Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Podziel się rodzinnym przepisem, zostań twarzą kulinarnego kalendarza! GAK

Podziel się rodzinnym przepisem, zostań twarzą kulinarnego kalendarza!

Rysunek kobiety w woalce i czarnej sukience z bufiastymi rękawmia. Postać koiety widoczna jedt do połowy. Wokół kobiety dorysowane są kuchenne akcesori i aparat fotograficzny na statywie. Na górze grafiki żółto pomarańczowy napis Smaki Oruni.

Drodzy Mieszkańcy Oruni,
opowiedzcie nam Swoją historię przepisami, wspomnieniem smaku z dzieciństwa, rodzinnego spotkania, prywatki, wesela, najlepszej kolacji przy świecach czy rodzinnego śniadania, egzotycznej potrawy przywiezionej przez wujka marynarza lub ciocię stewardesę. Stwórzmy razem ilustrowany kalendarz SMAKI ORUNI na 2022 rok. Kalendarz z przepisami mieszkańców i ich portretami. Prześlijcie nam swoje przepisy, także te ze starych pożółkłych zeszytów babć i mam.

Przepisy kulinarne do kalendarza może nadesłać każdy mieszkaniec Oruni, Św. Wojciech-Lipce do 15 sierpnia 2021 r.

Na tym nie koniec! Zaprosimy mieszkańców – autorów przepisów do wspólnego stołu w ogrodzie Stacji Orunia, gdzie będzie można skosztować potraw wybranych do kalendarza. Przy stole opowiemy o historii kulinarnej Gdańska i wraz ze Zdolną Orunią upieczemy słynny Tort Gdański wg przepisu z 1873 roku.

Projekt prowadzi kulinarna recenzentka i autorka bloga Smakiem na pokuszenie  Agnieszka Haponiuk, która także przygotuje dla mieszkańców spotkania kulinarne połączone z warsztatami kulinarnymi i fotograficznymi.

Zapraszamy do grupy Smaki Oruni na Facebooku, gdzie można podzielić się przepisami i kulinarnymi ciekawostkami.

Przepisy można przesyłać mailowo na adres smakioruni@gak.gda.pl
lub listownie na adres: Stacja Orunia GAK, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk z dopiskiem „Smaki Oruni lub przyjść osobiście do Stacji Orunia od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 18:00.

Projektowi patronuje portal Mojaorunia.pl

Zasady uczestnictwa w projekcie Smaki Oruni