Logo GAK

placówki

Uduludy… wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz GAK

wystawa

Uduludy… wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz

 1. data

  02.06.21
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Galeria Peron od 2 do 30 czerwca.

Wernisaż 2 czerwca o godz. 18:00

Zapraszamy  na wystawę ceramiki Uduludy… Sylwii Trendowicz.
Sylwia Trendowicz tworzy, stosując różne środki wyrazu – grafikę, malarstwo, jak i techniki mieszane. Natomiast to ceramika stała się wiodącą ścieżką twórczości i jej największą pasją. Powstają zarówno drobne formy biżuteryjne, jak i większe obiekty rzeźbiarskie.
Ważną rolę odgrywa faktura. Artystka inspiracje czerpie z natury, a także tradycji kultur dawnych. W swoich pracach łączy nowe techniki zdobienia i wypału z tradycyjnymi, co nadaje im osobisty, niepowtarzalny charakter. Na wystawie zostanie zaprezentowany m.in. tytułowy cykl tajemniczych Uduludów łączący w sobie wpływy dwóch kultur. Inspiracją były afrykańskie instrumenty etniczne udu oraz słowiańskie urny twarzowe znajdujące się m.in. w Muzeach Archeologicznych regionu Pomorza.

 

Sylwia Trendowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia ukończyła w 2007 roku, uzyskując dyplom z malarstwa u prof. Jacka Kornackiego. Jest uczestniczką m.in. międzynarodowych plenerów malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Marynistów Polskich.
Strona artystki: www.szalvia-art.com