Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
plama.art.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)ROOTS CAFE

Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert zespołu ROOTS CAFE!
 
Roots Cafe to unikatowe połączenie muzycznych osobowości z charyzmatycznym czarnoskórym wokalistą i performerem Góo Ba (artystą Teatru Powszechnego w Warszawie) oraz Adamem Wolskim, wokalistą znanej rockowej grupy Golden Life na froncie. 
 
13.02.20
czwartek
20:00

PATRYCJA PODKOŚCIELNY „Lovely creatures”

Plama GAK zaprasza na wystawę ilustracji i litografii Patrycji Podkościelny.

 

„Lovely creatures” to zbiór prac, w których główną bohaterką jest Femme fatale – kobieta fatalna, prowadząca na pokuszenie. 

Na mężczyzn sprowadza porażkę i zgubę. Jak kolorowy kwiat wabi swoje ofiary, rozkochuje w sobie i porzuca. 

Wszak nie powinno się piękna kojarzyć wyłącznie z dobrem.

 

 

PATRYCJA PODKOŚCIELNY

OD: śr 12.02.20
DO: wt 10.03.20

Zobacz daty
18:00

Teatr Zielony Wiatrak "Bas Kol"

Teatr Zielony Wiatrak "Bas Kol"
10.01.2020 r. (piątek) godz. 19.00
Bilety: 20 zł. Rezerwacje: 58 557 42 47 lub marek.brand@plama.art.pl

Teatru w Blokowisku (ul. Pilotów 11 Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl Teatru Zielony Wiatrak "Bas Kol" w reżyserii Marka Branda.

Celia Dropkin, Anna Margolin, Katia Mołodowska i inne poetki żydowskie zmaterializują się w Teatrze w Blokowisku za sprawą dwóch wspaniałych aktorek: Eweliny Damps i Izy Terek-Jopkiewicz.

10.01.20
piątek
19:00

Obrazowo w Plamie - fotografia Tomasza Cieślikowskiego

Jeśli bywacie na wydarzeniach kulturalnych w Trójmieście to na pewno kojarzycie Tomasza Cieślikowskiego, który swoim nieodzownym aparatem uwiecznia wszystkie pełne emocji i bardzo ulotne momenty z życia kulturalnego. Tym razem Tomasz odwiedzi Plamę ale wyjątkowo stanie po drugiej stronie obiektywu, ponieważ to on i jego zdjęcia staną się bohaterami wieczoru.

 

Obrazowo, czyli dokumentacja na luźno tego, co dzieje się w moim życiu. Sama nazwa powstała szybko i spontanicznie. Z kilku pomysłów na nazwę pozostał właśnie ten, a czemu? Łatwo zapamiętać i unika pretensjonalności.

OD: śr 15.01.20
DO: pią 07.02.20

Zobacz daty
18:00

Teatr Bujda na Resorach „ConStella”

„Chciałabym odkrywać tajemnice, poznać sens! Wyruszyć w niezwykłą, gwiezdną podróż…” Benc! Stella po wypowiedzeniu życzenia przenosi się na nieznaną nikomu planetę.
 
I tak zaczyna się opowieść o przyjaźni, podróży, marzeniach i poznawaniu świata.
 
Dowiemy się co nieco o otaczającym nas wszechświecie, w pełnej humoru, choć czasem i grozy, atmosferze, którą podkręcać będą dwa wesołe, głupkowate (co nie znaczy głupie) gwiezdne stwory – Badibidoo i Badibidaa!
 
26.01.19
sobota
17:00

Ferie w Plamie

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Plama GAK już dziś zaprasza na specjalne wydarzenia i warsztaty przygotowane z myślą o wypoczywających uczniach.  W tym roku oferta Plamy skierowana jest przede wszystkim do młodzieży, choć nie zabraknie też spektakli dla dzieci.
 
Propozycja dla Młodzieży:
FERIE dla (prawie)DOROSŁYCH
 
OD: nie 12.01.20
DO: pią 24.01.20

Zobacz daty
17:00

Strony

Zajęcia Stałe