Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Gama

GAK

Gama

Do Gamy przychodzą najczęściej sąsiedzi, duch lokalności jest w Letniewie bardzo widoczny.

Organizujemy warsztaty dla dorosłych z homerecordingu ze Stendkiem i z Vjingu z Garym Garnowskim, Tutaj swoje próby prowadzi również Ukraiński chór „Vyrij”. Odbywają się u nas także różnego rodzaju warsztaty kreatywne – staramy się wychodzić na przeciw  nowym mieszkańcom  rozbudowującej się dzielnicy Letnica.

listopad 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

21 sierpień - 01 grudzień

BRZMIENIA / nabór na muzyczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Grasz na instrumencie, śpiewasz, a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych p...

muzyka
warsztat

BRZMIENIA / nabór na muzyczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Logo placówki

data

21.08.23
poniedziałek

godzina

18:00

wstęp

Bezpłatny

adres

Starowiejska 15/16, Gdańsk, Letnica

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

Grasz na instrumencie, śpiewasz, a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych piosenek?

Jeśli odpowiedź, na któreś z powyższych pytań brzmi tak – dołącz do nas!

W ramach naszych spotkań weźmiesz udział w komponowaniu autorskich kompozycji oraz przygotujesz się do koncertu pod okiem naszych prowadzących.

Nagraj filmik lub podeślij plik audio prezentujący Twoją twórczość (grę, śpiew itd.) i zostań częścią zespołu, który w grudniu wystąpi z własnym materiałem na prawdziwej scenie.

GDZIE?: Gama GAK, ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

KIEDY?: Każdy wtorek października i listopada w godz. 18:00-20:30

Pierwsze spotkanie: 06.10.2023

Koncert finałowy: 01.12.2023 (Stacja Orunia GAK, ul. Dworcowa 9)

Zajęcia kierowane są do osób między 15 a 21 rokiem życia. Ilość miejsc ograniczona!

Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Na zgłoszenia czekamy do 22 września. 

Materiały należy wysłać na adres: hanna.malenka@gak.gda.pl

W dzisiejszych czasach prawie każdy interesuje się muzyką, ktoś uczy się gry na instrumencie, a ktoś inny uczy się śpiewu. Niektórzy zastanawiają się nad założeniem własnego zespołu, ale nie wiedzą od czego zacząć, w jakim kierunku iść: jak napisać własne piosenki i stworzyć aranżacje muzyczne tak, żeby utwór brzmiał harmonijnie. Właśnie dlatego otwieramy nabór na BRZMIENIA, czyli warsztaty muzyczne dla młodzieży. Uczestnicy_czki pod czujnym okiem naszych prowadzących (m.in. Paweł Przyborowski z zespołu BYTY) nauczą się podstaw kompozycji, pracy w zespole, tworzenia własnych aranżacji, kształcenia gry na instrumentach oraz umiejętności wokalnych, poznają też podstawy teorii muzyki. Na zakończenie BRZMIEŃ planowany jest koncert finałowy, podczas którego warsztatowicze_czki zaprezentują utwory stworzone podczas trwania projektu. Scenę podzielą z zespołem BYTY.

_
Prowadzący:

Paweł Przyborowski – piosenkarz, autor tekstów i producent. Artysta solowy oraz członek zespołów Kwiaty (gitara) , Byty (syntezatory i bity) oraz Glątwa (gitara, bas). Gra i koncertuje od 2014 roku, w Polsce i za granicą (m.in. Rotterdam, festiwale Westerpop i Breminale).

 

Hanna Malenka (Tekucheva) –  ukraińska piosenkarka i kompozytorka. Do Polski, a dokładniej do Gdańska przyjechała w 2017 r. Niedawno rozpoczęła swój własny projekt muzyczny – rockowy zespół HANNA. Zespół wykonuje autorskie piosenki Hanny. W 2020 roku Hanna otrzymała stypendium kulturalne miasta Gdańska na projekt „Nowe życie Gdańskich melodii: tam, gdzie średniowiecze spotyka się z nowoczesnością”. Album miał swoją premierę w styczniu 2021 roku. Jest założycielką, kierowniczką i dyrygentką ciągle rozwijającego się Ukraińskiego chóru Vyrij, który działa w Gamie GAK. Zespół składa się z trzydziestu osób, tworzą go Ukraińcy i Ukrainki, którzy przyjechali do Polski oraz społeczność ukraińska urodzona już w Polsce.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Karta uczestnika (osoba pełnoletnia)

