Logo GAK

placówki

Rzeka pod Rzeką GAK

online
wystawa

Rzeka pod Rzeką

 1. data

  07.03.21
  niedziela

 2. godzina

  10:00

 3. wstęp

  Bezpłatny

 4. adres

  Online - FB GAK

Wystawa online pasteli
Agaty Typiak – Maciągowskiej

8 marca 2021 r

Wystawę obejrzeć można online tutaj: Fb/ Gdański Archipelag Kultury

Rio Abajo Rio – Rzeka pod Rzeką to instynktowna część natury, ukryta w każdej kobiecie. Spychana przez kulturę i społeczeństwo do wewnętrznego cienia, trwa w każdej z nas, nieustannie tocząc swe pierwotne wody. Czym jest tak naprawdę, co może nam dać? Na czym polegają jej siła i piękno? Warto poszukać odpowiedzi na te pytania, zwłaszcza, że dla każdej kobiety są w zasięgu ręki. Wystarczy spojrzeć w siebie i przekonać się, że Rio Abajo Rio jest we mnie. Już czas, wyruszmy na poszukiwania.

 • ___pokaż cały opis

  Agata Typiak – Maciągowska – Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy – specjalizacja grafika oraz Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek Filozofia. Mieszka i pracuje w rodzinnym Gdańsku.
  Interesuje ją człowiek jako osoba tu i teraz, ale też jako ciąg zdobytych doświadczeń – osobista historia. Swoją fascynację rozwijała przez lata nie tylko na polu artystycznym, ale również filozoficznym i psychologicznym. Przebyte studia i liczne warsztaty umożliwiły jej obranie unikatowego punktu widzenia na nas, ludzi, nasze wytwory, całą cywilizację. W procesie twórczym może dzięki temu postępować w głąb, usuwać maski, które zakładamy na co dzień, by w końcu dotrzeć do tego, co prawdziwe i trwałe w osobowości.
  Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości –  „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.

  Więcej:

  http://www.typiak.art/

  Patronat medialny:

  Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl