Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Malujcie, twórzcie, lepcie, tańczcie i grajcie – bo w Stacji Orunia MOŻNA. Jesteśmy tu dla Was - dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci pełnych energii, dla młodzieży kreatywnej i tej która dopiero szuka inspiracji, zabieganych dorosłych oraz „poszukujących” rodziców i seniorów.

U nas dzieje się kulturalnie. Poprzez organizację koncertów, wernisaży, spektakli, spotkań, kół zainteresowań, pomagamy ludziom w przeżywaniu kultury „na własnej skórze”. Jesteśmy pełni inicjatyw, ale czekamy też na Wasze pomysły i informacje o Waszych potrzebach.

ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia

Godziny otwarcia:
PON-PT 11:00-19:00
tel. 58 306 66 76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.facebook.com/StacjaOrunia

Koncerty od muzyki etno do elektro, Trzepak Artystyczny, Kino nieme pod gwiazdami, spotkania Oruńskich Szarpidrutów, projekt ZDolna Orunia, warsztaty flamenco, ceramiki, teatrzyki dla dzieci. Wydajemy też gazetę "Wasze Historie po Oruńsku", a co roku obchodzimy też rocznicę urodzin Artura Schopenhauera do którego należał dawniej budynek, w którym kreujemy kulturę!


 

 


LASY /prapremiera/ i uczestnicy warsztatów

Na scenie Stacja Orunia wystąpią ponownie LASY tym razem z prapremierą swojej najnowszej, drugiej płyty! Nowy materiał będzie niemałym zaskoczeniem dla tych, którzy znali poprzednie dokonania LASÓW: "Jest bardzo taneczny, ale zarazem pełen emocji,  często oscyluje wokół 140 bpm, i mocno nawiązuje do tanecznej elektroniki z lat 90 i rejwu." Szykuje się konkret.

16.11.19
sobota
18:30

Ślicznie mnie zszyli - spekatkl o potędze utraty

Ślicznie mnie zszyli” to spektakl o potędze Kobiecości, która poprzez/pomimo/a nawet paradoksalnie dzięki doświadczeniu raka - ulega niezwykłej transformacji.

To misterium o Ciele i Utracie Ciała - która kryje w sobie zapowiedź Życia.

Wziernikujemy dziewięć bohaterek „głębiej niżby chciały”, żeby nauczyć się tego jednego zdania:
Trzeba się już tylko NAŻYĆ... NAŻYĆ!

„Ślicznie mnie zszyli” to rzecz o ranach, zszyciach i kreskach, również tych naszych, niewidzialnych, z których można i trzeba być dumnym, bo pod nimi jest...

KOSMOS...

27.10.19
niedziela
18:00

Mini Granty: Praktyczna Pani & Stylistka

Ekologicznie z modą! Zajmiemy się kreatywnym przerabianiem biżuterii, ciuszków, butów! Masz w szafach niepotrzebne rzeczy? Nie możesz się z nimi rozstać? Zrób z nich coś nowego i fajnego, a przede wszystkim NIEPOWTARZALNEGO!
DARMOWE WARSZTATY w ramach minigrantach!

Zapraszamy na warsztaty ze stylistką PANIĄ DOROTĄ PALIMERIS.
„Praktyczna Pani & Stylistka” to zwycięski projekt realizowany w ramach konkursu Mini Granty, w którym to Wy, mieszkańcy Oruni, mieliście okazję zagłosować i wyłonić zwycięzcę.

19.10.19
sobota
16:00

Witraż

Zajęcia witrażowe dla dorosłych i młodzieży od 16 lat. Czas trwania kursu wynosi trzy miesiące. Podczas kursu uczestnicy posiądą niepowtarzalną wiedzę jak precyzyjnie pociąć szkło, owinąć szklane elementy miedzianą taśmą oraz połączyć w taki sposób, aby umożliwić ich zalutowanie. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Prace wykonane przez uczestników podczas kursu pozostają ich własnością.  Prowadzący: Andrzej Kapica, instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

