Logo GAK

placówki

Sprytna Zarnijar — baśń azerbejdżańska GAK

teatr
warsztat

Sprytna Zarnijar — baśń azerbejdżańska

 1. data

  19.11.21
  piątek

 2. godzina

  17:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Sprytna Zarnijar to baśń azerbejdżańska w konwencji teatru ilustracji (kamishibai). Dawno temu żył sobie szach, który uwielbiał grę w nardy, kochał też bogactwo. Aby zaspokoajać swoje pragnienia stosował przebiegłe i podstępne metody, znalazł się jednak ktoś, kto przechytrzył chciwego szacha.

Warsztaty z baśnią Agaty Półtorak to spotkanie składające się z dwóch części: pierwsza z nich polega na spektaklu w konwencji japońskiego teatru ilustracji. Druga część to warsztaty rękodzielnicze, w czasie których uczestnicy samodzielnie sporządzają dzieła inspirowane treścią baśni. Tym razem będą to myszki z masy papierowej i filcu 🐁


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.
– E-mail: domsztuki@gak.gda.pl
– Telefon: 58 307 31 44
– Osobiście: w sekretariacie Domu Sztuki GAK przy ul. Stryjewskiego 25 (Stogi).


Agata Półtorak – z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Od 2003 roku zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, podręczników i materiałów edukacyjnych. W dorobku ma również książki autorskie. Współpracuje z wydawnictwami: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Prowadzi zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, a w wolnych chwilach tworzy drobne rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. W ramach współpracy z bibliotekami prowadzi warsztaty literacko – plastyczne.