Teatr GAK

Jesteś tutaj

Teatr Gdańskiego Archipelagu Kultury nierozerwalnie, od wielu lat, związany jest z Gdańskiem i wzbogaca stronę artystyczną miejskich wydarzeń plenerowych: Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Orszak Trzech Króli, Urodziny Heweliusza, Święto Miasta Gdańska, Misterium Gdańskie, Parada Niepodległości, Rozpoczęcia i Zakończenia Jarmarku Dominikańskiego. Prowadzimy także działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

ul. Nowiny 2b
80-020 Gdańsk Orunia
tel. 693 721 003
laura.haras@gak.gda.pl

Teatr Gdańskiego Archipelagu Kultury nierozerwalnie, od wielu lat, związany jest z Gdańskiem i wzbogaca stronę artystyczną miejskich wydarzeń plenerowych: Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Orszak Trzech Króli, Urodziny Heweliusza, Święto Miasta Gdańska, Misterium Gdańskie, Parada Niepodległości, Rozpoczęcia i Zakończenia Jarmarku Dominikańskiego.

Artyści skupieni wokół Teatru to zarówno aktorzy profesjonalni, jak i amatorzy.
W swoich działaniach łączą elementy typowe dla teatru ulicznego, takie jak - pokazy szczudlarskie, żonglerkę i pantomimę - z muzyką, słowem i śpiewem.  

Obecnie Teatr ma swoją siedzibę w budynku Sceny Muzycznej GAK w Parku Oruńskim, przy ulicy Nowiny 2b.

TEATR GAK JUNIOR
Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat na zajęcia teatralne!                                                                                              
Zajęcia obejmować będą:
- pracę nad głosem - ćwiczenia z emisji głosu, dykcji i pracy nad tekstem                                                       
- ruch sceniczny, a w tym pantomimę, żonglerkę i naukę chodzenia na szczudłach  
Zabrzmiało poważnie? Nie martwicie się, zajęcia dostosowane do potrzeb dzieci będą prowadzone w formie zabawy, a poprowadzą je aktorzy Teatru GAK.     
Czekamy na Was!

EDUKACJA POPRZEZ SZTUKĘ
„Edukacja poprzez Sztukę” to cykl spektakli muzyczno – teatralnych przeznaczonych dla dzieci.                                           
Spektakle te posiadają żywą, literacką narrację, a ich warstwę muzyczną stanowią najbardziej znane utwory z repertuaru muzyki poważnej, kompozycje własne, oraz utwory z repertuaru dziecięcego wykonywane „na żywo”.

Więcej na :
www.edukacjapoprzezsztuke.pl


Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Ozdobę Choinki Młodych Gdańszczan

Gdański Archipelag Kultury zaprasza na Konkurs plastyczny dla dzieci na Najpiękniejszą Ozdobę Choinki Młodych Gdańszczan. 

Do udziału zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z klas 0 – 3 .

Prace można nadsyłać lub przynosić osobiście na Gdańskie Lodowisko, przy ul. Giełguda w Gdańsku, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 20.00, do dnia 08 listopada 2020.

 

08.11.20
niedziela
20:00

8. Festiwal Akcept

Jak co roku, Festiwal Akcept na trwałe wpisany jest w kalendarz artystycznych wydarzeń Trójmiasta. Pozostaje spotkaniem wielu podmiotów, które zabierają głos w wielostronnym dialogu, wyrażanym  poprzez  prezentacje muzyczne,  teatralne, plastyczne oraz inne formy ekspresji, sytuując w ich centrum osobę z niepełnosprawnością intelektualną, a także podmioty, których doświadczenie w różny sposób się z nią splata. W ciągu trzech festiwalowych dni uczestnicy i widzowie będą mieli okazję zobaczyć liczne teatry z całej Polski, obejrzeć wystawy plastyczne i wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Oprócz prezentacji teatrlnych, po raz czwarty, Festiwal Akcept we współpracy z Zakładem Pedagogiki Specjalnej UG, zrealizuje   jedną  ze swoich integralnych części czyli IV Seminarium Naukowe. Jako prelegenci, wystąpią osoby reprezentujące  różnorodne środowiska i profesje, które łączy własne zaangażowanie w obszar praktycznego działania, jak i sferę teoretycznej refleksji prowokowanej pytaniami o relacje i związki wśród osób z niepełnosprawnościami.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu Akcept, żywiąc nadzieję, iż  podobnie jak wcześniejsze jego edycje, stanie się onnie tylko przestrzenią spotkania ze światem splecionym z niepełnosprawnością oraz (wspólnego) odkrywania  sensów i znaczeń, jakie nadają mu egzystujące z nią postaci, ale  także będzie pretekstem i zachętą do publicznej dyskusji oraz namysłu nad zjawiskiem niepełnosprawności,  które jako Inność wpisane w przestrzeń życia codziennego, nieustannie skłania do stawiania pytań o miejsce i rolę osoby niepełnosprawnej oraz tych, którzy jej towarzyszą  na arenie zdarzeń potoczności.

Organizatorzy:

Gdański Archipelag Kultury - Teatr GAK

Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej „Akces”

Partnerzy:

Grupa IM+ 

Zakład Pedagogiki Specjalnej UG

25.05.17
czwartek
10:00

Ludzie mówią… teatr niebopiekło

Ludzie mówią… to spektakl o miłości. O tęsknocie za uczuciem, o ludzkim poszukiwaniu dobra, które trafia na grunt ohydnej manipulacji z wykorzystaniem wiary. Wiary w Boga. I o tym, że ślepa wiara w czystość intencji tego, który o niej naucza, staje się powodem osobistego dramatu bohaterki spektaklu. Bohaterki skazanej na ostracyzm miejscowej społeczności, wynikający z ludzkiej małości, ale też strachu przed dotknięciem prawdy - trudnej, bolesnej, niewygodnej, burzącej ustalony i ślepo respektowany porządek życia w wierze.
Jest też o zdradzie. O sprzeniewierzeniu się wierze. O zatracie człowieczeństwa, o straszliwym egoizmie tego, który składał śluby by stać po stronie dobra, po stronie miłości, po stronie sacrum, a który to sacrum profanuje, czyniąc z niego narzędzie pomocne do zaspokajania swoich chorych pragnień.
To spektakl, w którym człowiek pozostaje samotny z pulsującym pytaniem o znaczenie prawdy, znaczenie wiary, znaczenie zdrady, znaczenie miłości.

11.12.16
niedziela
17:00

7. Festiwal Akcept

Ruszamy z kolejną edycję Festiwalu Akcept. Mamy za sobą już sześć udanych realizacji tej imprezy, dlatego z entuzjazmem ogłaszamy, iż VII Festiwal Akcept odbędzie się w tym roku w dniach: 19 – 21 maja, oferując jak zawsze bogaty i interesujący repertuar wydarzeń.

19.05.16
czwartek
10:00

Właściwie tango - spektakl w reżyserii Marzeny Nieczuja - Urbańskiej

Teatr Gdański Archipelag Kultury, zaprasza na spektakl "Właściwie... tango" Teatru Medium z SCK w Starogardzie Gdańskim, podejmujący tematykę przemocy domowej. Inspiracją do powstania przedstawienia był wykład prof. UG, dr hab. Roberta Opory o patologiach społecznych oparty na prawdziwych historiach kobiet oraz na książce "Trzepot skrzydeł" Katarzyny Grocholi.

01.04.16
piątek
19:00

Podróż do wnętrza pomarańczy

Teatr Błękitna Sukienka zaprasza na spektakl pt. „Podróż do wnętrza pomarańczy”. Scenariusz powstał na podstawie książki francuskiego pisarza Gerarda Guegan „Polki. Podróż do wnętrza Polski”, który w ciekawym momencie naszej historii, bo po podpisaniu porozumień sierpniowych, przyjeżdża do Polski i postanawia opisać ten egzotyczny dla siebie kraj - historiami kobiet.

30.01.16
sobota
18:00

AKCEPT 2015

Mamy za sobą już pięć udanych realizacji tej imprezy, toteż z entuzjazmem ogłaszamy, iż VI Festiwal Akcept odbędzie się w tym roku w dniach: 21 – 23 maja, oferując jak zawsze bogaty i interesujący repertuar wydarzeń. Jak co roku, Festiwal Akcept na trwałe wpisany w kalendarz artystycznych wydarzeń Trójmiasta, pozostaje spotkaniem wielu podmiotów, które zabierają głos w wielostronnym dialogu, wyrażanym poprzez prezentacje muzyczne, teatralne, plastyczne i inne formy ekspresji, sytuując w ich centrum osobę z niepełnosprawnością intelektualną, a także podmioty, których doświadczenie w różny sposób się z nią splata. W ciągu trzech festiwalowych dni uczestnicy i widzowie będą mieli okazję zobaczyć teatry w Trójmiasta, Warszawy, Białegostoku, Ostródy usłyszeć koncerty Remontu Pomp oraz zespołu Sektor L4, obejrzeć dwie wystawy oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych.

21.05.15
czwartek
16:00

Spektakl "Zimno mi, duszno mi"

Spektakl „Zimno, duszno mi” jest próbą zupełnie nowego spojrzenia na najpopularniejszą chorobę psychiczną końca XX i początku XXI wieku – depresję. W celu realizacji tego projektu Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych zaprosiło do współpracy osoby chore psychicznie, które nie tylko współtworzyły scenariusz, ale i występują w przedstawieniu.

07.10.14
wtorek
11:00

Teatr dla młodzieży "Alternatywa"

Teatr młodzieżowy "Alternatywa"  skupia młodzież w wieku 13 -17 lat.

Zajęcia  mają na celu wzbogacać osobowość uczestników, pobudzać ich wyobraźnię, koncentrację, poprzez technikę warsztatu teatralnego.

Zajęcia prowadzi  Ewa Krawczyk Instruktor kulturalno - oświatowy, która od 10 lat  z wielka pasją współpracuje  z dziećmi i młodzieżą organizując spektakle w Gdańskiem Archipelagu Kultury.

OD: pią 19.09.14
DO: pią 29.05.15

Zobacz daty
17:30

Strony