OD: śr 04.09.19
DO: śr 30.12.20

Zobacz daty
15:00

Flamenco

Na zajęciach uczymy się choreografii, stepujemy, wyklaskujemy rytmy flamenco, poznajemy również historię flamenco, kulturę i tradycje hiszpańskiej Andaluzji. Taniec flamenco wpływa pozytywnie na naszą kondycję, na poczucie rytmu, pozwala wyrzucić z siebie nagromadzone emocje. Jest to taniec solowy, tańczony przez kobiety i mężczyzn. Prowadząca: Luiza Romanowska - miłośniczka kultury Hiszpanii i sztuki flamenco, od lat tańca uczy różne pokolenia uczestników. Sama od wielu lat szkoli swój warsztat tańca flamenco w Andaluzji, w jednych z najlepszych hiszpańskich szkół tańca.

OD: czw 03.10.19
DO: czw 25.06.20

Zobacz daty
18:00

Taniec artystyczny

Zajęcia z tańca artystycznego to forma ruchu dla dziewczynek z elementami tańca, akrobatyki, ćwiczeń z przyborami. Wpływają pozytywnie zarówno na świadomość ciała jak też są doskonałą aktywną formą spędzania wolnego czasu. Prowadząca: Katarzyna Rzyman,absolwentka Akademii Medycznej. Trener z siedmioletnim doświadczeniem, reprezentantka Mistrzostw Polski i Świata federacji FIG i FISAF, medalistka Mistrzostw Polski federacji FISAF.

OD: wt 17.09.19
DO: wt 30.06.20

Zobacz daty
16:00

Zajęcia artystyczne dla małych dzieci z opiekunami

Dla dzieci w wieku 2,5 – 4 lat. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności manualnych, sprzyjających twórczemu myśleniu, wspólna zabawa i budowanie więzi między dzieckiem a rodzicem, kształtowanie umiejętności wyrażania emocji poprzez środki artystyczne, obcowanie z różnego rodzaju materiałami plastycznymi  (wykorzystywanie materiałów odnawialnych), co sprzyja rozbudzeniu potrzeby tworzenia i uwrażliwia na piękno. Prowadząca: Iwona Kopeć, która
od wielu lat prowadzi zajęcia artystyczne i kreatywne dla dzieci w różnym wieku.

OD: pon 21.10.19
DO: czw 18.06.20

Zobacz daty
11:00

Plastyka

Dla dzieci powyżej 6 lat. Zajęcia plastyczne dla dzieci, które dzięki różnorodnym technikom twórczym wpływają na rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci. Doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową i kształtują umiejętności pracy w grupie. Prowadząca: Renata Nowak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Grafiki. Głównym tworzywem jej pracy jest rysunek, ilustracja i fotografia metodą camera obscura.

OD: wt 17.09.19
DO: wt 30.06.20

Zobacz daty
17:00

Rysunek i malarstwo

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży od 16 lat. Nauka podstaw kompozycji rysunkowych i malarskich, rozwijanie warsztatu, doświadczenia z różnymi technikami i narzędziami plastycznymi. Prowadząca - Grażyna Kunicka. Ukończyła studia na Państwowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. K. Berezińskiego. Dyplom zdobyła w 1987 r. Uprawia malarstwo, ceramikę i ilustrację książkową.

OD: pią 20.09.19
DO: pią 26.06.20

Zobacz daty
17:00

Samoobrona dla kobiet

Zajęcia dla dorosłych. Combat Self Defense  - system dźwigni obezwładniających stosowany w zagrożeniu życia i zdrowia ludzkiego. Nauka koncentracji, poprawa sprawności fizycznej, opanowanie emocji w sytuacji zagrożenia. Jerzy Guttkowski, instruktor samoobrony, od 35 lat posiadacz 6 Dan w Karate Shotokan. Świadomy tego, iż dopiero po takim czasie posiadł wystarczającą wiedzę , aby przekazywać ją innym.Pierwsze kroki stawiał na polskim gruncie, następnie liczne wjazdy na seminaria i egzaminy oraz kontakty z takimi mistrzami jak: H. NISHIYAMA, H. OCHI, K.ENOEDA, H.SHIRAI, I.JORGA.

 

OD: śr 18.09.19
DO: śr 24.06.20

Zobacz daty
18:00

Strony