Scena Muzyczna

Jesteś tutaj

Scena Muzyczna produkuje jedne z największych miejskich imprez: Międzynarodowy Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę, Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej, cykl koncertów w Parku Oruńskim, Gdańska Noc Sylwestrowa, Festiwal RetroKomp oraz Lodowisko Gdańskie.

W roku 2019 Scena Muzyczna będzie przenosić się do nowego budynku przy ulicy Nowiny 2b w dzielnicy Gdańsk Orunia/Lipce.

ul. Nowiny 2B
80-020 Gdańsk

Godziny otwarcia:
PON-PT 8:00 - 22:00
tel. 515 394 696
info@scenamuzyczna.pl
scenamuzyczna.pl
Międzynarodowy Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę to 3 dni koncertów, warsztatów i bitew tanecznych, wszystko to w samym centrum Gdańska - na Placu Zebrań Ludowych. Tam też przywitacie lato podczas Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej!

Poza sezonem imprez plenerowych działalność Sceny Muzycznej skupiona jest na edukacji i imprezach kameralnych. Polecamy warsztaty taneczne: hip-hop, dancehall, popping i bębniarskie. Scena Muzyczna realizuje także zawody i jamy dla tancerzy - Come for Battle i Dancehall Challenge. Koncerty, kabarety i spektakle - również znajdziesz w jej ofercie.

 


 

 


 

 

Sylwester 2015

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2015 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2015 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

31.12.15
czwartek
22:00

Występ satyryka Jana Pietrzaka

Jan Stefan Pietrzak,
Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Kabaretu pod Egidą . Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

07.12.13
sobota
18:00

KLUB SENIORA

Zapraszamy do uczestnictwa w Kole Seniora, które od lat działa przy naszej placówce. Koło ogarnizowane jest w ramach spotkań Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów (Koło nr 11, oddział Gdańsk). W ramach koła ogarnizowane są spotkania, warsztaty, przedstawienia, a także wycieczki. Misją organizacji jest integrowanie i aktywizowanie emerytów, rencistów i inwalidów poprzez organizowanie różnych form życia kulturalnego, artystycznego, sportowego, turystycznego. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Oruni! ZAPISY: prosimy o bezpośrednie zgłoszenia do p. Ewy Włodarczyk, nr tel.

OD: pon 12.10.20
DO: pon 18.10.21

Zobacz daty
10:40

INDYWIDUALNA GITARA BASOWA

Indywidualne zajęcia z gry na gitarze basowej - od poziomu podstawowego do zaawansowanego - prowadzone są przez gitarzystę Johna Leysnera. John podchodzi z Surinamu, małego kraju położonego w Ameryce Południowej. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić.  W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument.

OD: pon 12.10.20
DO: pią 18.06.21

Zobacz daty
16:00

INDYWIDUALNA NAUKA ŚPIEWU

Agata Walczak zaprasza na indywidualne zajęcia wokalne! Agata to wokalistka, aktorka scen muzycznych i pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku, Wydział Wokalno-Aktorski, specjalność Musical w klasie prof. Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydział Pedagogiczny Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Stale szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott – wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie.  Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym ,,Tam, gdzie świeci słońce" (reż. Piotr Balicki).

OD: pon 12.10.20
DO: pią 09.04.21

Zobacz daty
16:00

INDYWIDUALNY SAKSOFON

Indywidualne zajęcia z gry na saksofonie - od poziomu podstawowego do zaawansowanego 
- prowadzone są przez wybitnego saksofonistę Marcina Janka. Marcin to muzyk młodego pokolenia trójmiejskiego jazzu. Jest nie tylko saksofonistą, ale także klarnecistą, aranżerem i kompozytorem. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku 
na kierunku jazz i muzyka estradowa, a także Uniwersytet Gdański na kierunku historia. Jest zdobywcą wielu nagród. Współpracował 
i występował z takimi artystami jak Leszek Możdżer,  Przemysław Dyakowski, Lorraine Brown,  Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem czy Kamil Bednarek.

OD: pon 12.10.20
DO: pią 18.06.21

Zobacz daty
16:00

ZUMBA

Królowa powraca - zumba po wakacjach znów w Scenie Muzycznej! Czy wiecie, który sport zawiera wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość, a w dodatku podczas niego wykonuje się choreografie inspirowane tańcami latynoskimi? Natalia Marszałkowicz, drugi rok z rzędu, pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie w praktyce podczas jej wyjątkowych zajęć z zumby! Ubiegłoroczny hit powróci do Was po wakacyjnej przerwie, tym razem w poniedziałki i środy w godzinach 19:30-20:30. Zapraszamy! UWAGA: Zajęcia rozpoczynają się 19.10.2020 r

OD: pon 19.10.20
DO: śr 25.08.21

Zobacz daty
19:30

JĘZYK HISZPAŃSKI

Ubiegłoroczny hit wraca po wakacyjnej przerwie! Kurs języka hiszpańskiego, prowadzony przez Kasia Niepokulczycka-Bień, jest dedykowany tym zupełnie początkującym, ale także tym, którzy swoją przygodę z językiem i kulturą Hiszpanii rozpoczęli już dawno temu. Cały moduł obejmuje 10 lekcji, odbywających się raz w tygodniu, od października do grudnia. Zajęcia prowadzone będą w przyjemnej formie - oprócz tradycyjnej nauki gramatyki i słówek, lekcje będą obfitować w hiszpańską i latynoamerykańską muzykę oraz kulturę! Zapisujcie się szybko, bo więcej grup nie będzie.

OD: pon 19.10.20
DO: pon 25.10.21

Zobacz daty
17:30

FOTOGRAFIA

Nad dobrym zdjęciem można pracować miesiącami, chyba, że uczęszcza się na zajęcia do Artura Makowskiego - wtedy po kilku zajęciach umiejętności przychodzą same. W programie zajęć niemal każdy rodzaj fotografii - m.in sportowa i koncertowa. Zabierzcie aparaty w dłoń i zapiszcie się na kurs! UWAGA: Zajęcia w grupie początkującej rozpoczną się 21.10.2020 r. Zapraszamy do zapisów!

koszt: 120 PLN / miesiąc

TERMINY ZAJĘĆ:

środy, g. 18:00-19:30 / grupa podstawowa

czwartki, g. 18:00-19:30 / grupa zaawansowana     

OD: czw 15.10.20
DO: śr 21.07.21

Zobacz daty
18:00

Strony