Logo GAK

placówki

„Tkaczka chmur” spektakl+premiera książki i spotkanie z autorką GAK

teatr

„Tkaczka chmur” spektakl+premiera książki i spotkanie z autorką

 1. data

  11.07.21
  niedziela

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Familijne

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na trawniku”, zapraszamy na spektakl „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo. Spektakl będzie połączony z premierą książki „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo z ilustracjami Marianny Sztymy.

„Tkaczka Chmur” to opowieść o miłości i odwadze. To baśń o przygodach pewnego rodzeństwa, o ich przywiązaniu do siebie, o trzech Zorzach, które plotą ludzkie losy, o złym czarowniku strzegącym złotego jabłka. To także opowieść o ludzkich emocjach, o sprawach bardzo poważnych, w której niemożliwe staje się możliwe. W spektaklu poprzez wspólną zabawę, śpiewanie i tańce towarzyszymy bohaterom w ich magicznej, pełnej cudów podróży przez świat, tak więc zmienia się on w przygodę dla każdego z uczestników.

Scenariusz, opowieść, muzyka:
Katarzyna Jackowska-Enemuo

Przed spektaklem zapraszamy na rozmowę z Autorką. Po spektaklu będzie można nabyć książkę „Tkaczka Chmur” z przepięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Baśń ukaże się w lipcu nakładem Wydawnictwa ALBUS.

Spektakl odbędzie się na trawniku przed Plamą GAK. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, (wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec).


Katarzyna Jackowska-Enemuo
ur. w 1978 r. antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach artystycznym i społecznym.
Prowadzi warsztaty, występuje na festiwalach i w opłotkach. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę tradycyjną. Z „Projektem Migawki” tworzy opowieści i spektakle w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i
migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) pt:. „Między Światem
a Zaświatem”. Autorka projektu „Nieuchronne” stanowiącego twórczą odpowiedź na śmierć dziecka. W 2019 roku nagle straciła jedenastoletnią córkę, Naomi. Mierząc się z żałobą stworzyła projekt „Nieuchronne”, na który składają się piosenki i baśń „Tkaczka Chmur”.