjatywa, w której wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej.

Bilety w cenie 25 zł dostępne na stronie Bilety24.pl

Ilość miejsc ograniczona.

 • ___pokaż cały opis

  http://www.voicesofthecosmos.pl
  https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

  Album winylowy „Interstellar Space” (2021, Eter Records / Gusstaff Records) zawiera premierowy materiał muzyczny projektu VOICES OF THE COSMOS. „Interstellar Space” jest zwieńczeniem dekady eksperymentów dźwiękowych i działań łączących muzykę z astronomią, które zaowocowały szeregiem koncertów audiowizualnych, wykładów i warsztatów oraz trzema wydawnictwami CD i EP-ką winylową: „I” (2011), „II” (2013), „III” (2019) oraz „Solar Sequences” (2020). W czerwcu 2021, nakładem Eter Records i Gusstaff Records ukazała się płyta CD VOTC pt. „IV” zawierająca album „Interstellar Space” oraz materiał z EP-ki winylowej „Solar Sequences” (Don’t Sit On My Vinyl).

  VOICES OF THE COSMOS – Stanisław Lem in memoriam 2021:
  03.07: Radom: MCSW ELEKTROWNIA
  08.08: Kraków: AUDIO ART FESTIVAL
  12.09: Lwów (UKR): LEM STATION
  17.09: Gdańsk: GAK PLAMA
  19.09: Gorzów Wielkopolski: AMFITEATR
  09.10: Lubostroń: KOMPLEKS PAŁACOWY
  04.11: Wrocław: WROCLAW INDUSTRIAL FESTIVAL
  #RokLema

  REGULAMIN WYDARZENIA