Logo GAK

placówki

KUP BILET
Powrót do GAKu Logo GAK
KUP BILET

Amfiteatr Orana w Parku Oruńskim Scena Muzyczna

Amfiteatr Orana w Parku Oruńskim

Scena Muzyczna GAK zarządza – nowoczesnym Amfiteatrem Orana, znajdującym się w pięknych okolicznościach Parku Oruńskiego, stanowiącym od zawsze centrum spotkań gdańszczan, a także miejscem letnich wydarzeń plenerowych.

Amfiteatr Orana – artystyczna strefa w wyjątkowej lokalizacji

Amfiteatrem Orana zarządzamy od 2018 roku – od tego momentu Orunia, z Parkiem i Amfiteatrem, stały się letnim centrum kulturalnym południowych dzielnic Gdańska. Mieszkańcom rokrocznie oferujemy zajęcia muzyczne dla dzieci, przedstawienia teatralne oraz koncerty piosenki aktorskiej w repertuarze najlepiej śpiewających polskich artystów.

Niewątpliwie, najważniejszymi wydarzeniami Parku Oruńskiego są jednak letnie koncerty. Wśród dotychczas zaproszonych przez nas gości znaleźli się m.in.: Sonia Bohosiewicz (2018), Katarzyna Dąbrowska (2018), Stanisława Celińska (2018), Katarzyna Skrzynecka (2018), Anna Dereszowska (2019), Katarzyna Żak (2019), Lech Dyblik (2019), Hanna Śleszyńska (2019), Piotr Polk (2019), Karolina Piechota (2019), Katarzyna Rogalska z programem „Polskie Drogi” (2019) oraz Dorota Stalińska w repertuarze „Ratuj się kto może…” (2019). W czasie pandemii COViD-19 w 2020 roku koncerty udało się zorganizować dopiero we wrześniu. Na naszej scenie pojawili się: Andrzej Seweryn i Joanna Trzepiecińska (w repertuarze „W szkole wolności”), Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski oraz Natasza Urbańska.

[zdjęcie; kobieta śpiewająca do mikrofonu na scenie wśród urządzeń scenicznych.]

Koncert Hanny Śleszyńskiej (2019 r.)

W 2018 i 2019 roku w Parku Oruńskim zorganizowaliśmy również bezpłatne warsztaty muzyczne dla dzieci. Cykl tematycznych zajęć odbywał się w altanie Parku Oruńskiego, w każdą niedzielę okresu wakacyjnego i był przeznaczony dla całych rodzin z dziećmi. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość poznać różne instrumenty muzyczne oraz sprawdzić jakie dźwięki można z nich wydobyć. W 2020 roku w lipcu zorganizowaliśmy dwa turnusy warsztatów teatralnych dla dzieci, które zawierały w sobie elementy dramy, naukę dykcji czy tańca. Oba tygodnie zakończyły się wspólnym przedstawieniem i wręczeniem nagród dla młodych artystów.

[zdjęcie; po lewej meżczyzna ubrany w perukę schyla się do dziecka, poprawej kobiety w białych perukach grają na skrzypcach. W tle ludzie i park.]

Warsztaty muzyczne dla dzieci (2019 r.)

Amfiteatr Orana z zadaszoną sceną i miejscami dla widzów to tylko część inwestycji, w ramach której zrewitalizowano Park Oruński. Teren miał sprzyjać nie tylko relaksowi na świeżym powietrzu, ale także być miejscem spotkań ze sztuką i kulturą. Cieszymy się, że dzięki nam ten plan udaje się realizować.

zobacz nas na: