MENU

Powrót do GAKu Logo

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola, poświęcone temu pisarzowi i światowej klasy geografowi.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Pamiętajcie – wejście nr 16!
Dla artystów, co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną.
Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów albo podczas akcji Wyspa na Ludowo.

Marzec 2021

Kalendarz wydarzeń:

08 Marzec - 31 Marzec

Rzeka pod Rzeką

Wystawa online pasteli Agaty Typiak – Maciągowskiej 8 marca 2021 r Miejsce: Fb/ Gdański Arch...

online
wystawa

Rzeka pod Rzeką

data

08.03.21
poniedziałek

godzina

10:00

wstęp

Bezpłatny

adres

Online - FB GAK

Wystawa online pasteli
Agaty Typiak – Maciągowskiej

8 marca 2021 r

Miejsce: Fb/ Gdański Archipelag Kultury

Rio Abajo Rio – Rzeka pod Rzeką to instynktowna część natury, ukryta w każdej kobiecie. Spychana przez kulturę i społeczeństwo do wewnętrznego cienia, trwa w każdej z nas, nieustannie tocząc swe pierwotne wody. Czym jest tak naprawdę, co może nam dać? Na czym polegają jej siła i piękno? Warto poszukać odpowiedzi na te pytania, zwłaszcza, że dla każdej kobiety są w zasięgu ręki. Wystarczy spojrzeć w siebie i przekonać się, że Rio Abajo Rio jest we mnie. Już czas, wyruszmy na poszukiwania.

 • ___pokaż cały opis

  Agata Typiak – Maciągowska – Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy – specjalizacja grafika oraz Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek Filozofia. Mieszka i pracuje w rodzinnym Gdańsku.
  Interesuje ją człowiek jako osoba tu i teraz, ale też jako ciąg zdobytych doświadczeń – osobista historia. Swoją fascynację rozwijała przez lata nie tylko na polu artystycznym, ale również filozoficznym i psychologicznym. Przebyte studia i liczne warsztaty umożliwiły jej obranie unikatowego punktu widzenia na nas, ludzi, nasze wytwory, całą cywilizację. W procesie twórczym może dzięki temu postępować w głąb, usuwać maski, które zakładamy na co dzień, by w końcu dotrzeć do tego, co prawdziwe i trwałe w osobowości.
  Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości –  „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.

  Więcej:

  http://www.typiak.art/

  Patronat medialny:

  Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

Galeria:

08 Marzec

Aromaty miłości cz.2

Miłość jest największą słodyczą i największą goryczą na ziemi. Potężną siłą, która potrafi budowa...

online
spotkanie

Aromaty miłości cz.2

data

08.03.21
poniedziałek

godzina

11:00

wstęp

Bezpłatny

adres

Online

dla kogo?

Dorośli

Miłość jest największą słodyczą i największą goryczą na ziemi. Potężną siłą, która potrafi budować, ale i hamować – szczególnie te, które zostały dla i przez miłość stworzone – kobiety.
Gdzie w tej relacji jest miejsce dla nich samych? Jak zachować autonomię, egzekwować własne prawa i gdzie postawić granice? Jak długa i kręta jest droga do odkrycia własnej kobiecości, a w końcu – pokochania siebie?

Druga odsłona „Aromatów miłości” to przestrzeń rozmowy kobiet o kobiecej tożsamości oraz miłości. Uczestniczkami dyskusji będą niezwykle ciekawe osoby, całkowicie świadome powyższych problemów jak i sytuacji, w której znajdują się współczesne kobiety. Autorki, artystki, przewodniczki. Inspirujące osobowości, które czasem działają na przeciwstawnych biegunach, czasem też ich inicjatywy łączy ta sama idea. Natomiast zawsze wspólnym mianownikiem ich pracy jest troska o dobro, piękno i niezbywalne prawa kobiet.

Spotkanie odbędzie się na stronie Facebook Wyspy Skarbów GAK

 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3,
80-680 Gdańsk Wyspa Sobieszewska,
tel. 58 323 91 15,
e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl

 • ___pokaż cały opis

  W spotkaniu udział wezmą:

  • Agata Typiak – Maciągowska – graficzka, rysowniczka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (Filozofia). Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości – „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.
  • Małgorzata Halber – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie w 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią. Najgorszy człowiek na świecie. Publikowała na łamach Gazety Wyborczej, Machiny, Dwutygodnika i Codziennika Feministycznego. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego Bohater. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.
  • Joanna Grabowiecka – reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego (certyfikat Meritum, 2016). Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz autorskich warsztatów skierowanych do kobiet pn. Sztuka Dzikości.
  • Moderatorka – Aleksandra Kozłowska – dziennikarka, reporterka, przez kilkanaście lat związana z Gazetą Wyborczą. Obecnie freelancerka, współpracuje m.in. z Przekrojem i Polityką. Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Woj. Pomorskiego. Zachwycona Północą – w tym roku ukaże się książka „Nowi wikingowie. Polacy na Islandii, którą napisała wspólnie z Mirellą Wąsiewicz.

  Więcej:

  Strona Agaty Typiak
  Opis Joanny Grabowieckiej na stronie Teatru Polskiego w Bielsku Białej
  Sztuka Dzikości na Facebooku

  Patronat medialny:

  gdansk.pl, trojmiasto.pl, Radio Eska

Aktualności

_18 stycznia 2021

Wspieramy seniorów

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia? Czekamy na Twój telefon.   Jesteś osobą 70+, a mo...

Wspieramy seniorów

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Czekamy na Twój telefon.

 

Jesteś osobą 70+, a może masz kogoś z rodziny, przyjaciół, sąsiadów, którzy tego wsparcia potrzebują?

Przebywasz na kwarantannie lub po prostu w obawie o swoje zdrowie wolisz pozostać w domu?

Potrzebujesz zakupów, wyjścia z psem lub realizacji recepty?

Zadzwoń na numer 507 281 256.

 

Znajdź asystenta odpowiadającego Twojej dzielnicy i zadzwoń! Jesteśmy dla Ciebie i do Twojej dyspozycji.
Więcej o akcji Gdańsk Pomaga.

 

_4 stycznia 2021

Wyniki konkursu na małą formę graficzną

Udostępniamy wyniki 10. Międzynarodowego Konkursu na Małą Formę Graficzną "Wyspa Fantazji". Go...

Wyniki konkursu na małą formę graficzną

Udostępniamy wyniki 10. Międzynarodowego Konkursu na Małą Formę Graficzną „Wyspa Fantazji”.

Gorąco dziękujemy za udział i życzymy samych sukcesów.

Protokół z obrad jury.

_17 grudnia 2020

Wyspa Online

W wyniku rządowych obostrzeń związanymi z pandemią działamy w trybie ONLINE do odwołania. Zaprasz...

Wyspa Online

W wyniku rządowych obostrzeń związanymi z pandemią działamy w trybie ONLINE do odwołania. Zapraszamy do śledzenia Facebooka GAK Wyspy Skarbów. Część zajęć i wydarzeń zostaje odwołana lub tymczasowo zawieszona.