Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
www.plama.gak.gda.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)NABÓR PROJEKTÓW - OBRAZY OGNIEM MALOWANE

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY PLAMA OGŁASZA OTWARTY NABÓR POROEJKTÓW NA WYDARZENIE OBRAZY OGNIEM MALOWANE  
 
Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna, której motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.
 
OD: czw 10.09.20
DO: pią 25.09.20

Zobacz daty
08:50

Kultura remiksu warsztaty z Kają Klimek

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na warsztaty (online) KULTURA REMIKSU.

Zjawisko remiksowania nie tylko muzyki ale także innych tekstów kultury stało się niezwykle powszechne. Bardzo łatwy dostęp do technologii, niezliczona ilość aplikacji i programów sprawiła, że coraz więcej osób staje się twórcami kultury. Żyjemy w "kulturze remiksu" i to własnie temu zagadnieniu zostaną poświęcone kolejne warsztaty w ramach Świetlicy Kreatywnej w Plamie.

21.09.20
poniedziałek
17:30

Warsztaty roślinne w Plamie

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę warsztatów roślinnych w Plamie.

Jeśli marzy Wam się domowa dżungla, chcecie poznać zupełnie nowe gatunki albo dowiedzieć się jak uniknąć błędów przy pielęgnacji roślin to warsztaty właśnie dla Was!
Zapraszamy na zajęcia dla początkujących, na których nauczycie się pracy z roślinami.
Niezbędna wiedza teoretyczna jak i praktyczna.

14.09.20
poniedziałek
17:30

Shibori - warsztaty barwienia tkanin dla początkujących BRAK MIEJSC

Shibori to tradycyjna, ponad tysiącletnia japońska sztuka ręcznego barwienia tkanin. Polega na tworzeniu wzorów na materiale poprzez składanie go, wiązanie, zszywanie, marszczenie, zgniatanie a następnie zanurzanie w farbie. Uczestnicy stworzą ozdobne tkaniny artystyczne, które mogą stanowić ozdobę samą w sobie lub posłużyć, jako baza do stworzenia produktu typu torba, czy poduszka.
Zajęcia odbędą się w duchu zero waste – będziemy barwić materiały z drugiej ręki.

28.09.20
poniedziałek
17:30

Strony