Logo GAK

placówki

ROZMOWY W POCZEKALNI GAK

spotkanie

ROZMOWY W POCZEKALNI

 1. data

  11.09.21
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9

Drugim pasażerem wysiadającym na naszej stacji będzie Paweł Lęcki – nauczyciel języka polskiego w II LO w Sopocie, internetowy publicysta i komentator stanu polskiej edukacji, z zamiłowania także uważny i wrażliwy fotograf.

W sobotę 11 września o godz. 18:00 porozmawiamy z nim o stanie polskiego szkolnictwa i jego perspektywach, o sensie ocen, rankingów i punktów, o dobrych i złych nauczycielach, o tym czy lekcje w naszych szkołach to naprawdę głównie „coaching egzaminacyjny” i w końcu o tym, czy inna szkoła jest w ogóle możliwa?

Rozmowę poprowadzi Anna Sadowska – trójmiejska przewodniczka i aktywistka, stażystka Stacji Orunia GAK, a także matka licealisty.

UWAGA! Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe na stacjaorunia@gak.gda.pl

Pasażer nr 2 Paweł Lęcki to wnikliwy obserwator rzeczywistości, obecnie jedna z najbardziej wyrazistych postaci mediów społecznościowych. Jego profil publiczny na Facebooku obserwuje ponad 65.000 osób, a poszczególne posty nieodmiennie gromadzą dziesiątki, jak nie setki dyskutantów. Od lat próbuje przekonać obywateli i obywatelki (nie tylko rodziców), że edukacja jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. W tym roku był m.in. gościem specjalnym tegorocznego Slot Art Festival w Lubiążu.

 • ___pokaż cały opis

  IDEA ROZMÓW W POCZEKALNI
  W dobie współczesnego pędu, kiedy to rozmowy międzyludzkie w dużej mierze zostały sprowadzone do tzw. „small talk”, a na szeroką skalę są uprawiane miniatury językowe rodem z messengera czy smsów, wciąż wierzymy w wartość rozmów poruszających, którym towarzyszy głębsza refleksja na tematy ważkie, prowadzone zgodnie z postawą uważności. Stąd nasz nowy cykl pt. ROZMOWY W POCZEKALNI, na które zapraszamy interesujących interlokutorów gotowych do podzielenia się z nami swoimi doznaniami, przemyśleniami i opowieściami, wywiedzionymi z własnego doświadczenia i spotkań z nietuzinkowymi ludźmi.

  Serdecznie zapraszamy NA SPOTKANIA I DO WSPÓLNEJ ROZMOWY!