Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

11 września 2021: Teatr AKT Fantomy spektakl plenerowy GAK

teatr

11 września 2021: Teatr AKT Fantomy spektakl plenerowy

 1. data

  11.09.21
  sobota

 2. godzina

  20:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Pilotów 8

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

11 września (sobota) zapraszamy na gdańską Zaspę na plenerowy spektakl inspirowany tekstem „Solaris” Stanisława Lema. Gdyby żył, 12 września obchodziłby 100 rocznicę urodzin, dlatego rok 2021 okrzyknięto „Rokiem Lema” – świętem kultury, technologii i nauki. Do tego 2021 to rok 25 urodzin Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Czas trwania 60 min.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

LOKALIZACJA: boisko przy ul. Pilotów 8
Mapa

 • ___pokaż cały opis

  Nowy spektakl plenerowy Teatru Akt jedynie dotyka powieści, w żadnym razie nie opowiada jej, tworzy własną wariację opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i lekkością.

  Fabuła powieści prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

  „Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko (…). Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie wszystko, a nasza gotowość okazuje się pozą. Nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic (…). Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy”. Stanisław Lem „Solaris”

  Teatr Akt wniósł do spektaklu wiele nowych pomysłów inscenizacyjnych, zbiorowe sceny teatru ruchu z oryginalnym wykorzystaniem prostych rekwizytów, taniec i akrobacje na maszcie chińskim, sugestywne projekcje video, muzykę z nowoczesnym, przestrzennym brzmieniem, wykonywaną na żywo. Wszystko zostało wypracowane podczas kilku miesięcy wspólnej pracy artystów nad projektem.

  Występują: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk

  Scenariusz, reżyseria – Agnieszka i Tomasz Musiałowicz
  Muzyka – Dominik Strycharski
  Współpraca scenograficzna – Roman Woźniak
  Współpraca plastyczna – Anna Rudzińska
  Projekcje – Maciej Białek, Szymon Cieślak, Jakub Musiałowicz.
  Realizacja światła – Adam Sztorc

Galeria: