Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
PON-PT 10:00 - 20:00
tel. 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
www.projektornia.gak.gda.pl
Projektornia prowadzi zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć: tańca współczesnego i artystycznego, ekspresji plastycznej z elementami teatru, współtworzą, także formacje artystyczne: Centrum Gimnastyki Artystycznej, Teatr Młoda Projektornia, Teatr Seniora.
Nawiązując do historii miejsca, w którym mieści się Projektornia, realizujemy od wielu lat filmowy konkurs ogólnopolski "Nakręć się!" i zapraszamy na projekcie filmowe. W klimatach nadmorskich organizujemy Święto Ulicy Północnej i Jodowanie. Prowadzimy także Galerię Otwartą a w niej wszelkie formy performatywne: teatralne, wystawy, koncerty, czy spotkania z podróżnikami.

 


 


 

Tworzy-my. Michał Jacaszek

Prezentacja artysty - muzyka, Michała Jacaszka, który opowie o swoim warsztacie pracy i inspiracjach, inspirując tym samym innych do pracy twórczej. Artysta zaprosi odbiorców do swojego studio i zdradzi, jak de facto wygląda jego codzienna praca, jaki przebieg ma jego osobisty proces twórczy. Prezentacja zostanie nagrana w formie filmu dostępnego na facebook'u i kanale Youtube Projektorni GAK.

30.07.20
czwartek
17:00

Tworzy-my. Monika Konczakowska

Prezentacja artystki plastyk, która opowie o swoim warsztacie pracy i inspiracjach, inspirując tym samym innych do pracy twórczej. Artystka zaprosi odbiorców do swojego atelier i zdradzi, jak de facto wygląda jej codzienna praca, jaki przebieg ma jej osobisty proces twórczy. Prezentacja zostanie nagrana w formie filmu dostępnego na facebook'u oraz kanale Youtube Projektorni GAK. Mamy nadzieję, że uda nam się dzięki filmowi zachęcić młodych ludzi do pracy nad swoimi talentami.

OD: pon 10.08.20
DO: pon 17.02.25

Zobacz daty
17:00

Tworzy-my. Michał Jacaszek

Zapraszamy na film o Michale Jacaszku, który jest artystą-muzykiem, producentem muzycznym. W swojej twórczości skupia się na muzyce eksperymentalnej. Mamy nadzieję, że jego droga do sukcesu zachęci zwłaszcza młodych ludzi do odkrywania swoich talentów i pracy nad nimi. Projekcja online przez fb i Youtube.

OD: czw 30.07.20
DO: śr 06.11.24

Zobacz daty
17:00

Sznurkiem plecione – warsztaty makramy

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na warsztaty w ramach konkursu „Kultura na warsztacie”, które poprowadzi Paulina Jakubowska „Sznurkiem plecione – warsztaty makramy”.
Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym jest makrama, jak wplatać podstawowe sploty, nauczą się rozróżniania specyfikacji materiałów do tworzenia ozdób, a efektem ich pracy będzie wykonana eko-torba.
07.09.20
poniedziałek
17:00

POZYTYW | wystawa

POZYTYW 

Wystawa zdjęć pod hasłem ”wywołaj uśmiech”

Zapraszamy do oglądania plenerowej wystawy fotografii prezentowanej w ramach „Święta Ulicy Północnej” 2020 w Gdańsku Brzeźnie na płocie przy ul.Północnej 5

Termin: 6 lipca -31 sierpnia 2020

Postanowiliśmy zmaterializować zdjęcia z wystawy on-line, które można było oglądać przez kilkanaście dni kwietnia na stronach Projektorni GAK. Teraz będzie rozweselać przechodniów, urlopowiczów i turystów, którzy w drodze na plażę będą mieli okazję nastawić się pozytywnie na resztę dnia.

31.08.20
poniedziałek
08:00

Strony