Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Teatr GAK

GAK

Teatr
GAK

Teatr Gdańskiego Archipelagu Kultury nierozerwalnie, od wielu lat, związany jest z Gdańskiem i wzbogaca stronę artystyczną miejskich wydarzeń plenerowych: Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Orszak Trzech Króli, Urodziny Heweliusza, Święto Miasta Gdańska, Misterium Gdańskie, Parada Niepodległości, Rozpoczęcia i Zakończenia Jarmarku Dominikańskiego.

Prowadzimy także działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

grudzień 2021

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Gdańsk. Powitanie św. Mikołaja i zapalenie lampek na gdańskiej choince

05 grudzień

Gdańska Choinka i powitanie Św. Mikołaja

Już w niedzielę, 5 grudnia, oficjalnie przywitamy Świętego Mikołaja, który corocznie przybywa do ...

spotkanie

Gdańska Choinka i powitanie Św. Mikołaja

Logo placówki

data

05.12.21
niedziela

godzina

16:30

wstęp

bezpłatny

adres

Gdańsk, Długie Pobrzeże

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Familijne

Główna grafika wpisu

Już w niedzielę, 5 grudnia, oficjalnie przywitamy Świętego Mikołaja, który corocznie przybywa do Gdańska wodami Motławy, by już następnego dnia móc rozdać wszystkim dzieciom prezenty.

Stało się już tradycją, że Święty Mikołaj co roku przybywa do Gdańska drogą morską. Również i tym roku przypłynie on do naszego miasta. 5 grudnia wypatrujcie łodzi mikołajowej już od 16.30 na Długim Pobrzeżu. W tym roku, przy brzegach Motławy na Mikołaja czekać będą nie tylko wszystkie dzieci, ale również artyści Teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury, którzy w tym roku przybiorą postać Prezenciaków i Piernikowych serduszek.

O 17.00 na Długim Targu, na scenie ustawionej przy Gdańskiej Choince odbędą się świąteczne pokazy mikołajkowe w wykonaniu dziecięcych grup wokalno – tanecznych z Pałacu Młodzieży, a Śnieżynka i Bałwanek, wypatrując Świętego Mikołaja wprowadzą dzieci w świąteczny klimat.

Mamy nadzieję, że pomimo ogromu obowiązków Święty Mikołaj pojawi się, żeby wraz z Panią Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz zapalić światełka na Gdańskiej Choince i tym samym oficjalnie wprowadzić Gdańsk w przedświąteczny klimat.

Logo Teatr GAK

Aktualności

_27 maja 2021

Cykl etiud pantomimicznych „Pinezkologia”

Teatr GAK zaprasza na cykl etiud pantomimicznych w wykonaniu Przemysława Grządzieli z Teatru „Pin...

[ zdjęcie; radosna grupa ludzi z żółtymi żonkilami ]

_27 kwietnia 2021

Pola Nadziei na Pomorzu

W niedzielę 25 kwietnia miał miejsce finał tegorocznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei na Pomor...

Pola Nadziei na Pomorzu

[ zdjęcie; radosna grupa ludzi z żółtymi żonkilami ]

W niedzielę 25 kwietnia miał miejsce finał tegorocznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei na Pomorzu”. Z racji obostrzeń związanych z Pandemią Covid-19, nie odbyła się wielka parada wieńcząca akcję w której szczudlarze Teatru GAK zawsze brali udział. Wszystkie działania przeniosły się „do sieci” i transmitowane były przez Telewizję Pól Nadziei powołaną specjalnie na tę okazję. Chcąc wesprzeć tą szczytną akcję artyści Teatru GAK stworzyli wiosenną, kwiatową impresję taneczną w przestrzeni Parku Oruńskiego, co zostało zarejestrowane i odtworzone 25 kwietnia w Telewizji Pól Nadziei. Poniżej dokumentacja fotograficzna z nagrania, i link do TPN. https://www.youtube.com/watch?v=QesG9CJ-URY…

_16 kwietnia 2021

Poeci dla Dzieci – Odsłona III

Cykl „Poeci dla dzieci” to akcja zainicjowana przez Teatr GAK, w ramach której w każdy poniedział...

Poeci dla Dzieci – Odsłona III

Cykl „Poeci dla dzieci” to akcja zainicjowana przez Teatr GAK, w ramach której w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 19.00, na Facebooku, będzie można usłyszeć wiersze dla dzieci w interpretacji kierownika Teatru GAK – Laury Haras.

15.02.2021 To już trzecia odsłona cyklu „Poeci dla dzieci” zapoczątkowanego już w zeszłym roku. Dzisiaj zapraszamy na historię Koziołeczka autorstwa niezastąpionego Jana Brzechwy TUTAJ. Dostępna również WERSJA Z NAPISAMI dla osób niesłyszących.

15.03.2021 Koty są różne, dzisiaj poznacie nietypową rasę. TUTAJ usłyszycie jak żyć dobrze z kotem. Dostępna również WERSJA Z NAPISAMI

16.04.2021 Jak skończyła się gościna u Kwoki? Posłuchaj TUTAJ. Nagranie zawiera napisy.

21.05.2021 Dzisiaj zapraszamy do wysłuchania muzycznej interpretacji kultowej bajki Jana Brzechwy, dzisiaj jako „Warzywne tango” TUTAJ