Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Malujcie, twórzcie, lepcie, tańczcie i grajcie – bo w Stacji Orunia MOŻNA. Jesteśmy tu dla Was - dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.

U nas dzieje się kulturalnie. Poprzez organizację koncertów, wernisaży, spektakli, spotkań, kół zainteresowań, pomagamy ludziom w przeżywaniu kultury „na własnej skórze”. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale czekamy też na Wasze pomysły i informacje o Waszych potrzebach.

ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia

Godziny otwarcia:
PON-PT 11:00-19:00
tel. 58 306 66 76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.facebook.com/StacjaOrunia

Koncerty od muzyki etno do elektro, Trzepak Artystyczny, Kino nieme pod gwiazdami, spotkania Oruńskich Szarpidrutów, projekt ZDolna Orunia, warsztaty flamenco, ceramiki, teatrzyki dla dzieci. Wydajemy też gazetę "Wasze Historie po Oruńsku", a co roku obchodzimy też rocznicę urodzin Artura Schopenhauera do którego należał dawniej budynek, w którym kreujemy kulturę!


 

 


Zabawa kreatywna on-line "Pisanka wielkanocna zero waste"

Kochani rodzice! Drogie dzieci!
Pomimo wszystko Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Rzec można, Święta tuż tuż. Nie chodzimy do szkoły/pracy, działamy w domu nudząc się i produkując wszelakiej maści odpadki – z metalu, plastiku czy papieru.. Chwileczkę, a może połączyć przyjemne z pożytecznym? Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do naszej ZABAWY (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci) ale bardzo mile widziane będą prace CAŁYCH RODZIN!

24.03.20
wtorek
09:45

Koncert Dikanda

6 marca 2020r., kolejny raz na scenie Stacji Orunia GAK zagości DIKANDA!!!

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym polski folkowy zespół muzyczny założony w 1997 grający world music.

06.03.20
piątek
20:00

In Short Film Festival

28-29 lutego 2020r. Program The Best of InShortFF 2019 to 28 filmów krótkometrażowych z 15 różnych krajów, prezentujących innowacje, umiejętności i śmiałe głosy międzynarodowych zespołów filmowych z różnych stron świata. Podczas naszych dwóch wspólnych wieczorów zaprezentujemy najlepsze filmy zgłoszone do konkursu InShort Film Festival 2019.

>>>>>>>>.>> English below ! 

OD: pią 28.02.20
DO: sob 29.02.20

Zobacz daty
19:00

Sensacja ilustracja – wystawa prac studentów ASP w Gdańsku

Sensacja ilustracja
wystawa prac studentów ASP Gdańsk,
Pracownia Ilustracji prof. Jadwigi Okrassa i Agaty Królak

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą przekrój projektów zrealizowanych w Pracowni Ilustracji w latach 2017–2019. Tu studenci – uzbrojeni w poczucie humoru, absurd, przekorę i nieskrępowaną wyobraźnię - uczą się ilustrować świat.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21.02 o godz. 18:00
w galerii GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk

Wstęp wolny!

21.02.20
piątek
18:00

Urodziny Artura S.

I znowu URODZINY ARTURA S.!
Jak co roku Stacja Orunia zaprasza Was na wspólne świętowanie - tym razem 232 urodzin Artura S.!
Wiecie, że tu gdzie stoi dom kultury był dworek dziadków Schopenhauera; a za naszym budynkiem nadal szumią drzewa w Parku Schopenhauera, które na pewno słyszały i widziały bawiącego się młodego Artura.
Jak świętujemy?
Oczywiście wykład, dyskusja, memy, muzyka i TORT!
Oto szczegóły:

22.02.20
sobota
17:00

Sztuki/Sztuczki zimowe na ferie.

„Sztuki/Sztuczki” wszelakie to nasza tradycyjna kreatywna propozycja na ferie zimowe w mieście - dla dzieci i młodzieży. W ramach „Sztuk/Sztuczek zimowych 2020” m.in. zaprojektujemy i uszyjemy własną zabawkę – przytulankę, mini poduszeczkę i eko- woreczek; zrobimy „Fruwy z druta” – przestrzenne kompozycje z drutów i innych elementów. Zgłębimy tajniki garncarstwa i ulepimy oryginalne kubeczki i miseczki. Poznamy rożne formy tańca współczesnego oraz wspólnie z członkami naszych rodzin zrelaksujemy się podczas rozgrywek w Klubie Gier Planszowych. Zaprosimy teatry i kino na Orunię do nas.

12.01.20
niedziela
11:00

Wasze Historie po Oruńsku NR 6

Na koniec roku mamy dla Was gratkę! Premierę 6 wydania gazety „Wasze Historie po Oruńsku”, z którą tym razem cofniemy się aż do 1901 roku. To właśnie wtedy wydawano w Gdańsku „Ohraer Zeitung” czyli „Gazetę Oruńską”. Zajrzeliśmy do tego wydawnictwa i opowiemy Wam, co w nim znaleźliśmy. Czym żyli i o czym czytali ówcześni, niemieckojęzyczni mieszkańcy Oruni oraz okolic? Dlaczego farbowanie kiełbasy było zabronione? Na czym polegał podatek od rozrywek? Czym chrześcijańscy murarze z Oruni narazili się wolnym związkom?

30.12.19
poniedziałek
18:00

VIDEOPOEZJA

Czy można zobaczyć poezję?!
Przekonajcie się sami.

Zapraszamy do udziału w eksperymencie wizualno-poetyckim podczas, którego teksty siedmiu gdańskich poetek i poetów zostaną zinterpretowane przez artystów wizualnych, na co dzień zajmujących się sztuką vj-ingu: Katarzynę Najmajer i Garego Garnowskiego.

Swoje teksty osobiście zaprezentują:
Paweł Baranowski
Wojciech Boros
Monika Maciasz
Lena Pelowska

06.12.19
piątek
20:00

Strony