Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Scena Muzyczna

GAK

Scena
Muzyczna

Scena Muzyczna produkuje największe miejskie imprezy w Gdańsku: cykl koncertów piosenki aktorskiej w Parku Oruńskim, Gdańską Noc Sylwestrową, Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej oraz jest organizatorem miejskiego lodowiska na Placu Zebrań Ludowych.

W roku 2019 Scena Muzyczna przeniosła się z dzielnicy Śródmieście do nowego budynku przy ulicy Nowiny 2b w dzielnicy Gdańsk Orunia/Lipce.

czerwiec 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
zdjęcie przedstawia planszę wystawy z napisem PARK ORUŃSKI IM. EMILII HOENE NA PRZESTRZENI WIEKÓW, przed planszą dwie odwrócone tyłem do obiektywu kobiety

13 maj - 14 czerwiec

Wystawa ,,Park Oruński im. Emilii Hoene na przestrzeni wieków”

Ekspozycja, umieszczona na alei czterdziestu lip przy ulicy Nowiny 2b, prezentuje dzieje Parku Or...

wystawa

Wystawa ,,Park Oruński im. Emilii Hoene na przestrzeni wieków”

Logo placówki

data

13.05.22
piątek

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

Nowiny 2b

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Ekspozycja, umieszczona na alei czterdziestu lip przy ulicy Nowiny 2b, prezentuje dzieje Parku Oruńskiego im. Emilii Hoene na przestrzeni wieków. – Wystawa przedstawia historię parku, którego początki datuje się na XVII wiek. Nie wszyscy wiedzą, że pierwotnie park był prywatną posiadłością przedstawicieli znamienitych gdańskich burmistrzów, bogatych rajców czy kupców – mówi Piotr Chrzanowski ze Sceny Muzycznej GAK. Dopiero w 1917 roku, jego ostatnia właścicielka – Emilia Hoene, której imię obecnie nosi park, przekazała dwór wraz z jego urokliwymi okolicami na rzecz miasta. Od tamtego czasu Park Oruński stał się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców dzielnicy i całego Gdańska.

Na wystawie przybliżone są biogramy dawnych właścicieli, zaprezentowane zostały dwa historyczne plany parku, stare pocztówki oraz zdjęcia, które znajdują się w zbiorach różnych instytucji, takich jak np. PAN Biblioteka Gdańska, Muzeum Gdańska czy Archiwum Państwowe w Gdańsku. Dużą część wystawy stanowią stare zdjęcia parku pozyskane z prywatnych archiwów mieszkańców Oruni, w tym od potomków rodziny Hoene. – Najważniejszym punktem wystawy jest niewątpliwie pierwsza publikacja wizerunku Emilii Hoene z 1915 roku. Dotychczas nieznana, Hoene będzie mogła z planszy naszej wystawy doglądnąć, jak pięknie zmienił się jej park w czasie ponad 100 lat – mówi Marcin Szeląg ze Sceny Muzycznej GAK. O kwestie merytoryczne ekspozycji zadbały lokalne przewodniczki po Oruni: Dorota Dombrowska i Aleksandra Abakanowicz.

Wstęp na wystawę jest darmowy. Aby zobaczyć ekspozycję, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystawa prezentowana będzie od 13.05 do 14.06.2022 r.

grafika przedstawia scenę z kurtyną i fotelami oraz taśmę filmową ze zdjęciami malowania i rysowania, oglądania projekcji filmowych oraz zdjęć

01 czerwiec

Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 10-13 lat

Z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat na warsztaty animacji poklatkowej. Odb...

warsztat

Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 10-13 lat

Logo placówki

data

01.06.22
środa

godzina

17:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

Z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat na warsztaty animacji poklatkowej. Odbędą się one 1 czerwca o godzinie 17:00 w Scenie Muzycznej GAK, w Parku Oruńskim, przy ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk, w kameralnej grupie maksymalnie 10 osób. Zajęcia będą przede wszystkim warsztatem animacji poklatkowej, ale obejmują także elementy edukacji filmowej. Warsztaty są bezpłatne, wymagają jednak wcześniejszego zapisu – rodziców chętnych dzieci prosimy o kontakt na adres scenamuzyczna@gak.gda.pl lub pod nr tel. 515-394-696. Warsztaty potrwają około 3 godzin.

