Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Plama

GAK

Plama

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami – to Plama – kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje Obrazy Ogniem Malowane, Festiwal Monodram Monoblok, cykl: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Natomiast latem, Plama, rozlewa tę swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

lipiec 2021

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

30 czerwiec - 31 lipiec

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2021

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2021. ...

wystawa

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2021

Logo placówki

data

30.06.21
środa

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2021.

Zróżnicowana i kolorowa taka właśnie będzie wystawa prezentująca 25 tegorocznych projektów utalentowanych autorek i autorów. W tym zwycięski projekt Marka Maciejczyka.

Prace wyróżnione w tegorocznym konkursie prezentują różne spojrzenia na festiwal FETA, który w tym roku obchodzi 25 urodziny!

Otwarcie wystawy (30.06.2021r.) połączone będzie z plenerowym koncertem trójmiejskiego zespołu BYTY.

Autorzy prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, którą będzie można oglądać w galerii „Plamy” GAK:
Banaś Eliza, Bojczuk Justyna, Klepacka Julia, Koleśniak Aleksandra, Łacki Michał, Miękus Agata, Mysyrowicz Witold, Róg Dominik, Sokołów Bartosz, Srokosz Agnieszka, Szatkowska Joanna, Waligóra Aleksandra, Wardęga-Czaja Anna, Wawryk Weronika, Wawryk Zuzanna, Wieczorek Krzysztof, Zdrodowski Mirosław.

_

Galeria GAK Plama
poniedziałek – piątek godz. 10:00 – 17:00
ul. Pilotów 11, Gdańsk

Wstęp wolny!

 

 

grafika, na turkusowym tle różowy okrąg, po prawej czarny rysunek kota w bucie

04 lipiec

Teatr Qfer „Kot w Butach”

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na trawniku", zapraszamy wszystkie dzieci n...

teatr

Teatr Qfer „Kot w Butach”

Logo placówki

data

04.07.21
niedziela

godzina

12:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dzieci, Familijne, Młodzież

Główna grafika wpisu
W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na trawniku”, zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl „Kot w Butach” Teatru Qfer.
„Kot w Butach” to spektakl o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń.
Po śmierci ojca młynarza, dwaj bracia dzielą majątek. Starszy dostaje młyn, młodszemu w spadku przypada kot. Ale jak to w bajkach bywa… Kot wcale nie jest zwykłym kotem…
Niezrażony niesprawiedliwym podziałem majątku, Janek z towarzyszem ruszają w świat, by szukać szczęścia. Kot ujęty dobrocią chłopaka, który ofiaruje mu odziedziczone po dziadku buty, postanawia odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń. Niebawem nadarza się okazja: przejeżdża królewski orszak. Czy Janek zdobędzie serce Królewny? Czy każde marzenie uda się spełnić? Plan wydaje się niełatwy, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla sprytnego Kota w butach.
Sympatyczni bohaterowie, wesołe piosenki, okraszone coraz rzadziej spotykanymi lalkami jawajkami.
Czas trwania: około 60 min
Bajka przeznaczona dla dzieci w wieku 3 – 12 lat.
Spektakl odbędzie się na trawniku przed Plamą GAK.
Wstęp wolny – wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.
grafika Marianny Sztymy będąca okładką książki "Tkaczka chmur" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo, kontur głowy chłopca, po środku chmurka z napisem TKACZKA CHMUR, z chmurki wychodzi nić zamieniająca się w ścieżkę, wokół ścieżki na dole kontury roślin i domków, pod napisem postać dziewczynki podtrzymująca chmurę od dołu

11 lipiec

„Tkaczka chmur” spektakl+premiera książki i spotkanie z autorką

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na trawniku", zapraszamy na spektakl „Tkacz...

teatr

„Tkaczka chmur” spektakl+premiera książki i spotkanie z autorką

Logo placówki

data

11.07.21
niedziela

godzina

17:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na trawniku”, zapraszamy na spektakl „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo. Spektakl będzie połączony z premierą książki „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo z ilustracjami Marianny Sztymy.

„Tkaczka Chmur” to opowieść o miłości i odwadze. To baśń o przygodach pewnego rodzeństwa, o ich przywiązaniu do siebie, o trzech Zorzach, które plotą ludzkie losy, o złym czarowniku strzegącym złotego jabłka. To także opowieść o ludzkich emocjach, o sprawach bardzo poważnych, w której niemożliwe staje się możliwe. W spektaklu poprzez wspólną zabawę, śpiewanie i tańce towarzyszymy bohaterom w ich magicznej, pełnej cudów podróży przez świat, tak więc zmienia się on w przygodę dla każdego z uczestników.

Scenariusz, opowieść, muzyka:
Katarzyna Jackowska-Enemuo

Przed spektaklem zapraszamy na rozmowę z Autorką. Po spektaklu będzie można nabyć książkę „Tkaczka Chmur” z przepięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Baśń ukaże się w lipcu nakładem Wydawnictwa ALBUS.

Spektakl odbędzie się na trawniku przed Plamą GAK. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, (wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec).


Katarzyna Jackowska-Enemuo
ur. w 1978 r. antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach artystycznym i społecznym.
Prowadzi warsztaty, występuje na festiwalach i w opłotkach. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę tradycyjną. Z „Projektem Migawki” tworzy opowieści i spektakle w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i
migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) pt:. „Między Światem
a Zaświatem”. Autorka projektu „Nieuchronne” stanowiącego twórczą odpowiedź na śmierć dziecka. W 2019 roku nagle straciła jedenastoletnią córkę, Naomi. Mierząc się z żałobą stworzyła projekt „Nieuchronne”, na który składają się piosenki i baśń „Tkaczka Chmur”.

czarno-białe zdjęcie, czterech mężczyzn siedzących na schodach ceglanego budynku, po lewej biały tekst: koncert Band_A przed Plamą

14 lipiec

Koncert Band_A przed Plamą

GAK Plama zaprasza na plenerowy koncert trójmiejskiego zespołu Band_A w ramach plamowego cyklu "M...

muzyka

Koncert Band_A przed Plamą

Logo placówki

data

14.07.21
środa

godzina

20:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

GAK Plama zaprasza na plenerowy koncert trójmiejskiego zespołu Band_A w ramach plamowego cyklu „Muzyka w Blokowisku”!

Do zobaczenia na naszym trawniku 14 lipca, w środę, o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Band_A
Zespół powstał ze spotkania czterech muzyków trójmiejskich, z których każdy to wyjątkowa osobowość artystyczna. Spotkanie to – prawie przypadkowe i bez jakichkolwiek oczekiwań podczas jednego z Sopockich jam-sessions – zaowocowało chęcią wspólnego grania tak po prostu, bez prób, bez ciśnienia i planów na przyszłość. Zaskoczeniem było to jak dobrze muzykom gra się wspólnie i jak dobrze odbierani są przez publiczność.

Ich pierwszy koncert podczas festiwalu Nasiano Sunrise został zarejestrowany i tak się spodobał organizatorom, iż wydany został w postaci pierwszej płyty zespołu pod egidą Karola Schwarza z Nasiono Records. O tym jak odbierani są podczas koncertów może świadczyć fakt, że na pierwszym koncercie promującym to wydawnictwo sprzedał się cały jego nakład.

Muzyka zespołu to wulkan energii, emocji i emocjonalności połączony z nietuzinkowym brzmieniem każdego z instrumentalistów. Muzyka jest w całości wynikiem wspólnego inspirowania się muzyków podczas koncertów, jest czystą improwizacją, która sprawia wielką przyjemność każdemu z muzyków, a są to Krzysztof Stachura na gitarze, Michał Gos na perkusji, Maciek Szkudlarek na basie, Tomasz Gadecki na saksofonie. Takie połączenie awangardy, muzyki alternatywnej, jazzu i rocknrolla sprawia, iż zespół nie ma odpowiedników na Polskiej i światowej scenie.

 • ___pokaż cały opis

  TOMASZ GADECKI – Saksofonista
  Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton . Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia, iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.

  KRZYSZTOF STACHURA – Gitara
  Muzyk, głównie gitarzysta, czasami wokalista.
  W ciągu 25 lat miał okazję grać z różnymi artystami, dzięki czemu bez problemu porusza się w każdym gatunku muzycznym. Nagrał kilka autorskich płyt, pracuje również jako muzyk sesyjny. Wystąpił na wielu liczących się festiwalach w Polsce, między innymi Heineken Open’er, Off Festiwal w Katowicach, Orange Warsaw Festiwal.
  Ostatnio najlepiej odnajduje się w muzyce improwizowanej, gdzie nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych, zamkniętych form, czy ustalonych harmonii. Wychodzi z założenia, że inspiracją do tworzenia muzyki może być wszystko, choćby dźwięk sygnalizacji świetlnej w Kolbudach.

  MICHAŁ GOS – Perkusja
  Perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny alternatywnej. Współpracował z takimi grupami jak Oczi Cziorne, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Sonus Akrobata, Boys Band Trio, Freeyo, Vulgar oraz muzykami Mikołajem Trzaską, Tymonem Tymańskim, Patem Mastelotto, Treyem Gunnem, Noelem Akchote, Piotrem Pawlakiem, Zdzisławem Piernikiem, Claytonem Thomasem, Johnen Edwardsem, Herbem Robertsonem, Irkiem Wojtczakiem, Jackiem Lachowiczem. Obecnie kontynuuje prace nad muzyką swobodnie improwizowaną w zespołach Rogulus Szwelas und Gos oraz Band_A. Udziela się także w zespołach Izes, Ikenga Drummers, Baden baden.

  MACIEJ SZKUDLAREK – Bas
  Muzyk, gitarzysta, wokalista i basista, związany z trójmiejską sceną alternatywną. Pracuje również jako animator kultury oraz zajmuje się produkcją muzyczną i realizacją dźwięku. Improwizację zawsze traktował jako prawdziwe źródło szczerości i energii w muzyce, pozwalające na zupełnie swobodną ekspresję, ale mogące też stanowić podstawę do tworzenia bardziej zorganizowanych form – niezależnie od stylistyki. Występował na ważnych scenach (np. Heineken Open’er), wielokrotnie nagradzany w konkursach (np. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Radia „Przebojem na antenę”). Prowadzi studio nagrań i pracownię muzyczną White Noise Studio.

zdjęcie; sukulenty i kaktusy w brązowych doniczkach ustawione na białym stole

15 lipiec

Słój pełen sukulentów – warsztaty roślinne / BRAK MIEJSC

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na kolejne warsztaty roślinne. Na warsztatach dowiem...

warsztat

Słój pełen sukulentów – warsztaty roślinne / BRAK MIEJSC

Logo placówki

data

15.07.21
czwartek

godzina

17:30

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na kolejne warsztaty roślinne.

Na warsztatach dowiemy się jak dbać o sukulenty, jakie podłoże do nich dobrać i jak skomponować je w większym naczyniu. W czasie warsztatów powstaną autorskie kompozycje, które później uczestnicy zabiorą ze sobą do domu. Warsztaty będą wzbogacone o część teoretyczną, na temat różnorodnych roślin żyjących w różnych strefach klimatycznych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Obowiązują zapisy mailowe plama@gak.gda.pl

Wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

 

grafika; trzy mikrofony skierowane w kierunku napisu "slam w blokowisku"

17 lipiec

SLAM w Blokowisku – Na trawce

Nadlatuje kolejny SLAM w BLOKOWISKU! Poetki i Poeci szykujcie wiersze! Kochana Publiczności – p...

spotkanie

SLAM w Blokowisku – Na trawce

Logo placówki

data

17.07.21
sobota

godzina

19:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu
Nadlatuje kolejny SLAM w BLOKOWISKU!
Poetki i Poeci szykujcie wiersze!
Kochana Publiczności – przybywaj! bez Ciebie się nie uda!
Po raz kolejny spotkamy się na trawniku przy Plamie, z widokiem na monumentalne wieżowce Zaspy.
Będzie to drugi slam w ramach eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw w Slamie Poetyckim.
Ale to nie znaczy, że wszyscy uczestnicy muszą brać w nich udział. Jeśli chcesz po prostu podzielić się swoim tekstem lub performancem czuj się jak u siebie.
SLAM
Slam to starcie poetów, artystów improwizujących, performerów, slamerów oceniane przez entuzjastyczną, choć zazwyczaj surową i krytyczną publiczność. Ważny jest tekst, a zdolności sceniczne mogą tylko pomóc. Powodem i przepustką do pojedynkowania się są autorskie teksty, chęć konfrontacji z innymi piszącymi oraz przede wszystkim potrzeba otrzymania feedbacku. W każdej rundzie występujący mają do dyspozycji 3 minuty. Publiczność większością głosów wybiera zwycięzcę danego pojedynku i kieruje go do następnej rundy. W końcu za mikrofonem zostaje już tylko król wieczoru.
SLAM w BLOKOWISKU
Uwaga! W rundzie pierwszej poprosimy Was o wykonanie tekstów zainspirowanych tematem „NA TRAWCE”. W jaki sposób temat zaistnieje w Waszych wierszach zależy tylko i wyłącznie od Was. Liczy się pomysł i sprawność literacka!
W kolejnych rundach tematyka będzie już dowolna. Weźcie swoje najlepsze teksty i dajcie się osądzić naszej trójmiejskiej publiczności!
Zwycięzca otrzyma 500 zł, ćwierć-finaliści po 50 zł
Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmujemy mailowo i na wejściu: katarzyna@plama.art.pl
PUBLICZNOŚĆ
Jesteście niezbędni. Słuchajcie uważnie! To Wy wybierzecie zwycięzcę!
Liczymy też na Was w kwestii stosowania się do zaleceń sanitarnych, chroniących Was przed COVID-19.
MUZYKA
Już tradycyjnie będzie nam towarzyszył dj Stendek.
**********

REGULAMIN

Wydarzenia  „SLAM w BLOKOWISKU”

Termin: 17.07.2021 r.; godz. 19:00

 

 1. Organizatorem SLAMU w Blokowisku (dalej: „Wydarzenie”) jest Plama GAK, ul. Pilotów 11,
  80-460 Gdańsk, tel. (58)5574247
 2. Założeniem Wydarzenia jest starcie poetów, artystów improwizujących, performerów, slamerów oceniane przez publiczność.
 3. Wstęp bezpłatny zarówno dla publiczności, jak i występujących.
 4. Każda osoba przebywająca na terenie Wydarzenia oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy:
 5. nie jest osobą zakażoną wirusem COVID-19;
 6. nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym;
 7. w ciągu ostatniego tygodnia nie miała kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji;
 8. w przypadku gdy w ciągu 14 dni od dnia udziału w Wydarzeniu wystąpią u niej objawy zakażenia COVID-19, zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym fakcie właściwe miejscowo służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Organizatora wydarzenia.

Ponadto oświadcza, że :

 1. Posiada świadomość ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2
 2. Zapoznała się z procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego i zobowiązuje się do ich przestrzegania;
 3. Nie będzie wnosiła żadnych roszczeń w stosunku do Organizatora w razie zakażenia wirusem SARS CoV-2.
 4. Zgłosić można się mailowo: andrulonis@gak.gda.pl lub osobiście, w dniu Wydarzenia , przed startem.
 5. Występować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.
 6. Możliwa jest prezentacja wyłącznie własnych tekstów, które można odczytywać z kartki.
 7. Pojedynczy występ nie może przekroczyć 3 minut.
 8. Ze względu na tematyczny charakter Wydarzenia uczestnik jest zobligowany do przedstawienia w rundzie pierwszej tekstu na zadany temat: „Na trawce”.
 9. Przewidziana została główna nagroda dla zwycięzcy, w wysokości 500 zł oraz nagrody dla półfinalistów w wysokości 50 zł.
 10. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym (turniejowym), a pojedynkujące się pary zostaną wyłonione na drodze losowania.
 11. Zwycięzca pojedynku przechodzi do następnej rundy, a liczba rund zależy od ilości zgłoszonych osób, dlatego wskazane jest przygotowanie kilku utworów.
 12. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie, a w przypadku remisu obowiązuje dogrywka.
 13. Ze względu na ograniczony czas trwania Wydarzenia organizator zastrzega sobie prawo do wstrzymania zapisów.
 14. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
 15. Uczestnik może korzystać z rekwizytów lub/i instrumentów muzycznych.
 16. Przed wejściem na teren Wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do zdezynfekowania dłoni. Organizator zapewnia uczestnikom wydarzenia dostęp do środków niezbędnych do dezynfekcji.
 17. Uczestnicy Wydarzenia zobowiązani są do utrzymania dystansu społecznego (1,5 m odległości) lub korzystać z wyznaczonych przez organizatora miejsc siedzących. Z wyłączeniem dzieci do lat 12 i ich opiekunów oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
 18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki podczas trwania Wydarzenia, za zniszczenie lub zagubienie własności Uczestników jak również szkody poczynione przez Uczestnika podczas pobytu na terenie wydarzenia.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za osoby poniżej 18. roku życia, które przebywać będą na terenie Wydarzenia.
 20. Niezależnie od wszystkich powyższych postanowień Organizator oraz osoby przez niego upoważnione mogą̨ odmówić wstępu na teren wydarzenia bez podawania uzasadnienia:
  1. osobom zachowującym się agresywnie,
  2. osobom, których zachowanie wskazuje na nietrzeźwość lub stan po użyciu środków odurzających,
  3. osobom, których zachowanie zagraża bezpieczeństwu innych osób i mienia.
 21. Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia Organizator nie odpowiada za dyskomfort uczestników związany z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
 22. Organizator zastrzega możliwość przeniesienia wydarzenia na inny wyznaczony wcześniej dzień ze względów bezpieczeństwa lub wystąpienia bardzo złych warunków atmosferycznych (np. prawdopodobieństwo burzy, silny wiatr, deszcz).
 23. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek natychmiastowego stosowania się do poleceń obsługi wydarzenia. Wszelkie uwagi oraz problemy powinny być zgłaszane na bieżąco obsłudze wydarzenia.
 24. W przypadku zarządzenia ewakuacji uczestnicy powinni spokojnie opuścić teren wydarzenia zgodnie z poleceniami obsługi.
 1. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zajmowania wyłącznie wyznaczonych miejsc oraz do przebywania wyłącznie w miejscach przeznaczonych dla widzów z zachowaniem zasad dot. dystansu społecznego.
 1. Uczestnik poprzez uczestnictwo w Wydarzeniu oświadcza, iż zapoznał się i akceptuje wszystkie punkty niniejszego Regulaminu, a tym samym wyraża zgodę na udostępnienie wizerunku.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania materiałów filmowych i fotograficznych powstałych w czasie trwania Wydarzenia na potrzeby promocyjne i informacyjne Organizatora. Osoby zgłaszające swój udział w Wydarzeniu przyjmują do wiadomości i zgadzają się na to, że ich wizerunek może zostać utrwalony poprzez fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu, a także na transmitowanie, rozpowszechnianie lub przekazywanie głosu i wizerunku w jakimkolwiek materiale promującym Wydarzenie na czas nieokreślony.
 3. Organizator zastrzega prawo do wykonywania nagrań filmowych oraz zdjęć. Wizerunek uczestnika wydarzenia może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów: dokumentacyjnych, sprawozdawczych, informacyjnych, marketingowych, reklamowych oraz promocyjnych, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, bez konieczności zapłaty wynagrodzenia za korzystanie z wizerunku na wszelkich polach eksploatacji, w tym: ogłoszeniach, plakatach, prasie, Internecie, portalach społecznościowych i itp. Wizerunek może być wykorzystany w każdej formie.
 4. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)  informujemy, że:
 5. Administratorem danych osobowych uczestników zgłaszających się do udziału w „Slamie w Blokowisku” jest Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk wpisany do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto Gdańsk pod poz. 2/92.
 6. W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem ochrony danych przez e-mail daneosobowe@gak.gda.pl lub listownie na adres Gdańskiego Archipelagu Kultury (ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk).
 7. Dane osobowe uczestników przetwarzane będą w celu rezerwacji, prawidłowej organizacji i przeprowadzenia wydarzenia „SLAM w BLOKOWISKU”, wypłaty nagrody, zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom oraz w celach promocyjnych także po zakończeniu wydarzenia. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest wyrażona zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez uczestnika oraz obowiązek prawny ciążący na administratorze.
 8. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wyżej wymienionych celów lub do momentu wycofania zgody. W przypadku przyznania nagrody- uczestnik zobowiązany jest do podania innych danych osobowych w celu wypłaty nagrody. Dane te będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji obowiązków prawnych ciążących na administratorze.
 9. Dane osobowe uczestników nie będą udostępniane innym odbiorcom, za wyjątkiem przypadków przewidzianych prawem oraz podmiotów przetwarzających dane w imieniu administratora.
 10. Uczestnik ma: prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Podanie danych osobowych w celach związanych z organizacją wydarzenia jest dobrowolne , jednakże stanowi warunek udziału w wydarzeniu „Slam w Blokowisku”
 12. Dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
 13. Organizatorowi przysługuje prawo wiążącej interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu.
 1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w dowolnym czasie.
 1. Wszelkie zmiany zostaną̨ udostępnione publicznie na stronie internetowej https://gak.gda.pl/placowki/plama/
 2. We wszystkich sprawach niewskazanych w Regulaminie decyduje Organizator.
 3. Wiążąca i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
 4. W sprawach nieujętych w niniejszym Regulaminie rozstrzyga Organizator.
 5. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu Wydarzenia.

18 lipiec

Teatr Barnaby „Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie”

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr na trawniku" zapraszamy na spektakl "Baśń o piecuchu n...

Teatr Barnaby „Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie”

Logo placówki

data

18.07.21
niedziela

godzina

12:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr na trawniku” zapraszamy na spektakl „Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie” Teatru Barnaby.

 

Baśń to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu Totoszu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szable, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód, mierzy się z niejednym smokiem oraz rozwiązuje liczne zagadki.
Klasyczna czeska baśń autorstwa Bożeny Niemcowej, w której roi się od smoków księżniczek i czarnoksiężników.
Spektakl będzie odgrywany w formie teatru figur drewnianych.
Scenariusz: Marcin Marzec
Muzyka: Maja Miro Wiśniewska
Scenografia, lalki: Marcin Marzec

Czas trwania: ok. 50 min.

 

Spektakl odbędzie się na trawniku przed Plamą GAK.
Wstęp wolny!
(wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec)

25 lipiec

Teatr Klapa „Szewczyk Dratewka”

W ramach letniego cyklu teatralnego "Teatr dla dzieci na Trawniku przed Plamą" zapraszamy na spek...

teatr

Teatr Klapa „Szewczyk Dratewka”

Logo placówki

data

25.07.21
niedziela

godzina

12:00

wstęp

bezpłatny

adres

Pilotów 11, Gdańsk

dla kogo?

Dzieci, Familijne, Młodzież

Główna grafika wpisu
W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr dla dzieci na Trawniku przed Plamą” zapraszamy na spektakl „Szewczyk Dratewka” Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek.
Przedstawienie dla najmłodszych opowiada o szewcu, który pomaga innym nie oczekując niczego w zamian.
Spektakl, w którym występują lalki oraz aktorzy, jest interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej z nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem.
Występują: Leon Krzycki, Eugeniusz Sienkiewicz
Reżyseria: Leon Krzycki, Eugeniusz Sienkiewicz
Muzyka: Leon Krzycki, Karol Krzycki
Czas trwania: ok. 50 minut
Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku: 3 – 12 lat
Spektakl na trawniku przed Plamą GAK
Wstęp wolny!
Współorganizacja: Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec
Logo Plama

Aktualności

_25 września 2022

Oferta dla szkół Teatru w Blokowisku GAK Plama

Zachęcamy nauczycieli, pedagogów i opiekunów młodzieży licealnej do zapoznania się z ofertą spekt...

Oferta dla szkół Teatru w Blokowisku GAK Plama

Zachęcamy nauczycieli, pedagogów i opiekunów młodzieży licealnej do zapoznania się z ofertą spektaklu „SMUTEK & MELANCHOLIA” w dniu 25.10.2022 o 11:00 w Teatrze w Blokowisku GAK Plama przy Pilotów 11.

Bilety: 15 zł (nauczyciele/opiekunowie bezpłatnie) – istnieje możliwość przygotowania warsztatów po spektaklu dla klas po dodatkowej opłacie i wcześniejszym ustaleniu

W celu rezerwacji prosimy o kontakt z kuratorem Teatru w Blokowisku GAK Plama Tomaszem Kaczorowskim, e-mail:  tomasz.kaczorowski@gak.gda.pl

 

Opis spektaklu:

Inspiracją do napisania tego kolażu-dramatu była dla Bonna Parka historia Samotnego George’a – ostatniego żółwia słoniowego, podgatunku żółwi z Galapagos, który wyginął przez działalność człowieka. „Smutek&Melancholia…” nie jest linearną opowieścią ani dramatem drogi. To raczej opowieść rozsypana, projektowana pod wydarzenie sceniczne: pełne monologów napisanych prozą poetycką, agresywnych strumieni świadomości i potoków słów. Odejście od klasycznej linii dramaturgicznej i linearnej narracji jest świadomą strategią autora, w której poszukuje on nowego języka mającego na celu wypracować inną niż ludzka perspektywę – perspektywę ekokrytyczną, środowiskową, zempatyzowaną. Park tym samym pokazuje jak trudno językiem – osiągnięciem ludzkości – oddać to, co „nieludzkie”.

Produkcja własna Teatru w Blokowisku: spektakl „SMUTEK&MELANCHOLIA” dla młodzieży i dorosłych. Spektakl dotyczy problemu zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi. Według badań Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, aż 44% nastolatków ma objawy depresji; w 2020 roku (w czasie pandemii covid-19) Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz telefon zaufania dla dzieci i młodzieży odnotowały 12525 próśb o pomoc; w 2020 odnotowano 747 prób samobójczych wśród młodych ludzi (2 przypadki na dzień). Sytuacja ta pokazuje, że młodzi ludzie potrzebują wsparcia. Z naszym projektem „Smutek&Melancholia” chcemy wyjść naprzeciw zarówno młodym ludziom, jak i dorosłym, którzy dostrzegają problem, ale nie dysponują narzędziami pomocy nastolatkom.

Tekst: Bonn Park

Tłumaczenie: Iwona Dorota Nowacka

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Obsada: Mikołaj Bańdo

Licencja: Agencja Dramatu i Teatru „ADiT”

Więcej informacji TUTAJ.

Galeria:

_21 września 2022

Zapraszamy nauczycieli do zgłoszeń swoich klas na spektakl „WF” w GAK Plama

WF – wyobcowanie fizyczne  spektakl zrealizowany w formule Teatru Forum, dotyczący bodyshamingu ...

Zapraszamy nauczycieli do zgłoszeń swoich klas na spektakl „WF” w GAK Plama

WF – wyobcowanie fizyczne

 spektakl zrealizowany w formule Teatru Forum, dotyczący bodyshamingu

Drodzy Nauczyciele! 3.10.2022 o 11:00 w poniedziałek zaplanowaliśmy w GAK Plama przy Pilotów 11 w Gdańsku bezpłatne wydarzenie dla młodzieży szkolnej (14+)! Uwaga, uwaga! Ilość miejsc ograniczona! W celu rezerwacji prosimy o kontakt na adres mailowy: tomasz.kaczorowski@gak.gda.pl

Występują: Liliana Prochacka, Ewa Kliszewska, Jacek Panek, Michał Woźniak
Moderatorka: Małgorzata Polakowska

Współpraca merytoryczna: Kampania SPÓJRZ NA SIEBIE

Produkcja: FEERIA Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne

GAK PLAMA, ul. Pilotów 11

3.10.2022, 11:00 (poniedziałek)

 

„Gruba małpa”, „kulka”, „karkówka”, „nawet ładna, ale gruba”…

To komentarze, które Alicja słyszy od dziecka. Mając obecnie 17 lat, nie pozwala sobie na pełną naturalność, w sytuacjach towarzyskich bardzo przejmuje się swoim wizerunkiem, usilnie stara się być „najlepszą wersją samej siebie”. Osoby znaczące w dobrej wierze wypominają jej dodatkowe kilogramy, dokładki, nieodpowiednie – w ich mniemaniu – ubranie. Życie w cieniu ciągłej krytyki rujnuje samoocenę Alicji oraz prowadzi do coraz większej frustracji…

O tym skąd bierze się zjawisko poniżania i zawstydzaniem kobiet z powodu ich wyglądu oraz jak sobie z tym radzić, porozmawiamy podczas najnowszej produkcji w formule Teatru Forum.

Weź sprawy w swoje ręce, zawalcz z bodyshamingiem i wesprzyj Alicję w jej drodze do samoakceptacji.

Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównego bohatera i zmierzyć się z jego wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jej losy!

 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Galeria:

Gdańsk. Opowieści ludzi z Mariupola. Inauguracja nowego sezonu w Teatrze w Blokowisku.

_6 września 2022

Nowy sezon artystyczny w Teatrze w Blokowisku Plama GAK

TEATR W BLOKOWISKU: Miejsce prezentacji teatralnych wchodzące w strukturę Plamy. Od październi...

Nowy sezon artystyczny w Teatrze w Blokowisku Plama GAK

Gdańsk. Opowieści ludzi z Mariupola. Inauguracja nowego sezonu w Teatrze w Blokowisku.

TEATR W BLOKOWISKU:

Miejsce prezentacji teatralnych wchodzące w strukturę Plamy. Od października do końca maja wystawiane są spektakle teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Scena zainaugurowała swoją działalność 30 czerwca 2008 r. spektaklem „Szaleństwo we dwoje” na podstawie tekstu Eugene Ionesco. Rezydentem sceny był autorski Teatr Zielony Wiatrak Marka Branda. Scena od początku swojego istnienia działa repertuarowo.
Od 2022 roku scena Teatru w Blokowisku otwiera się na wydarzenia niezależne, szczególnie na artystów działających na pograniczu różnych form: teatru ożywionej formy, koncertów performatywnych, przedstawień małoobsadowych, monodramów, slamów poetyckich i inicjatyw zaangażowanych społecznie. Od roku akademickiego 2022/2023 planujemy ścisłą współpracę ze studentami Wiedzy o Teatrze oraz Zarządzania i Komunikacji w Sztukach Scenicznych oraz pracownikami naukowymi Uniwersytetu Gdańskiego (produkcja projektów dyplomowych, prowadzenie dyskusji po spektaklach, praktyki). Chcemy by Teatr w Blokowisku był przestrzenią przyjazną i inspirującą dla mieszkańców Zaspy oraz dla środowiska studenckiego i akademickiego sąsiadującego z Zaspą kampusu Uniwersytetu Gdańskiego oraz odpowiadał na wyzwania otaczającej rzeczywistości dając przestrzeń do działania młodym twórcom kultury a także wypełniał lukę na trójmiejskiej mapie kulturalnej wysokiej jakości teatrem młodego widza. Planujemy również zainicjowanie współpracy artystyczno-edukacyjnej z gdańskimi liceami.
Priorytetem mojej działalności jako kuratora Teatru w Blokowisku jest przygotowanie produkcji własnych (dla dzieci: HOP W KOSMOS! – premiera 25.09; dla młodzieży i dorosłych: SMUTEK&MELANCHOLIA – premiera 23.10). Sezon artystycznty 2022/2023 został zainaugurowany 29.08.2022 czytaniem performatywnym „…moja śmierć to kwestia czasu…” w wykonaniu Marty Kalmus-Jankowskiej. Chcemy wypełnić lukę repertuarową w Gdańsku, przygotowując lepszej jakości spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dostarczyć ofertę dla szkół.

Tomasz Kaczorowski, kurator Teatru w Blokowisku: tomasz.kaczorowski@gak.gda.pl

Gdańsk. Opowieści ludzi z Mariupola. Inauguracja nowego sezonu w Teatrze w Blokowisku. "...moja śmierć to kwestia czasu…" - czytanie performatywne tekstów zebranych z opowieści ludzi z Mariupola. Nz. Marta Kalmus-Jankowska. fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Gdańsk. Opowieści Opowieści ludzi z Mariupola. Inauguracja nowego sezonu w Teatrze w Blokowisku. „…moja śmierć to kwestia czasu…” – czytanie performatywne tekstów zebranych z opowieści ludzi z Mariupola. Nz. Marta Kalmus-Jankowska. fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

KALENDARZ WYDARZEŃ TEATRU W BLOKOWISKU – wrzesień-grudzień 2022

15.09, 19:00 ALEX – spektakl w formule teatru forum

17-18.09 Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia
19.09, 19:00 KOBIETA PRZEBIEGŁA – spektakl o miłości
25.09, 17:00 HOP W KOSMOS! – premiera spektaklu dla dzieci i bliskich im dorosłych
10.10, 19:00 STAND UP – spektakl Akademii Teatralnej w Warszawie, filii w Białymstoku
17.10, 19:00  …moja śmierć to kwestia czasu… – czytanie performatywne
23.10, 17:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – premiera dla młodzieży i dorosłych
24.10, 19:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl o emocjach
25.10, 11:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl dla szkół
7.11, 19:00 MIGRANCI – spektakl w formule teatru forum
14.11, 19:00 PŁUCA – spektakl Akademii Teatralnej w Warszawie, filii w Białymstoku
21.11, 19:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl o emocjach
22.11, 11:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl dla szkół
25.11, 19:00 Delta Wenus – czytanie performatywne Pauliny Eryki Masy (w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska)
28.11, 19:00 (Nie)Cierpienia Młodego Wertera – teatralno-muzyczna reinterpretacja klasyki
12.12, 19:00 El Nino – performans o samotnym macierzyństwie

 

OPISY SPEKTAKLI

15.09, 19:00

ALEX – spektakl w formule teatru forum

Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównego bohatera i zmierzyć się z jego wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jego losy!

17-18.09
Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia

19.09, 19:00
Kobieta Przebiegła (DOROŚLI, SENIORZY)
„Kobieta przebiegła” to historia kobiety uwikłanej w różne relacje z mężczyznami. To obsesyjna próba odnalezienia  miłości, zaspokojenia potrzeby bycia kochaną a wreszcie poszukiwanie samej siebie. Scenariusz, reżyseria, obsada: Malwina Tkaczyk

25.09, 17:00
HOP W KOSMOS (PREMIERA DLA DZIECI)
Jak wygląda wszechświat? W jakiej galaktyce żyjemy? Czy droga mleczna jest z mleka Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź jeśli zrobicie z nami „Hop w Kosmos!”. Przedstawienie edukacyjne mające na celu w prosty sposób przybliżyć zagadnienia związane z kosmosem.
Koncepcja i obsada: Zuzanna Łuczak-Wiśniewska

3.10, 19:00
Bodyshaming – spektakl teatru forum (MŁODZIEŻ, DOROŚLI)
Reżyseria: Małgorzata Polakowska
Spektakl dotyczy niebezpiecznego zjawiska, jakim jest body shaming (działania mające na celu poniżenie, zawstydzenie lub ośmieszenie kogoś z powodu jego wyglądu). Spektakl ma za zadanie głośno mówić o przemocy, jakiej doświadczają w tym temacie młodzi ludzie i wspierać ciałopozytywność.
Produkcja: Stowarzyszenie Społeczno-Artystyczne FEERIA

10.10, 19:00
STAND UP (MŁODZIEŻ 16+, DOROŚLI, SENIORZY)
„Pięć lat, właśnie tyle zajęło mi dostanie się do szkoły teatralnej. Dostałam się na lalki. Robię stand-up. O lalkach, o aktorstwie, o sobie.” Monodram „Stand up” to silny głos pokolenia aktorów wchodzących na rynek pracy. To również opowieść o zmaganiach i kosztach, jakie podejmują młodzi ludzie, żeby móc spełnić swoje marzenia.Jako widzowie zostajemy pozostawieni z najważniejszym pytaniem, ile finalnie warta jest sztuka i czy koniecznie trzeba ponosić takie koszty?
Reżyseria i wykonanie: Aleksandra Gosławska
Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku

17.10, 19:00
…moja śmierć to kwestia czasu… – czytanie performatywne (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
Czytanie performatywne tekstów zebranych przez Marinę Yurchenko, będących świadectwami konkretnych ludzi z Mariupola, w wykonaniu Marty Kalmus-Jankowskiej.

23.10, 16:00 SMUTEK&MELANCHOLIA – premiera!!! (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
Inspiracją do napisania tego kolażu-dramatu była dla Bonna Parka historia Samotnego George’a – ostatniego żółwia słoniowego, podgatunku żółwi z Galapagos, który wyginął przez działalność człowieka. „Smutek&Melancholia…” nie jest linearną opowieścią ani dramatem drogi. To raczej opowieść rozsypana, projektowana pod wydarzenie sceniczne: pełne monologów napisanych prozą poetycką, agresywnych strumieni świadomości i potoków słów opisujących George’a i nasz stosunek do natury oraz kondycję ludzi zanurzonych w rozproszonej rzeczywistości.
Produkcja własna Teatru w Blokowisku: spektakl „SMUTEK&MELANCHOLIA” dla młodzieży i dorosłych.
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

24.10, 19:00
SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl o emocjach

25.10, 11:00
SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl dla szkół

7.11.2022, 19:00
MIGRANCI – spektakl teatru forum (MŁODZIEŻ, DOROŚLI)
Spektakl poruszy temat jednego z najważniejszych wyzwań współczesnego świata, jakim są migracje. W przedstawieniu skłonimy widzów do dyskusji na temat migracji w naszym otoczeniu, porozmawiamy na temat uprzedzeń ze względu na pochodzenie i umożliwimy zasięgnięcia informacji u samego źródła. Zależy nam na zbudowaniu bardziej otwartego, świadomego, inkluzywnego środowiska dla migrantów i migrantek oraz uchodźców i uchodźczyń w Gdańsku.
Reżyseria: Małgorzata Polakowska
Produkcja: Stowarzyszenie Społeczno-Artystyczne FEERIA

14.11.2022, 19:00
PŁUCA (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
W czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych młoda para, stojąc w kolejce w Ikei, podejmuje decyzję, że postarają się o dziecko. Nie wychodzą z tym po co przyszli, ale za to zaopatrzyli się w cały zestaw dylematów. Mają świadomość, że czas brutalnie ucieka. Ale czy moralne jest wydanie na świat człowieka, który będzie produkował dziesięć tysięcy ton dwutlenku węgla, jeśli naprawdę zależy ci na losie ziemi? To waga całej wieży Eiffla! PŁUCA na podstawie dramatu Duncana Macmillana to historia obawy o rozpad znanego nam świata. O pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres. A przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.
Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku

21.11, 19:00
SMUTEK&MELANCHOLIA (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
Opis powyżej.

22.11, 11:00
SMUTEK&MELANCHOLIA – spektakl dla szkół (MŁODZIEŻ)
Opis powyżej.

25.11, 19:00
Delta Wenus – czytanie performatywne (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
„Delta Wenus” – taki tytuł nosi jeden z najbardziej rewolucyjnych zbiorów opowiadań erotycznych XX wieku. Autorka, Ana?s Nin, guru feministek XX wieku, rozprawia się w niej z tematem kobiecej seksualności tworząc manifest ludzkiej cielesności. To właśnie jej historia jest punktem wyjścia do wydarzenia, które odbędzie się 25 listopada w Teatrze w Blokowisku:
Tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

28.11, 19:00
(Nie)cierpienia Młodego Wertera (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
Pozbawiony imienia bohater „Cierpienia młodego Wertera” (1774) to pierwsza z szeregu postać rodzącego się w Europie romantyzmu. Spektakl jest próbą wydobycia Wertera z zakurzonej biblioteki, udzielenia mu głosu w walce ze stereotypem, według którego to człowiek słaby, nieszczęśliwie zakochany, oderwany od realnego życia. Wszak romantyzm to pokolenie buntowników, świadomie przekraczających granice, walczących o swoje racje. Być może prawdziwy żar Wertera jest bliższy muzykom rockowym z tzw. klubu 27 niż pierwszemu wrażeniu, z jakim dziś spotykamy się wypowiadając słowo „Werter”?
Tekst i reżyseria: Mariusz Babicki
Obsada: James Malcolm

29.11, 11:00
(Nie)cierpienia Młodego Wertera – spektakl dla szkół (MŁODZIEŻ)

12.12, 19:00
El Nino – performance (MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY)
Według danych zebranych w spisie powszechnym w 2021, ? gospodarstw domowych w Polsce jest prowadzonych przez jednego rodzica, najczęściej matkę. Polityki rządowej na ten temat brak. Jestem samotną matką pięcioletniego Kubusia. Od zawsze, od Jego narodzin a nawet znacznie wcześniej. Studiowałam w ciąży na pierwszym roku, to był mój drugi drugi kierunek. Kiedy ciąża była już widoczna i wiadomo było, że nie kręci się przy mnie ojciec bąbelka, koleżanka ze studiów powiedziała mi, że jej matka też wychowała ją i rodzeństwo bez taty. Bo tata wyjechał za granicę do pracy i nie przyjeżdżał, tylko pieniądze przesyłał. Opieka Państwa nad samotną matką kończy się w momencie urodzenia dziecka.
Konceptodawczyni i performerka: Joanna Janus

Galeria: