Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

SPEKTAKL PLENEROWY „Once…” – Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy GAK

teatr

SPEKTAKL PLENEROWY „Once…” – Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy

 1. data

  22.08.21
  niedziela

 2. godzina

  21:00

 3. wstęp

  wolny

 4. adres

  Zieleniec między ulicą Hynka a Pilotów 14

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

22 sierpnia (godz. 21:00) Plama GAK zaprasza na spektakl plenerowy „Once…” w wykonaniu Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy.

Będzie to wyjątkowe i sentymentalne wydarzenie. 25 lat temu podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wtedy odbywającego się na Zaspie oraz w Brzeźnie, rosyjski Teatr Derevo zaprezentował właśnie ten spektakl. Był on przez wiele lat w repertuarze Derevo Laboratorium. Wystawiany w wielu miejscach świata zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia.

Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii zespołu, założyciel i lider teatru Anton Adasinsky zdecydował się zrealizować ten spektakl z aktorami innego teatru, wybierając Warszawskie Centrum Pantomimy.

 • ___pokaż cały opis

  „Once…” to oniryczna historia miłości opowiedziana przez gest, światło i muzykę. To opowieść o czymś, co po prostu musiało się zdarzyć.

  Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość świat się przebudził, lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej, wprost do gwiazd. Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ją za rękę, zniknęła w jego dłoni… Zasnęli, a każde z nich bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie sny nawzajem. Od tej chwili ta opowieść wiedzie nas poprzez śmiech i łzy… Od niezdarnego Amora, przez eleganckiego szatana, wymagającą śmierć, aż do nieznanego końca. „Pewnego razu…” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

  Scenariusz, reżyseria: Anton Adasinsky i Derevo Laboratorium
  Scenografia: Maxim Isaey
  Opracowanie muzyczne: Andey Sizintsev & Dmitry Abramov
  Światła: Igor Formin / Jędrzej Skajster
  Dźwięk: Mateusz Kacprzak
  Występują: Paulina Staniaszek, Ewelina Grzechnik, Maciej Jan Kraśniewski, Wojciech Rotowski, Bartłomiej Ostapczuk

  ____________________
  „Aktorzy wykreowali na scenie piękną baśń o miłości, tyleż nieszczęśliwej, co niecącej nadzieję, jak to światełko latarni morskiej z obrazka, wiszącego na scenie. Połączyli prostotę z wyrafinowaniem, liryczne tony z upodobaniem do zabawy…
  Umiejętne wykorzystanie klownady, tradycji dell’arte i sceny lirycznej, warsztatowa biegłość wykonania, porywająca kreacja Bartłomieja Ostapczuka i wysokiej próby praca całego zespołu dały w rezultacie widowisko pełne wdzięku, przywracające teatrowi i widzom blask magicznego scenariusza „Once”.
  Tomasz Miłkowski (Dziennik Trybuna) 2019

  „Once” pokazał geniusz sztuki, jaką jest pantomima i jak bardzo ten gatunek teatru chłonny jest na łączenie z pokrewnymi gatunkami o różnych tradycjach teatralnych.. Ogromnie zabawny, łączy żart, smutek i melancholię. Doskonale zagrany przez cały zespół na czele z Bartłomiejem Ostapczukiem”.
  Temida Podchorecka (Nasz Dziennik) 2019

  „Once” jest opowieścią o meandrach i poszukiwaniu miłości. Piękna dziewczyna w białym kostiumie wędruje z adorującym ją chłopcem i spotyka się z niespodziewanymi doznaniami – czystymi marzeniami, ale także z kuszeniem ku złu. Spektakl zrealizowany został z doskonałym wyczuciem rytmu i dynamiki akcji oraz zmieniających się co chwila nastrojów smutku, melancholii i nadziei. Warszawscy aktorzy na czele z Ostapczukiem doskonale wpisali się w zespołową i polifoniczną kreację Derevo.
  Mirosław Winiarczyk (Idziemy) 2019
  ______________________

  Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie już 22 sierpnia.
  Czas trwania 80 min. Bez przerwy.
  Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
  LOKALIZACJA: zieleniec między ul. Hynka a Pilotów 14
  ______________________

  Szczególne zasady związane z COVID-19:
  Widzowie powinni zachowywać 1,5 odległości lub zakryć nos i usta maską na cały czas trwania wydarzenia. Przed wejściem obowiązkowa dezynfekcja dłoni.

  Pobierz regulamin wydarzenia

Galeria: