Logo GAK

placówki

ROZMOWY W POCZEKALNI GAK

spotkanie

ROZMOWY W POCZEKALNI

 1. data

  11.06.21
  piątek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

to cykl otwartych spotkań z interesującymi „Pasażerami”.

Pierwszą pasażerką wysiadającą na Stacji Orunia będzie Małgorzata Terlecka – Reksnis – teatrolożka, reportażystka, która od lat wnikliwie obserwuje świat sztuki i stałą się powierniczką wielu wyznań znanych postaci sztuki i kultury.

W piątek 11 czerwca o godz. 18:00 porozmawiamy z nią o tym, jak to jest mieć zawód polegający na prowadzeniu rozmów, słuchaniu
i umiejętnym zadawaniu pytań artystom – o sztukę, codzienność, o proces kreowania dzieła czy inne kwestie,  które wiodą nieraz w intymne zakamarki życia artysty.  Jaki to ma wpływ na postrzeganie świata przez obydwie strony? Jak to jest…

Pasażerka nr 1 opowie o wielkich aktorach  i… aktorach, o pisarzach, artystach i ludziach kultury, przytoczy wytrawne anegdoty i uchyli rąbka tajemnicy o pisanej przez nią książce, której bohaterem jest wywiad – rzeka z Wojciechem Pszoniakiem.

Rozmowę poprowadzi Monika Jarząbek – teatrolożka, reżyserka, edukatorka teatralna, kierowniczka Stacji Orunia

Pasażerka nr 1 –  Małgorzata Terlecka-Resknis   jest autorką książek Soc, pop, post. Portrety gwiazd i Holoubek.Rozmowy.
Obecnie pracuje nad książką – zapisem rozmów z Wojciechem Pszoniakiem. Współpracowała z  Twoim Stylem, Rzeczpospolitą
i Zwierciadłem. Jest autorką czteroodcinkowego filmu dokumentalnego o Gustawie Holoubku, cyklu wywiadów ze światowymi aktorami oraz serii portretów polskich artystów. Do niedawna związana z Zakładem Teatru i Widowisk w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Kocha Sopot, lubi koty i kawę na plaży 🙂

 • ___pokaż cały opis

  Idea Rozmów w poczekalni

  W dobie współczesnego pędu, kiedy to rozmowy międzyludzkie w dużej mierze zostały sprowadzone do tzw. small talk, a na szeroką skalę są uprawiane miniatury językowe rodem z messengera, SMS-ów czy komentarzy pod postami, wciąż wierzymy w wartość rozmów poruszających, którym towarzyszy głębsza refleksja na tematy ważkie, prowadzone zgodnie z postawą uważności. Dlatego postanowiliśmy uruchomić nowy cykl pt. Rozmowy w poczekalni, na które zapraszamy interesujących interlokutorów gotowych do podzielenia się z nami swoimi doznaniami, przemyśleniami i opowieściami, wywiedzionymi z własnego doświadczenia i spotkań z nietuzinkowymi ludźmi.

  Serdecznie zapraszamy na spotkania i do wspólnej rozmowy.