Logo GAK

placówki

Projekt My! Warsztaty taneczno-improwizacyjne z elementami relaksacji / Magdalena Zwierucho GAK

taniec
warsztat

Projekt My! Warsztaty taneczno-improwizacyjne z elementami relaksacji / Magdalena Zwierucho

 1. data

  18.01.22
  wtorek

 2. godzina

  18:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

18 stycznia o godz. 18:30 zapraszamy serdecznie na warsztat taneczno-improwizacyjny z elementami relaksacji.

Taniec to sposób odkrywania siebie poprzez ciało. Wyrażania siebie z tego, co odkryte. Dialogu ciała z ciałem, język dotyku. Improwizacja łączy ruch świadomy z nieświadomym, pokazuje drzwi do nowych dróg, nowych ruchów, działań. Uelastycznia, pobudza kreatywność.

Na zajęciach zrelaksujemy i rozgrzejemy ciała by zgrabnie połączyć je z sercem i głową. Będziemy szukać ruchu indywidualnie jak i w parach czy grupach. Przejdziemy przez kilka ćwiczeń pobudzających i wyłuskamy z ruchu gesty, które mogą tworzyć choreografię.
Praca na emocjach, ciele, dotyku, improwizacji pomaga uspokoić się, uwolnić od natłoku myśli, złapać ponowne połączenie. Zwiększa elastyczność i zakres ruchów, dobrze wpływa na hipokamp i neuroplastyczność. Podczas zajęć poznasz elementy pracy z ciałem jak i metody minfulness.

Zajęcia te otwarte są dla każdego, w każdym wieku, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia

Będziemy czerpać z choreografii improwizacji, ruchu spontanicznego, teatru i zasobu własnego
W skrócie – poznanie, rozgrzanie, ćwiczenie kreatywne, improwizacja, konkretyzacja, opracowanie.

O instruktorce

Cześć, nazywam się Magdalena Zwierucho. Wcześnie spotkało mnie szczęście poznania ruchu, tańca. Już jako 4 latka uczestniczyłam w zajęciach baletu, następnie po kolejnych 4 latach trenowałam taniec towarzyski, później przyszła kolej na nuty i szkołę muzyczną. Jednak życie lubi wywijać fikołki i na jakiś czas przerwałam edukację artystyczną jednak nie na długo.
Taniec nie chciał bym go zostawiła i wrócił, tym razem w innej odsłonie. Jako młoda kobieta miałam okazję pracować w Warszawie z polskimi prekursorami nurtu ruchu spontanicznego. Metody te połączone z coachingiem dały mi całkiem nowy wgląd w postrzeganie ruchu, ciała, umysłu. Coś mnie tam ciągnęło i ciągnie, taniec zostaje i nie puszcza, pojawiają się warsztaty improwizacji teatralnej, techniki oddechowe, choreoimprowizacja, ciekawe techniki i persony.
Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach masterclass organizowanych przez Art Stations Fundation w Poznaniu, asystować podczas warsztatów ruchu spontanicznego, czy brać udział w chorografii improwizacji. Czerpię z wielu metod i wieloma się inspiruję.

Wstęp wolny
Wiek: 12+

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Osoby zaszczepione prosimy o ściągnięcie certyfikatów COVID. Przy aktualnych obostrzeniach możemy wpuścić jedynie 1 os. na 15m2 + osoby zaszczepione.
Prosimy także o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek na terenie placówki Projektornia GAK.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl