Logo GAK

placówki

Teatr w Blokowisku: Boże mój! GAK

teatr

Teatr w Blokowisku: Boże mój!

 1. data

  07.06.21
  poniedziałek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  20

 4. adres

  Pilotów 11, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Stęsknieni i po długiej przerwie otwieramy dla Was Teatr w Blokowisku!
Zaplanujcie sobie z nami teatralny wieczór.

W poniedziałek 7 czerwca zapraszamy na spektakl „Boże mój!” w reżyserii Marka Branda na podstawie sztuki „Oj Elochim!” Anat Gov.

„Boze mój!” to pełen zwrotów akcji i ciekawych dialogów komediodramat o potrzebie miłości i poświęcaniu się dla dobra innych, wystawiany z wielkim powodzeniem na wielu światowych scenach teatralnych. Pewnego dnia w gabinecie psychologicznym, prowadzonym przez samotnie wychowującą autystycznego syna Ellę, zjawia się pacjent, który przedstawia się jako… Bóg. Pogrążony w depresji nie chce już czuwać nad światem. Czy psycholożka-ateistka jest w stanie odwieść go od decyzji zniszczenia świata?

 

Boże mój! to nowy tytuł na scenie Teatru w Blokowisku, który z powodu pandemii prezentowaliśmy tylko dwukrotnie.

 

na podstawie sztuki: „Oj Elochim!” Anat Gov
tłumaczenie: Agnieszka Olek
reżyseria: Marek Brand
obsada: Magdalena Żulińska, Jacek Majok
muzyka: Paweł Zagańczyk
scenografia: Anna Molga

Wstęp: 20 zł bilety do kupienia w kasie GAK
Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja pod adresem: plama@gak.gda.pl oraz nr telefonu: 58 557 42 47.
:

 

Anat Gov
Izraelska dramatopisarka, autorka scenariuszy telewizyjnych, tłumaczka. Po ukończeniu studiów na wydziale teatru Uniwersytetu w Tel Aviwie przez wiele lat pisała scenariusze do izraelskich programów satyrycznych. Jest autorką dziewięciu sztuk teatralnych, z których dwie Najlepsze przyjaciółki i Pan domu otrzymały nagrodę dla najlepszej komedii w 1999 i 2004 roku. Przetłumaczyła Via Dolorosa Davida Harea i Matkę Courage i jej dzieci Bertolda Brechta. Była również felietonistką dziennika Yedioth Ahronoth oraz jedną z założycielek organizacji Ezrat Nashim, zajmującej się ofiarami przemocy seksualnej.
Komedia Boże mój! miała światową prapremierę w Teatrze Cameri w Tel Aviwie 27 marca 2008 roku w reżyserii Edny Mazii. Była również wystawiana w Argentynie, Włoszech, Brazylii, Niemczech, Polsce, Rosji i Panamie.

Recenzje:
„Boże mój!” na podstawie sztuki „Oj Elochim!” Anat Gov to poruszająca, zabawna opowieść o tym, jak współczesny świat jest w stanie zawrócić w głowie każdemu. W tym samemu Stwórcy. Autorka historii, izraelska dramatopisarka stworzyła dotąd dziewięć sztuk teatralnych. Dwie z nich otrzymały nagrody dla najlepszych komedii. I nie należy się dziwić – jej opowieści zachwycają niewymuszoną prostotą, humorem i charakterem.
Tak samo jest w przypadku „Boże mój!”, którą na warsztat wziął Marek Brand, reżyser, aktor i prozaik. Na scenie sali prób Miniatury umieścił dwoje aktorów, którzy przez ponad półtorej godziny bawią i wzruszają widownię. Spektakl jest dowodem na to, że dobra sztuka obroni się sama. Próżno tu szukać wyszukanej scenografii, skomplikowanych zabiegów, feerii barw i dźwięków. Wszystko, czego Brand potrzebował to dwoje aktorów, cztery krzesła i duży ładunek emocjonalny. (…)” – Katarzyna Sudoł – Gazeta Wyborcza – Trójmiasto