Plama

Jesteś tutaj

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami - to Plama - kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk Zaspa

Godziny otwarcia:
PON-PT 9:00 - 20:00
NDZ 16:30 - 18:30
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl
plama.art.pl

Plama szerzy działania wewnątrz i na zewnątrz: Dziecięcy Pchli Targ, Festiwal Mono/Duo, Slam Poetycki, wernisaże, koncerty, spektakle teatralne dla doroslych i dla dzieci, spotkania z podróżnikami. Plama to także zajęcia ceramiczne, linoryt, teatr dla młodzieży, tkanina artystyczna, rysunek i malarstwo, chór dla dorosłych, warsztaty bębniarskie z Rodriguezem.

Będąc, w wakacje, w Gdańsku koniecznie musicie udać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ramach akcji performatywno-teatralnych: warto wpaść (w styczniu) pod pomnik Jana Heweliusza i świętować razem z Plamą i miastem Gdańsk jego Urodziny. Jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicy Pilotów 11 - wstąpcie do Plamy, warto nawet dla samego artystycznego stylu tego miejsca! Poczujecie się jak zaspiańska bohema ;)BRAK MIEJSC! Świetlica Kreatywna: Ozdobne mydełka

Zapraszamy na familijny i nie tylko warsztat tworzenia mydełek dekoracyjnych o świątecznym charakterze.

Warsztaty mydlane to niezwykła atrakcja dla dzieci w wieku od lat 3 a także dla dorosłych. Dzieci mają możliwość stworzyć własne, niepowtarzalne naturalne mydło glicerynowe o niesamowitych kształtach, kolorach i zapachach!
Dekoracyjne mydełko z ciekawym wzorem, z najlepszych naturalnych komponentów może też stać się miłym, pachnącym i użytecznym prezentem.

12.12.19
czwartek
17:30

Świąteczne ozdoby - Malowanie na wodzie

Zapraszamy na świąteczne malowanie na wodzie.

Ebru - licząca kilkaset lat turecka sztuka naturalnego zdobienia papieru i materiału za pomocą odpowiedniego nanoszenia farb na powierzchnię wody.
Możecie tak malować obraz na papierze, materiale, torbie płóciennej lub serwetce.

Jeśli chcecie i macie przynieście własne serwetki lub skrawki, kawałki płótna, czy styropianowe ozdoby na których będziecie mogli tworzyć.

09.12.19
poniedziałek
17:30

Anna Kwiatkowska "Przyjęcie"

"Sercem domu jest stół.
Obojętnie jaki by nie był. To miejsce spotkania przy wspólnym posiłku, na kawie, rozmowie czy kłótni. Rzeczy leżące na stole definiują. Tworzą historie, portrety domowników, wprowadzają dynamikę. Stół jest dla mnie inspiracją.
Na moich obrazach jest przyłapany, nieprzygotowany, taki jaki jest naprawdę. Stół to dla mnie bliskie osoby, dom, rutyna przygotowywania posiłków, ale też celebracja."

11.12.19
środa
18:00

Teatr Barnaby "Bałwanek i gorący piecyk"

Przedstawienie teatralne zrealizowane w technice  lalkowej „mapet” oraz teatru cieni.
„Zakochany bałwanek”, to bajka stworzona na podstawie jednej z baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Bałwan ze Śniegu”. Bajka opowiada o losie śniegowego bałwanka, który zakochuje się w gorącym piecyku. Długie rozmowy bałwanka z podwórkowym psem, nie odciągają go od chęci spotkania. Niestety czas gra na niekorzyść bałwanka. Jest coraz cieplej, a jak wiadomo… bałwanki nie lubią wysokich temperatur.
15.12.19
niedziela
17:00

Teatr Klapa "Koperek i Kminek w Betlejem"

"Koperek i Kminek w Betlejem" to jeden z ulubionych spektakli naszej dziecięcej widowni. W niedzielę ponownie przyjadą do Plamy aby przy akompaniamencie gitar opowiedzieć historię, która przed wiekami wydarzyła się w tym mieście. W drodze towarzyszyć im będą Herod, Anioł, Diabeł i inne postaci występujące w szopce. 
 
Podczas spektaklu usłyszymy piękne polskie kolędy, które będzie można zaśpiewać wspólnie z Koperkiem i Kminkiem. 
08.12.19
niedziela
17:00

Teatr Qfer „Opowieść Wigilijna”

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.
 
01.12.19
niedziela
17:00

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe