Scena Muzyczna

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna produkuje jedne z największych miejskich imprez: Międzynarodowy Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej, cykl koncertów w Parku Oruńskim, Gdańska Noc Sylwestrowa, Festiwal RetroKomp oraz Lodowisko Gdańskie.

W roku 2019 Scena Muzyczna będzie przenosić się do nowego budynku przy ulicy Nowiny 2b w dzielnicy Gdańsk Orunia/Lipce.

ul. Nowiny 2B
80-020 Gdańsk
wkrótce ul. Nowiny 2b

Godziny otwarcia:
PON-PT 8:00 - 22:00
tel. 515 394 696
info@scenamuzyczna.pl
scenamuzyczna.pl
Międzynarodowy Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę to 3 dni koncertów, warsztatów i bitew tanecznych, wszystko to w samym centrum Gdańska - na Placu Zebrań Ludowych. Tam też przywitacie lato podczas Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej!

Poza sezonem imprez plenerowych działalność Sceny Muzycznej skupiona jest na edukacji i imprezach kameralnych. Polecamy warsztaty taneczne: hip-hop, dancehall, popping i bębniarskie. Scena Muzyczna realizuje także zawody i jamy dla tancerzy - Come for Battle i Dancehall Challenge. Koncerty, kabarety i spektakle - również znajdziesz w jej ofercie.

 


 

 


 

 

Sylwester 2015

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2015 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2015 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

31.12.15
czwartek
22:00

Występ satyryka Jana Pietrzaka

Jan Stefan Pietrzak,
Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Kabaretu pod Egidą . Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

07.12.13
sobota
18:00

BEATBOX BATTLE AND CHRISTMAS WORKSHOPS WITH DHARNI

Dharni jest chodząca mieszanką inspiracji, muzykalności i dobrej energii. Pochodzi z Singapuru, jednak jego ścieżki życiowe zawędrowały do nas, do Polski. Ma na swoim koncie wygraną w Grand Beatbox Battle - największych zawodach na świecie. Teraz, wraz z Swissbeatbox przeniósł te zawody do Polski, organizując je w Warszawie. Sprawił, że Polska stała się stolicą beatboxu i to właśnie do nas przylatują artyści z całego świata. Dharni występował również jako support dla Black Eyed Peas, Kanye Westa i wielu innych znakomitych artystów.

07.12.19
sobota
14:00

ZUMBA

Zumba - Czy wiecie, który sport zawiera wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość, a w dodatku podczas niego wykonuje się choreografie inspirowane tańcami latynoskimi?

Natalia Marszałkowicz pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie w praktyce podczas jej wyjątkowych zajęć z zumby! Zapraszamy we wtorki i czwartki.

KOSZT: 20 zł za jedne zajęcia (możliwość zakupu karnetu na 4 zajęcia za 60 zł lub 6 zajęć za 90 zł!)

OD: czw 21.11.19
DO: wt 30.06.20

Zobacz daty
19:00

ZESPÓŁ WOKALNY

Zespół wokalno-grupowy dla dorosłych: Zajęcia wokalne dla dorosłych, prowadzone przez kierownik Teatru GAK - aktorkę i wokalistkę - Laurę Haras będą obfitować w wiele ćwiczeń związanych ze śpiewem, ale także nauką impostacji i podstawami emisji głosu i ćwiczeniami dykcyjnymi.

Najlepiej rokujący uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zasilenia szeregów zespołu wokalnego Teatru GAK.   
 
OD: śr 27.11.19
DO: śr 24.06.20

Zobacz daty
18:00

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Nad dobrym zdjęciem można pracować miesiącami, chyba, że uczęszcza się na zajęcia do Maćka Marszałkowicza - wtedy po kilku zajęciach umiejętności przychodzą same.

W programie zajęć niemal każdy rodzaj fotografii -  uliczna, koncertowa, portrety. Zabierzcie aparaty w dłoń i zapiszcie się na zajęcia! Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, co oznacza co najmniej dwa razy lepsze zdjęcia!

KOSZT: 20 zł za jedne zajęcia

(możliwość zakupu karnetu na 4 zajęcia za 60 zł lub 6 zajęć za 90 zł!)

OD: czw 21.11.19
DO: wt 30.06.20

Zobacz daty
19:00

TEATR GAK JUNIOR

Zajęcia w ramach Teatru GAK Junior to nie tylko praca nad głosem w formie ćwiczeń z emisji głosu, dykcji i pracy nad tekstem, ale także ruch sceniczny, pantomima, żonglerka czy nauka chodzenia na szczudłach. Zajęcia dostosowane są do potrzeb dzieci i przekazywane w formie zabawy. Teatr prowadzony będzie przez aktorów Teatru GAK.

 
OD: pią 22.11.19
DO: pon 29.06.20

Zobacz daty
16:00

SALSA

Salsa - popularny na całym świecie taniec, kojarzony szczególnie z Kubą i Ameryką Łacińską, zawita na Orunię. W Scenie Muzycznej zajęcia z salsy poprowadzi Barbara Pawelczyk - zafascynowana tym tańcem jak mało kto!

KOSZT: 20 zł za jedne zajęcia

(możliwość zakupu karnetu na 4 zajęcia za 60 zł lub 6 zajęć za 90 zł!)

 

TERMIN: środa i piątek: 19:00-20:00

OD: pią 22.11.19
DO: pią 26.06.20

Zobacz daty
19:00

Strony

Zajęcia Stałe