Na warsztacie wykorzystywane będą materiały plastyczne i kreatywne oraz materiały przygotowane przez prowadzącą (zapewnione przez organizatora). Uczestnicy powinni posiadać smartfony z zainstalowaną aplikacją Stop Motion Studio (kliknij tutaj, aby ściągnąć program na system Anroid albo kliknij tutaj, aby ściągnąć program na system iOS).

Dzieci otrzymają na koniec drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa w warsztatach.

Na warsztacie animacji poklatkowej:

 • Stworzymy wspólnie kilka krótkich animacji z jedną postacią w roli głównej,
 • Stworzymy scenografię i rekwizyty,
 • Zrobimy burzę mózgów i wspólnie wymyślimy historię,
 • Poznamy proste narzędzia do produkcji filmu,
 • Dowiemy się nieco na temat pierwszych komedii slapstickowych,
 • Poznamy zagadnienia związane ze scenariuszem i animacją,
 • Obejrzymy kilka przykładów filmowych.

Na koniec obejrzymy nasze wspólne dzieło.

Kilka słów o prowadzącej: Klaudia Dzierugo – absolwentka Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim, początkująca animatorka kultury i edukatorka filmowa, a także redaktorka i korektorka. Ceni pracę z dziećmi ze względu na ich oryginalne pomysły i niepohamowaną energię do próbowania nowych rzeczy.

[grafika; czerwone tło, a na nim czarny mikrofon, a na nim czapka. Obok czarny pasek.]

04 czerwiec

KASzKiET – Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią

Piszesz wiersze? Lubisz opowiadać historie i poruszać widzów? Śpiewasz lub grasz na instrumencie?...

spotkanie

KASzKiET – Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią

Logo placówki

data

04.06.22
sobota

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Piszesz wiersze? Lubisz opowiadać historie i poruszać widzów? Śpiewasz lub grasz na instrumencie? A może chciałbyś przedstawić cudzy utwór w swoim wykonaniu? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś/-łaś twierdząco, KASzKiET jest dla właśnie Ciebie! Wystąp na Kameralnych Artystycznych Spotkaniach z Kulturą i Elokwentną Treścią w Scenie Muzycznej GAK i zaprezentuj się przed publicznością. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18:00. Można przyjść także w charakterze widza. Wstęp dla wszystkich jest darmowy. Obowiązują obostrzenia sanitarne.

 • ___pokaż cały opis

  – Nie jest to slam, konkurs, lecz spotkanie ze sztuką na każdym poziomie – mówi Michał Wolski, który będzie prowadził KASzKiET, czyli Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią. Podczas wydarzenia można zaprezentować się szerokiej publiczności, zarówno własną twórczością, jak i tylko interpretacją czegoś już znanego. – Może to być m.in poezja, proza, wiersz, piosenka, opowiadanie, stand-up, scenka i wiele innych – wylicza Wolski. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, w Parku Oruńskim, przy ulicy Nowiny 2b.

  Wystąpić może każdy chętny powyżej 16. roku życia, po wcześniejszym zgłoszeniu się na adres scenamuzyczna@gak.gda.pl. Miejsc na widownie nie trzeba rezerwować. – Przewidujemy zarówno występy solo, jak i w duecie lub grupie – mówi prowadzący. Czas wystąpienia w pojedynkę przewidziany jest w granicach 3-5 min, zaś grupowo na 10-15 min. W tym czasie można zaprezentować więcej niż jeden utwór, a dozwolone jest także użycie instrumentów i rekwizytów. Mile widziane jest poprzedzenie lub zakończenie prezentacji krótkim uzasadnieniem swojego wyboru.

  Występy nie będą cenzurowane, zabroniona jest jednak różnorodna agitacja oraz wymagane stosowne zachowanie. Uczestnictwo w spotkaniach jest w pełni darmowe. Co równie ważne:  nie trzeba fizycznie zakładać kaszkietu (lecz, oczywiście, można to zrobić!).

  Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz informację na temat swojej prezentacji, wyślij na adres: scenamuzyczna@gak.gda.pl. Pytania prosimy kierować pod nr tel. 515 394 696.

[grafika; z tyłu zdjęcie dzieci bawiących się przy kolorowym kole. Wokół biały pasek z kolorowymi ornamentami.]

11 czerwiec

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

11 czerwca (sobota) odbędą się warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla najmłodszych. Na warszt...

warsztat

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

Logo placówki

data

11.06.22
sobota

godzina

10:00

wstęp

płatny

adres

ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

11 czerwca (sobota) odbędą się warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla najmłodszych. Na warsztaty plastyczne, ruchowe oraz związane z nauką języka angielskiego zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać: mailowo (scenamuzyczna@gak.gda.pl) lub telefonicznie (+48 515 394 696). Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie to 60 zł.

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci uczą samodzielności i wspierają umiejętność pracy w grupie. Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: artystyczno-plastycznego, ruchowo-rytmicznego oraz językowego. Inicjatywa przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Czas trwania: 10:00-12:00 (dzieci młodsze) / 12:30-14:30 (dzieci starsze)

koszt: 60 zł za jedno wejście, płatność w kasie | prowadzący: Sabina Maciejak „Zabawiajka Warsztaty dla dzieci” | dla kogo: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

[grafika; z tyłu zdjęcie dzieci bawiących się przy kolorowym kole. Wokół biały pasek z kolorowymi ornamentami.]

18 czerwiec

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

Wszystkie najmłodsze dzieci zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe. W sobotę 18 cze...

warsztat

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

Logo placówki

data

18.06.22
sobota

godzina

10:00

wstęp

płatny

adres

ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

Wszystkie najmłodsze dzieci zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe. W sobotę 18 czerwca odbędą się warsztaty plastyczne, ruchowe oraz związane z nauką języka angielskiego przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać: mailowo (scenamuzyczna@gak.gda.pl) lub telefonicznie (+48 515 394 696). Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie to 60 zł.

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci uczą samodzielności i wspierają umiejętność pracy w grupie. Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: artystyczno-plastycznego, ruchowo-rytmicznego oraz językowego. Inicjatywa przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Czas trwania: 10:00-12:00 (dzieci młodsze) / 12:30-14:30 (dzieci starsze)

koszt: 60 zł za jedno wejście, płatność w kasie | prowadzący: Sabina Maciejak „Zabawiajka Warsztaty dla dzieci” | dla kogo: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

[grafika; z tyłu zdjęcie dzieci bawiących się przy kolorowym kole. Wokół biały pasek z kolorowymi ornamentami.]

25 czerwiec

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

W ostatnią sobotę czerwca (25.06.) odbędą się warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci w...

warsztat

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

Logo placówki

data

25.06.22
sobota

godzina

10:00

wstęp

płatny

adres

ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

W ostatnią sobotę czerwca (25.06.) odbędą się warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przygotowaliśmy dla najmłodszych warsztaty plastyczne, ruchowe oraz związane z nauką języka angielskiego. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać: mailowo (scenamuzyczna@gak.gda.pl) lub telefonicznie (+48 515 394 696). Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie to 60 zł.

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci uczą samodzielności i wspierają umiejętność pracy w grupie. Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych: artystyczno-plastycznego, ruchowo-rytmicznego oraz językowego. Inicjatywa przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Czas trwania: 10:00-12:00 (dzieci młodsze) / 12:30-14:30 (dzieci starsze)

koszt: 60 zł za jedno wejście, płatność w kasie | prowadzący: Sabina Maciejak „Zabawiajka Warsztaty dla dzieci” | dla kogo: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Logo Scena Muzyczna

Aktualności

[zdjęcie; kobieta siedzi z podniesioną nogą.]

_31 marca 2022

Rusza hip-hop dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się po polsku i ukraińsku

Od 6 kwietnia w Scenie Muzycznej GAK, dwa razy w tygodniu, będzie odbywać się integracyjny ...

Rusza hip-hop dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się po polsku i ukraińsku

[zdjęcie; kobieta siedzi z podniesioną nogą.]

Od 6 kwietnia w Scenie Muzycznej GAK, dwa razy w tygodniu, będzie odbywać się integracyjny kurs hip hopu dla dzieci i młodzieży. Odbywające się w poniedziałki i środy, od 12:00 do 14:00, zajęcia będą przeznaczone dla dzieci z grup przedszkolnych, które przychodzą do nas na zajęcia oraz tych, którzy przebywają w świetlicy (tj. w wieku 4-8 lat), a od 16:00 do 18:00 kurs będzie dostępny dla młodzieży. Zajęcia są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Kurs będzie trwał do 4 maja 2022 r.

Integracyjne zajęcia hip hopu to zajęcia dla dzieci i młodzieży, zarówno narodowości ukraińskiej, jak i polskiej, a także wszystkich innych narodowości. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki i środy od 12:00-14:00 (dla dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicy i z grup z okolicznych przedszkoli) oraz 16:00-18:00 (dla młodzieży). Kurs będzie trwał do 4 maja 2022 r.

Prowadząca, Alina Khramtsova przyjechała z Ukrainy. Jest trenerką hip-hopu, a w świecie tańca znana jest pod pseudonimem Vishnya (Wiśnia). Swoją działalność taneczną rozpoczęła w 2009 roku i przez 4 lata wzięła udział w wielu kursach mistrzowskich, a lekcje i tutoriale zaczęła dawać od 2013 roku. Uczestniczyła w wielu festiwalach tanecznych na Ukrainie, a później organizowała wydarzenia związane z hip-hopem w Charkowie (m.in. Fresh Movement Fest, Move Your Body Jam, Kachay Hip-Hop, Labolotory One More Flava). Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

Інтегративні заняття з хіп-хопу для дітей та підлітків – заняття для дітей та підлітків, як українців, так і поляків та інших національностей, проводитимуться по понеділках та середах з 12:00-14:00 (для дітей, які беруть участь у загальній кімнаті) та 16:00: 00-18:00 (для молоді).

Ведуча Аліна приїхала з України. Вона займається хіп-хопом і відома в танцювальному світі під псевдонімом Вишня (Вишня). Свою танцювальну діяльність розпочала у 2009 році і протягом 4 років брала участь у майстер-класах, а з 2013 року дає уроки та інструктажі. Брала участь у багатьох танцювальних фестивалях в Україні, а згодом організувала хіп-хоп заходи в Харкові (зокрема Fresh Movement Fest, Move Your Body Jam, Kachay Hip-Hop, Labolotory One More Flava). Приватно вона мати двох дітей. Безкоштовні заняття

termin: poniedziałki i środy od 12:00-14:00 (dla dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicy) oraz 16:00-18:00 (dla młodzieży) | koszt: zajęcia bezpłatne | prowadzi: Alina Khramtsova

[grafika; czerwona waga sprawiedliwości. W tle szaro-burawe plamy.]

_30 marca 2022

Spektakl Lilla Weneda w wykonaniu uczniów VII LO w Gdańsku

Scena Muzyczna GAK oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Gdańsku zapraszają ...

Spektakl Lilla Weneda w wykonaniu uczniów VII LO w Gdańsku

[grafika; czerwona waga sprawiedliwości. W tle szaro-burawe plamy.]
Scena Muzyczna GAK oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Gdańsku zapraszają wszystkich chętnych na spektakl „Lilla Weneda”. W oryginale jest to tragedia napisana częściowo wierszem białym, częściowo rymowanym przez Juliusza Słowackiego. Opowiada historię podbitego narodu Wenedów w stylistyce bliskiej mitologii celtyckiej, osjanizmowi i mitologii nordyckiej. Z względu na wymowę dramatu i pojawiający się wątek walki o wolność, jest to jeden z najważniejszych tekstów kultury polskiej.

(więcej…)

[grafika; z tyłu zdjęcie dzieci bawiących się przy kolorowym kole. Wokół biały pasek z kolorowymi ornamentami.]

_28 marca 2022

Zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci. W wybrane soboty, dla najmłodszy...

Zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci

[grafika; z tyłu zdjęcie dzieci bawiących się przy kolorowym kole. Wokół biały pasek z kolorowymi ornamentami.]

Zapraszamy na warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci. W wybrane soboty, dla najmłodszych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, ruchowe oraz związane z nauką języka angielskiego. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać: mailowo (scenamuzyczna@gak.gda.pl) lub telefonicznie (+48 515 394 696). Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie to 60 zł.  

Warsztaty artystyczno-ruchowo-językowe dla dzieci będą uczyły samodzielności i wspierały umiejętność pracy w grupie. Warsztaty będą składały się z trzech bloków tematycznych: artystyczno-plastycznego, ruchowo-rytmicznego oraz językowego. Inicjatywa przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Czas trwania: 10:00-12:00 (dzieci młodsze) / 12:30-14:30 (dzieci starsze)

Terminy:

– 09.04.2022 r.

– 07.05.2022 r.

– 21.05.2022 r.

– 28.05.2022 r.

– 11.06.2022 r.

– 18.06.2022 r.

– 25.06.2022 r.

koszt: 60 zł za jedno wejście | prowadzący: Sabina Maciejak „Zabawiajka Warsztaty dla dzieci” | dla kogo: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym