Logo GAK

placówki

Spektakl online „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” GAK

teatr

Spektakl online „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj”

 1. data

  06.12.20
  niedziela

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ONLINE

 5. dla kogo?

  Dzieci

Z okazji Mikołajek zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl online „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” w wykonaniu Teatru Barnaby.

Będzie to klasyczne przedstawienie pacynkowe, odgrywane na oryginalnej scence pacynkowej wzorowanej na angielskim teatrze Punch&Judy.
Święta już tuż tuż i na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety, w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała nam wszystko zepsuć. Na szczęście, nad pracą Świętego Mikołaja czuwa dzielny Grześ, który nie pozwoli czarownicy na żaden występek i uratuje ten, jakże ważny, dzień w Roku. Jak Grześ tego dokona?
Chyba najlepiej będzie, jak zobaczycie to sami.
Przedstawienie „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” to zabawna historia przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Każdy z bohaterów tego przedstawienia wchodzi w dialog z widzami, co sprawia że można się poczuć, jak część spektaklu, a komiczna forma teatralna, jaką jest pacynka, potrafi doskonale rozbawić najsmutniejszego smutasa.
Teatr Barnaby z Gdańska działa od 2013 roku. To jedna z niewielu scen marionetkowych w Polsce. Jego założycielem i twórcą jest Marcin Marzec, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Do 2015 grał w Teatrze Arlekin w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Teatrem Miniatura i Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku.
Spektakl będzie można zobaczyć na naszym profilu Facebook
oraz
w WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI
na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/plamaGAK/videos