Karta uczestnika (osoba niepełnoletnia)

Regulamin-BRZMIENIA (1)

Zgłoszenia:

hanna.malenka@gak.gda.pl

Kontakt:

gama@gak.gda.pl

58 346 41 05

_

Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena
… albo rowerem

11 październik - 13 grudzień

Muzyczny szkrab / zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy na Umuzykalniające zajęcia dla najmłodszych! Z uwagi na ograniczoną licz...

muzyka
warsztat

Muzyczny szkrab / zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych

Logo placówki

data

11.10.23
środa

godzina

11:00

wstęp

Płatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

Dzieci, Familijne

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na Umuzykalniające zajęcia dla najmłodszych!

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy: hanna.malenka@gak.gda.pl

Podczas zajęć za pomocą muzyki będziemy rozwijać zmysły maluchów.
Szkraby wraz z rodzicami będą śpiewać, tańczyć, poznawać różne instrumenty muzyczne i świat dźwięków.
Zapraszamy dzieci w wieku 0-3 lata razem z rodzicami, którzy będą nie tylko asystentami, ale także aktywnymi uczestnikami wszelkich zabaw i ćwiczeń.

Zajęcia poprowadzi Hanna Malenka.
Absolwentka Ługańskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki (kierunek muzyczna pedagogika). Pracowała w przedszkolach, domach kultury jako instruktorka zajęć wokalnych i animatorka kultury, współpracowała z Filharmonią w Ługańsku. Aktywnie koncertuje.
Jest założycielką i kierowniczką chóru Vyrij oraz frontwoman zespołu rockowego HANNA.
Ma synka Artura, który chętnie muzykuje z mamą.

Daty zajęć:

11.10

08.11

13.12

 

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Koszt: 30zł
Zapisy: gama@gak.gda.pl
58 346 41 05

Regulamin

 

 

14 październik - 14 listopad

WYSTAWA (nie tylko) W OKNIE

Wernisaż: 14.10.2023 (sobota), godz. 16.00 Wystawa potrwa do 14.11.2023 Chcąc uczcić powrót d...

wystawa

WYSTAWA (nie tylko) W OKNIE

Logo placówki

data

14.10.23
sobota

godzina

16:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Wernisaż: 14.10.2023 (sobota), godz. 16.00
Wystawa potrwa do 14.11.2023

Chcąc uczcić powrót do cyklu „Wystaw w oknie” zmieniamy Gamę w galerię sztuki!
W przestrzeni filii swoją twórczość zaprezentują trzy artystki.
Autorki pracują w różnych technikach (malarstwo, kolaż) i prezentują różną ekspresję twórczą.
Ich cykle poruszają tematy mierzenia się z emocjami, jak i dawania poniesienia się im, poszukiwania własnego charakteru i połączeń między abstrakcją a figuratywnością, inspirowane są codziennością, jednocześnie próbując się od niej „odkleić”.

Gabriela Leśniok
„… o żyćku”
Inspiracją do powstania cyklu pocztówek były sytuacje z życia wzięte. Prace odnoszą się do codzienność, w której mierzymy się z wieloma emocjami. Można na nich zobaczyć frustrację, radość, a także chęć złapania równowagi. Mimo wszystko cała seria utrzymana jest w duchu optymizmu, na wielu pojawia się również dziewczyński vibe, który podszyty jest samoopieką i ciało pozytywnością.

Maja Robaczewska
„Grzybobranie”
Najpierw, w myśl mojej fascynacji światem grzybów malowałam właśnie je. Grzyby to jedna z najmocniejszych rodzin i to one moim zdaniem mają największą siłę przebicia – metaforycznie ale i dosłownie. Są pełne umami, chociaż to jeden z kilku produktów, których niektórzy absolutnie nie akceptują w swojej diecie. Budzą kontrowersje, ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że jak wszyscy znikniemy, to one będą pierwsze, które wzrosną. Ludzie z Grzybami mają wiele wspólnego – czasem nawet i zbyt wiele. W tym stwierdzeniu doszukuje się dalszej drogi swoich pomysłów na obrazy, bo następne spod mojej ręki wyszły właśnie portrety. Inspirację czerpię z zebranych w głowie postaci, popularnych w latach 2000 kreskówek, oglądanych regularnie po powrocie ze szkoły. W dalszym procesie powstała hybryda tych obu. Dużo kolorów, dużo kształtów, dużo (z pozoru) nie pasujących do siebie elementów. Trochę kubizm, trochę eklektyzm, trochę psycho. To wszystko charakteryzuje czas, w którym z dziecka idziesz w stronę dorosłości. Spoglądając w przeszłość widzę dużo chaosu, jednak budujące jest dostrzec drogę jaką się przeszło. Chcę czas ten wspominać z czułością i pamiętać by do zmian w życiu podchodzić z wyrozumiałością. Trzymaj dziecko w sobie, a grzyba tylko jedz – on da Ci moc.
WAŻNE: przy tworzeniu „Grzybobrania” nie ucierpiał żaden Grzyb.

Zuzanna Montewka
„self-abstrac”
Tryptyk składający się z trzech, kwadratowych obrazów. Dwa mniejsze („pink no.1” i „pink no.2”), są to obrazy malowane różowym akrylem na płótnach o wymiarach 20×20 cm. W pracach tych dałam się ponieść swoim fantazjom, emocjom i odczuciom estetycznym. Spaja je, przechodzący w różową abstrakcję, negatywowy autoportret (,,self-abstract”). Praca ta jest wynikiem mojej chęci połączenia w jakiś sposób abstrakcji z przedstawieniem figuratywnym. Chciałam również zachować w niej graficzny charakter i przy okazji może bardziej poznać własny?

_
O artystkach:

Gabriela Leśniok – absolwentka malarstwa 2021 oraz sztuki i wzornictwa ceramiki 2022 ASP we Wrocławiu. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych między innymi: PARK SZTUKI – Działania Artystyczne w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej,
II Biennale Małej Formy Ceramicznej w Wejherowskim Centrum kultury, NEW WAVE-NOWA FALA w Vivid Gallery we Wrocławiu, Check in-Check out w Kunstmatrix, Mit o przyszłości w Studio BWA we Wrocławiu, Co męczy człowieka? w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S we Wrocławiu. Założycielka profilu Po nowemu – z miłości do starych pocztówek z szuflady dziadków.

Maja Robaczewska – żyję i mieszkam w Gdańsku od urodzenia. Jestem absolwentką studiów Socjologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz magistrem Zarządzania po Politechnice Gdańskiej. Obecnie wraz z rodzicami prowadzimy małą rodzinną firmę produkującą i sprzedającą biżuterię autorstwa mojej mamy. Wśród niekonwencjonalnych, zdobytych podczas edukacji zdolności, znalazły się, zdecydowanie, bazgranie, malowanie, rysowanie – w szkole na marginesach każdego zeszytu widniał u mnie bowiem jakiś bliżej nieokreślony twór / stwór. Nigdy nie było to realistyczne odzwierciedlenie rzeczywistości, a bardziej kształty i postacie bez standardowej formy. Od zeszłego roku odkryłam, że medytuję jak maluję. Maluję, gdy medytuję. Teraz wiem, że w ciągu swojego życia robiłam to w każdej mniej lub bardziej wolnej chwili.

Zuzanna Montewka – pochodzę z Radomia. Tam uczyłam się w ZSP im. Józefa Brandta i to tam na dobre zetknęłam się z sztuką, która stała się moją pasją. Obecnie jestem na II roku studiów malarskich na Gdańskiej ASP. W swoich obrazach często eksperymentuję. Chętnie łączę ze sobą różne formy malarstwa – te graficzne, figuratywne i abstrakcyjne. Ważnym elementem moich prac jest również kolor różowy, który trafia bardzo w mój estetyczny gust.

Wstęp wolny
Wystawę oglądać można w godzinach działania filii.
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05
_
Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena

19 październik - 21 grudzień

Kreatywne warsztaty dla dzieci / Творчі майстер-класи для дітей

Serdecznie zapraszamy na cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci w wieku 4-10 lat! Z uwagi na o...

warsztat

Kreatywne warsztaty dla dzieci / Творчі майстер-класи для дітей

Logo placówki

data

19.10.23
czwartek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci w wieku 4-10 lat!

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy: gama@gak.gda.pl

Warsztaty kreatywne mają na celu rozbudzić kreatywność, która jest w każdym dziecku. Łącznie zaplanowaliśmy 10 bloków warsztatowych, każdy z nich będzie poświęcony innej tematyce.

Podczas każdego warsztatu zaplanowano również działania integracyjne. Propozycje tego rodzaju zabaw często będą miały charakter ruchowy. Rolą zabaw integracyjnych jest przede wszystkim nawiązanie więzi między dziećmi, stworzenie atmosfery zaufania, a także wytworzenie u dzieci poczucia przynależności do grupy.

 

Tematy i terminy warsztatów:

 

  • 10 Tworzenie Jesiennej Dyni z Materiału
  • 10 Halloweenowe Latarnie i Nietoperze z Papieru
  • 11 Złote Listki Makramowe
  • 11 Jesienny Urok: Tworzenie Wianków
  • 11 Tworzenie i Dekorowanie Karmników dla ptaków
  • 11 Warsztaty Wyklejanek
  • 11 Sztuka na Kamykach: Tworzenie Kamiennej Galerii
  • 12 Sztuka Haftu: Warsztaty Dla Najmłodszych
  • 12 Zimowa Zabawa z Modeliną
  • 12 Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych z Słomy

 

Prowadząca: Nataliia Kovalyshyna

Warsztaty prowadzone są w języku polskim i ukraińskim, udział jest bezpłatny.

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

 

UA

 

Від щирого серця запрошуємо на цикл творчих майстер-класiв для дітей віком від 4 до 10 років!

У зв’язку з обмеженою кількістю місць записи обов’язкові: gama@gak.gda.pl

Творчі майстер-класи спрямовані на пробудження креативності, яка є в кожній дитині.

Загалом ми запланували 10 творчих блоків, кожен з яких буде присвячений окремій темі.

Під час кожного майстер-класу також заплановані інтеграційні заходи – часто рухливі ігри. Роль інтеграційних ігор полягає, насамперед, у встановленні зв’язку між дітьми, створенні атмосфери довіри, формуванні у дітей почуття приналежності до групи.

 

 

Теми та терміни майстер-класів:

 

  • 19.10 Виготовлення осіннього гарбуза з матеріалу
  •  26.10 Гелловінські ліхтарики та кажанчики з паперу
  • 2.11 Золоті листочки макраме
  • 9.11 Осінній чари: Виготовлення віночків
  • 16.11 Створюємо та декоруємо годівнички для птахів
  •  23.11 Майстер-клас з колажу
  • 30.11 Мистецтво на камінцях: Створюємо кам’яну галерею
  • 7.12 Мистецтво вишивки: Майстер-клас для наймолодших
  • 14.12 Зимові забави з полімерною глиною
  • 21.12 Майстер-клас з виготовлення традиційних солом’яних ялинкових прикрас

Ведуча майстер-класів: Наталія Ковалішина.

Майстер-класи будуть проводитись Польською та Українською мовами, Участь безкоштовна.

За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

 

Kontakt i zapisy:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05

Regulamin

Контакт та записи:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05

 

25 październik - 20 grudzień

Sensoryczny szkrab / Warsztaty sensoryczne dla maluchów

Serdecznie zapraszamy na warsztaty sensoryczne dla maluchów! Zapraszamy dzieci w wieku 0,5-3 lat...

warsztat

Sensoryczny szkrab / Warsztaty sensoryczne dla maluchów

Logo placówki

data

25.10.23
środa

godzina

11:00

wstęp

Płatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

Dzieci, Familijne

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na warsztaty sensoryczne dla maluchów!

Zapraszamy dzieci w wieku 0,5-3 lata razem z rodzicami.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy: hanna.malenka@gak.gda.pl

Te warsztaty wychodzą naprzeciw potrzebom rozwojowym dzieci.
Sensoplastyka daje możliwość stymulowania wszystkich zmysłów takich jak – węch, smak, wzrok, słuch i czucie. Poprzez polisensoryczne zabawy poszerzamy świat dziecięcych doznań.
Dzięki niedyrektywnemu sposobowi prowadzenia warsztatów i odpowiednio zorganizowanej przestrzeni dzieci mogą być samodzielne, co wspiera ich naturalne procesy spontanicznej aktywności twórczej.

Najważniejsze cele tej metody to:
⁃ wspomaganie funkcji poznawczych,
⁃ rozwijanie kompetencji inter- i intrapersonalnych,
⁃ wspomaganie budowania świadomości ciała i przestrzeni,
⁃ rozwijanie małej i dużej motoryki,
⁃ budzenie ciekawości poznawczej,
⁃ stymulacja wielozmysłowa,
⁃ rozwijanie twórczego myślenia.
Na warsztatach wykorzystywane są tylko bezpieczne produkty spożywcze, z uwzględnieniem wszystkich alergii i nietolerancji pokarmowych.

Warsztaty poprowadzi instruktorka z Active Kids.

Tematy zajęć:
25.10. Grające butelki – zajęcia z wykorzystaniem butelek i produktów spożywczych dzięki którym dzieci będą mogły stworzyć własne instrumenty. Zajęcia mają na celu kształtowanie zmysłu słuchu oraz doskonalenie motoryki małej.
22.11. Naturalny piasek – zajęcia, które uwielbiają wszystkie dzieci. Stworzymy na nich własny, naturalny u kolorowy piasek a z niego przygotujemy wspaniałe babki oraz figury. Zajęcia mają na celu wsparcie kreatywności oraz kształtowanie zmysłu dotyku.
20.12. Owocowy raj – zajęcia dla dzieci kochających owoce. Celem tych zajęć będzie rozwijanie zmysłu smaku oraz zapachu. Dodatkowo kształtować będziemy zmysł dotyku zarówno rączek jak i nóżek

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
Koszt: 30zł
Zapisy:
hanna.malenka@gak.gda.pl 
58 346 41 05

Regulamin

 

dziewczyna w warkoczach i wrona

06 listopad

„Simona” / filmowy listopad w Gamie

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego "Simona" w Gamie! 6 listopada, godz. 1...

kino

„Simona” / filmowy listopad w Gamie

Logo placówki

data

06.11.23
poniedziałek

godzina

19:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Simona” w Gamie!

6 listopada, godz. 19:00 „Simona” (reż. Natalia Koryncka-Gruz/Polska/2022/91 min)
Projekcja zostanie poprzedzona prelekcją przygotowaną przez filmoznawcę Wojciecha Zejdę i zakończona wspólną dyskusją wokół filmu.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

„Simona”
Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Porządkując zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne oraz świat magicznej, pradawnej Puszczy. Wraz z nią poznajemy świat magicznej, pradawnej, ale także tej współczesnej Puszczy. To opowieść o niezwykłym życiu Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji, pracując jako psycholożka i badaczka dzikich zwierząt. To dzięki niej postrzegamy Puszczę nie jako rezerwat przyrody, ale unikalny, jedyny w swoim rodzaju, ekosystem, który istnieje od tysięcy lat. To miejsce jest schronieniem dla zwierząt, które często są już na progu wyginięcia.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05
_
Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena
… albo rowerem

kobieta wykonuje czynności związane z pszczelarstwem

13 listopad

„Kraina miodu” / filmowy listopad w Gamie

Serdecznie zapraszamy na dwie projekcję filmu dokumentalnego "Kraina miodu" w Gamie! 13 listop...

kino

„Kraina miodu” / filmowy listopad w Gamie

Logo placówki

data

13.11.23
poniedziałek

godzina

19:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na dwie projekcję filmu dokumentalnego „Kraina miodu” w Gamie!

13 listopada, godz. 19:00 „Kraina miodu” (reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska/Macedonia Północna/2018/87 min)
Projekcja zostanie poprzedzona prelekcją przygotowaną przez filmoznawcę Wojciecha Zejdę i zakończona wspólną dyskusją wokół filmu.

„Kraina miodu” / 13 listopada, godz. 19:00
50-letnia Hatidze mieszka w opustoszałej macedońskiej wiosce. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód. Pięknie sfilmowana opowieść daje nadzieję na zmianę komercyjnego nastawienia człowieka do pszczół i natury.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05
_
Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena
… albo rowerem

20 listopad - 22 grudzień

Joanna Kucharska „Frustry” / Wystawa w Oknie

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Joanny Kucharskiej zatytułowanej "Frustry". Wernisaż: ...

wystawa

Joanna Kucharska „Frustry” / Wystawa w Oknie

Logo placówki

data

20.11.23
poniedziałek

godzina

18.00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Starowiejska 15/16, Gdańsk Letnica

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Joanny Kucharskiej zatytułowanej „Frustry”.

Wernisaż: 20.11.2023 r. (poniedziałek) godz. 18.00
Wystawa potrwa do: 22.12.2023 r.

Wystawa jest kontynuacją cyklu „Wystawa w oknie”, a tytułowe „Frustry” to cykl kolaży, który powstał z frustracji codziennością, przemieszaną z podświadomymi lękami, ambicjami i kompleksami.
To emocjonalny upust w postaci obrazkowej.

Joanna Kucharska – gdyńska artystka multimedialna.
Od 2013 roku zajmuje się produkcją i post-produkcją teledysków (głównie animowanych) i wizualizacji koncertowych oraz poligrafią okołomuzyczną. Nominowana dwukrotnie do nagrody O!Pla, do nagrody Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film oraz do Niezależnej Nagrody Muzycznej Doki w kategorii Video. Z zespołem Lonker See, jako wokalistka, basistka i współkompozytorka, wydała 4 płyty długogrające. Jest autorką tekstów i muzyki jako Black Mynah.

Wstęp wolny
Wystawę oglądać można w godzinach działania filii.
Kontakt:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05
_
Jak dojechać do Gamy?
Autobusem
Linie: 158, 258
Przystanek: Rondo Mazowieckiego
Tramwajem
Linie: 7, 10
Przystanek: Polsat Plus Arena

Logo Gama

Aktualności

_16 stycznia 2025

GAK w orkiestrze WOŚP

Gdański Archipelag Kultury po raz drugi bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! W...

GAK w orkiestrze WOŚP

Gdański Archipelag Kultury po raz drugi bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! W tym roku, w 33. Finale, tematem przewodnim jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, a celem zbiórki jest wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej.

Gdańskie Lodowisko tylko dla Ciebie!

 

Jeśli marzyłeś_aś o prywatnym lodowisku, to mamy wyjątkową propozycję – weź udział w aukcji WOŚP i wylicytuj niezapomnianą godzinę na Gdańskim Lodowisku.

Co oferujemy w ramach aukcji?

  • Cała tafla lodowiska na godzinę tylko dla Ciebie – 11 marca 2025 roku.
  • Możesz zaprosić aż 200 osób – przyjaciół, rodzinę, znajomych lub… zupełnie obcych ludzi.
  • Bezpłatny sprzęt – łyżwy i kaski z naszej wypożyczalni.

Nie przegap tej okazji!

 

To jedyna taka szansa, by zorganizować prywatną imprezę na lodzie! Licytacja trwa, a cały dochód przekazywany jest na szczytny cel.

Zapraszamy do licytowania! Licytację można znaleźć pod tym linkiem – LICYTUJ

 

Gramy w orkiestrze WOŚP razem z Regionalnym Centrum Wolontariatuw Gdańsku (Sztab 6066).

 

Galeria:

_27 grudnia 2024

„Festiwal Zrównoważony” – podsumowanie projektu szkoleniowego dla kadry GAK

Zakończyliśmy projekt szkoleniowy „Festiwal Zrównoważony” dla kadry Gdańskiego Archipelagu Kultur...

„Festiwal Zrównoważony” – podsumowanie projektu szkoleniowego dla kadry GAK

Zakończyliśmy projekt szkoleniowy „Festiwal Zrównoważony” dla kadry Gdańskiego Archipelagu Kultury. Celem projektu było rozwijanie umiejętności w planowaniu i organizacji wydarzeń kulturalnych w sposób efektywny i zrównoważony, a także zapobieganie wypaleniu zawodowemu. Mimo ograniczonego czasu udało się wprowadzić nowe narzędzia i metody pracy, które pomogą w organizacji przyszłych wydarzeń, między innymi, takich jak Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA.

Główne elementy projektu

W ramach projektu odbyły się:

  • warsztaty retrospektywne dla kadry kierowniczej,
  • konsultacje dla kadry zarządzającej,
  • sesje mentoringowe,
  • warsztaty tematyczne, w tym „ZaprojektujMY sobie zmianę”, „Narzędzia cyfrowe”, oraz zajęcia z wykorzystania metod Dragon Dreaming i Action Learning,
  • podsumowanie projektu w formie spotkania końcowego.

Narzędzia i metody pracy

Metoda kreatywnego planowania projektów – Dragon Dreaming pomogła zespołowi spojrzeć na organizację wydarzeń z perspektywy współpracy i wspólnej wizji. Z kolei dzięki Action Learning zespół mógł analizować rzeczywiste problemy i opracowywać innowacyjne rozwiązania podczas praktycznych ćwiczeń.

Rezultaty projektu

Projekt przyniósł konkretne rezultaty, takie jak rozwój umiejętności liderskich, lepsze zarządzanie czasem i zasobami oraz ujednolicenie metod pracy. Zespół szczególnie docenił okazję do refleksji nad procesami organizacyjnymi oraz wprowadzenie narzędzi pomagających zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

Kadra szkoleniowa

zdjęcie kobiety

Joanna Grandzicka
Coach Action Learning, trenerka biznesu, facylitatorka

Lubię ludzi, stąd pewnie w każdej organizacji, w której byłam, którą tworzyłam i zarządzałam to ludzie byli dla mnie największą inspiracją i źródłem rozwoju i energii. Przez wiele lat zarządzając Starterem z jednej strony aktywnie uczestniczyłam w budowaniu i ewoluowaniu zespołu, z drugiej mogłam obserwować i towarzyszyć tworzeniu się nowych zespołów wśród startupów i początkujących firm. Dzięki temu, byłam blisko liderów, ich wątpliwości i rozterek, sukcesów i osiągnięć w rozwoju firmy. Wierzę, że to ludzie tworzą organizacje a nie organizacje ludzi. Mam szczęście do mądrych osób w moim otoczeniu, dzięki którym ufam, że przy odpowiedniej dbałości i słuchaniu swoich pracowników, a przez to zbiorowego głosu organizacji można wiele osiągnąć. Action Learning jest dla mnie taką właśnie platformą do doświadczania, dzielenia się i uważności. Jest też procesem z właściwą dla siebie strukturą, która zamiast ograniczać, wyzwala. Daje wielkie możliwości na rozwój zarówno dla ludzi, jak i dla organizacji. To trochę jak paradoks szczęścia – im więcej się nim dzielimy, tym mamy go więcej.

zdjęcie kobiety


Małgorzata Jasnoch

Coach Action Learning, doświadczona menedżerka, trenerka i doradczyni biznesowa

Gdybym miała krótko przedstawić siebie, to bym powiedziała, że od zawsze fascynują mnie ludzie. Motorem moich działań jest współpraca z nimi i współtworzenie, najchętniej rzeczy nowych, niebanalnych, przecieranie szlaków i nieodkrytych głębin. Jestem typem motywatora i aktywatora energii. Od ponad 20 lat zarządzam ludźmi i zespołami, od kilku do kilkudziesięcioosobowych. Tworzę nowe marki od zera, nowe odziały dużych międzynarodowych firm, nowe sieci kooperacyjne. Pomagam rozwijać się biznesom, ale też towarzyszę w przekształcaniu, gdy na drodze wzrostu poprzednie formuły się wyczerpują i potrzebne jest świeże spojrzenie. Prowadząc Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a teraz firme TEAL miałam okazję przyglądać się setkom różnych biznesów, ich liderom, zespołom, w trakcie tworzenia, rozwoju i zmieniania kultury współpracy. Wiem jedno, że zarówno w młodych biznesach, jak i tych od wielu lat na rynku, niezbędna jest możliwość spojrzenia z zewnątrz, przy wspierającym oku kogoś przyjaznego i doświadczonego. Sam lider i jego zespół pracując intensywnie operacyjnie, wielu rzeczy nie jest w stanie zauważyć. Lubię być tym lustrem. Fascynujące jest dla mnie rozkwitanie uśmiechu na ustach osób, którym pewne rzeczy się rozjaśniają przez „przegadanie” z innymi i wypracowanie dedykowanych rozwiązań.
Kilka lat temu rozpoczęłam też moją fascynującą przygodę z mindfulness, czyli uważnością w życiu codziennym i medytacjami, które dają mi wewnętrzny spokój i siłę do działania w zmiennym świecie i przyspieszonym działaniu. Dzielę się tym z innymi, gdy tempo życia i wielość bodźców odbiera im radość życia i skuteczność działania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład w realizację tego ważnego projektu. Wierzymy, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłych działaniach!

 

Wsparcie finansowe i realizacja

Projekt „Festiwal Zrównoważony” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Dzięki tym środkom udało się przeprowadzić kompleksowy program szkoleniowy, który rozwinął kompetencje zespołu GAK i stworzył solidne podstawy do bardziej zrównoważonej pracy nad festiwalem.

Galeria:

Artyści wspinają się po dużej konstrukcji z lin na tle nocnego nieba. Jedna z postaci znajduje się na szczycie, wykonując dynamiczny gest, co dodaje scenie dramatyzmu i energii.

_19 grudnia 2024

Zespół festiwalu FETA 2025

Z przyjemnością przedstawiamy zespół, który poprowadzi Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowyc...

Zespół festiwalu FETA 2025

Artyści wspinają się po dużej konstrukcji z lin na tle nocnego nieba. Jedna z postaci znajduje się na szczycie, wykonując dynamiczny gest, co dodaje scenie dramatyzmu i energii.

Z przyjemnością przedstawiamy zespół, który poprowadzi Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2025! Kuratorką tegorocznej edycji została Monika Kozłowska, wyłoniona w konkursie za swoją wyjątkową wizję i pasję do teatru ulicznego. U jej boku jako producentka kreatywna festiwalu stanie Sara Warzyńska, od lat związana z Gdańskim Archipelagiem Kultury i festiwalem FETA.

 

kobieta w kręconych włosach - Monika Kozłowska kuratorka Fety 2025


Monika Kozłowska – kuratorka FETA 2025  –
absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała także kierunek Arts du Spectacle na Uniwersytecie im. Paula Valery w Montpellier. W latach 2009 – 2019 współpracowała z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie jako impresario, a następnie koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY. Była także dyrektorką artystyczną dwóch edycji tego festiwalu. Przez ponad 10 lat pracowała w krakowskim Teatrze KTO, gdzie odpowiadała za koordynację polskich i zagranicznych wyjazdów teatru oraz organizowanych przez KTO przedstawień i imprez cyklicznych. Była także asystentką reżysera Jerzego Zonia przy spektaklach „Chór sierot” i „Peregrinus”. W latach 2016-2022 koordynowała Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA w Krakowie, organizowany przez Teatr KTO. W roku 2019 wspólnie z Justyną Wójcik, założyła teatr uliczny – Teatr Migro, gdzie do tej pory wyreżyserowała trzy spektakle – „DROM- ścieżkami Romów”, „Echa” oraz „Tajniki”. Dwa ostatnie tytuły można było zobaczyć w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

 

Wizja kuratorska Moniki Kozłowskiej

 

„Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA to wydarzenie o długiej i bogatej historii, które mam przyjemność współtworzyć. Uważam, że to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich festiwali teatrów ulicznych. Jego wyjątkowość polega na różnorodności form artystycznych oraz na nietypowym miejscu, jakim jest duży park, gdzie odbywa się większość pokazów.  Planując kolejną edycję festiwalu, chcę zadbać o to, aby zachować tę różnorodność oraz podkreślić wyjątkowy charakter parku jako przestrzeni spektakli. Jednocześnie chciałabym wzbogacić program o nowe elementy, które z czasem mogą stać się integralną częścią FETY.  Moją ambicją jest dotarcie do każdego widza, dlatego w programie na 2025 rok znajdą się spektakle dla różnych grup odbiorców: dla dzieci, rodzin, miłośników teatru rozrywkowego i tych zainteresowanych spektaklami zaangażowanymi społecznie. Nie zabraknie również koncertów, instalacji i performansów, które dopełnią program i pokażą szerokie rozumienie teatru współczesnego. Chciałabym jednak, aby te dodatkowe formy były uzupełnieniem klasycznych przedstawień teatru ulicznego i plenerowego, które stanowią serce festiwalu.  Szczególnie zależy mi na twórczym wykorzystaniu Parku Prezydenta Ronalda Reagana. Chcę potraktować go nie tylko jako miejsce pokazów, ale także jako inspirację do tworzenia nowych spektakli. Wierzę, że dzięki współpracy z lokalnymi artystami oraz zaproszonymi twórcami z Polski i zagranicy mogą powstać wyjątkowe projekty, które wzbogacą program FETY i będą odpowiedzią na specyfikę tej przestrzeni.”

 

roześmiana młoda kobieta o blond wlosach i niebieskich oczach
Sara Warzyńska – producentka kreatywna FETA 2025  –
producentka wydarzeń kulturalnych związana z Trójmiastem. Absolwentka kierunków Wiedza o teatrze i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2018-2022 pracowała w Teatrze Atelier w Sopocie na stanowisku rzeczniczki prasowej, gdzie zdobywała doświadczenie w organizacji, promocji i produkcji Sopockiego Lata Teatralnego. W latach 2022-2024 producentka Festiwalu FETA. Obecnie pracuje w domu kultury Plama na gdańskiej Zaspie, gdzie angażuje się w realizację projektów kulturalnych takich jak „Muzyka w Blokowisku”, „Świetlica kreatywna”, czy „Kino w Blokowisku”. Interesuje się życiem kulturalnym Trójmiasta, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju nowych form artystycznych oraz integracji sztuki z przestrzenią miejską.