Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Gama

GAK

Gama

Do Gamy przychodzą najczęściej sąsiedzi, duch lokalności jest w Letniewie bardzo widoczny.

Organizujemy warsztaty dla dorosłych z homerecordingu ze Stendkiem i z Vjingu z Garym Garnowskim, Tutaj swoje próby prowadzi również Ukraiński chór „Vyrij”. Odbywają się u nas także różnego rodzaju warsztaty kreatywne – staramy się wychodzić na przeciw  nowym mieszkańcom  rozbudowującej się dzielnicy Letnica.

sierpień 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
zdjęcie; wizualizacja świetlna

27 lipiec - 28 sierpień

Warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji (Zapisy)

Serdecznie Zapraszamy na Wakacyjno/powakacyjne warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji Warsztaty...

muzyka
warsztat

Warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji (Zapisy)

Logo placówki

data

27.07.22
środa

godzina

18:00

wstęp

płatny

adres

Gama GAK, ul. Starowiejska 15/16

Główna grafika wpisu

Serdecznie Zapraszamy na
Wakacyjno/powakacyjne warsztaty VJ-skie, mappingu i animacji
Warsztaty z Garym Garnowskim pozwolą zdobyć zarówno podstawowe, jak i zaawansowane umiejętności, które pozwolą uczestnikom na samodzielny występ z muzykami na żywo, przygotowanie wideo-instalacji lub generowanie autorskich animacji. Jest to praktyczna, skondensowana wiedza, która pomoże warsztatowiczom na samodzielny rozwój w tych dziedzinach po zakończeniu kursu.
W programie
• dogłębna nauka obsługi programu Resolume Arena pod kątem:
‣ obsługi projekcji,
‣ vj’ingu w czasie rzeczywistym,
‣ przygotowania mappingu 3D
• podstawy animacji i postprodukcji w Adobe After Effects,
• generacja animacji z pomocą open-source’owych aplikacji, skryptów używających SI etc.,
• przygotowanie się do własnego setupu występu jako VJ
• masterclassy z wykorzystywania efektów i zdobytych umiejętności
Warsztaty zakończone są koncertem w klubie Ziemia, na którym każdy z uczestników będzie miał okazję wystąpić live i sprawdzić się w roli VJ’a!
Spotkania będą miały charakter cotygodniowych, popołudniowych 2-godzinnych zajęć w poniedziałki  wraz z uzupełniającymi, dłuższymi spotkaniami weekendowymi
Godziny i dokładne daty spotkań zostaną ustalone po zebraniu grupy warsztatowej w taki sposób, aby były dopasowane do uczestników.
Warsztaty odbywać się będą w sierpniu i wrześniu, aż do koncertu finałowego 30.09
Rozpoczną się po zebraniu się minimalnej grupy.
Do udziału w warsztatach potrzebny jest własny przenośny komputer, zdolny do obsługi programów graficznych, z którym uczestnicy będą mogli przychodzić na warsztaty.
Mile widziane posiadanie programów z pakietu Adobe i programu Resolume Arena, jednak nie jest to konieczne, ponieważ na warsztatach będzie możliwość instalacji tych programów w wersji niekomercyjnej.
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.
Prowadzący:
Gary Garnowski –
Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta wizualny – jego głównym polem eksploracji jest wideo, projekcja, światło oraz ruch. Wystepuje regularnie jako VJ, miksując tworzone przez siebie animacje w czasie rzeczywistym z muzyką graną na żywo. Swoje umiejętności prezentował na licznych koncertach i wydarzeniach w Polsce i za granicą m. in. na Open’er Festiwal, Mama Vilnius Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą, Soundrive, Biedowo Music Festival. Najlepiej czuje się, improwizując, co zaczerpnął od jazzmanów z ktorymi najczęściej występuje. Pracuje także przy projektach komercyjnych tworząc mappingi 3D i projekcje wielkoformatowe, animacje, motion design, montaż. Swoim doświadczeniem dzieli się jako asystent w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa oraz prowadzący przedmiot Generatywna Manipulacja Obrazem na Wydziale Intermediów w alma mater, oraz na prowadzonych warsztatach. Prywatnie wielbiciel rowerów i kawy.

Miejsce: GAK Gama, Letnica
ul. Starowiejska 15/16
Cena: 500 PLN / kurs – pakiet 7-8 spotkań
Ilość miejsc ograniczona,
zapisy: gama@gak.gda.pl

grafika; niebiesko-turkusowe-granatowe tło z grafiką śladów małych stóp

17 sierpień

Warsztaty sensoryczne dla maluchów – Owocowy świat

Serdecznie Zapraszamy na sierpniowe warsztaty sensoryczne dla maluchów! OWOCOWY ŚWIAT Zapras...

spotkanie
warsztat

Warsztaty sensoryczne dla maluchów – Owocowy świat

Logo placówki

data

17.08.22
środa

godzina

11.00

wstęp

płatny

adres

Gama GAK, ul. Starowiejska 15-16 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci, Familijne

Główna grafika wpisu
Serdecznie Zapraszamy na sierpniowe
warsztaty sensoryczne dla maluchów!
OWOCOWY ŚWIAT
Zapraszamy do świata owocowych zapachów, smaków i kolorów podczas kolejnych warsztatów sensoryczno-rozwojowych w GAMIE GAK. Będziemy smakować, dotykać, mieszać i bawić się! Spróbujemy pobudzić wszystkie zmysły naszych maluszków. Obudzimy ich ciekawość oraz chęć poznawania świata poprzez zabawę. Prosimy o zabranie ubranek na zmianę (istnieje możliwość pobrudzenia). Do zobaczenia!
Prowadząca:
Justyna Majzel – menadżerka kultury. Już w czasie studiów rozpoczęła swoją przygodę z pracą z dziećmi. Organizuje i prowadzi wiele warsztatów – m.in. specjalizuje się w prowadzeniu tematycznych warsztatów sensorycznych zarówno dla małych jak i dużych. Prowadzi również zajęcia manualno-plastyczne, gdzie łączy ze sobą różne metody, takie jak: scrapbooking, decoupage, czy diy. Uwielbia robić ręcznie robione kartki okolicznościowe i prezenty dla bliskich.
Koszt zajęć: 15zł
Na zajęcia obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona:
zapisy:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05

30 sierpień

Warsztaty tworzenia świec sojowych

Zapraszamy na warsztaty tworzenia świec sojowych Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z wos...

warsztat

Warsztaty tworzenia świec sojowych

Logo placówki

data

30.08.22
wtorek

godzina

17:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gama GAK, ul. Starowiejska 15-16 Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Familijne, Młodzież, Seniorzy, wszyscy

Główna grafika wpisu

Zapraszamy na warsztaty tworzenia świec sojowych

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z woskiem sojowym oraz jego użytecznością, następnie własnoręcznie wykonają świece sojowe. Świece sojowe palą się znacznie dłużej niż zwykła parafina i nie szkodzą zdrowiu. Wykonanie własnej świecy zainspiruje uczestników do przyjrzenia się procesowi powstawania świecy, będą mieli okazję wybrać zapachy oraz przyozdobić świecę według własnego uznania.

 

Wstęp bezpłatny,

Zapewniamy materiały oraz przyjazną atmosferę.

Obowiązują zapisy, Ilość miejsc ograniczona

 

gama@gak.gda.pl

 

Logo Gama

Aktualności

_28 maja 2021

Gama GAK ogłasza nabór do udziału w Letnim Rock Camp

Grasz na instrumencie, śpiewasz a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych pi...

Gama GAK ogłasza nabór do udziału w Letnim Rock Camp

Grasz na instrumencie, śpiewasz a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych piosenek?
Jeśli odpowiedź, na któreś z powyższych pytań brzmi tak, dołącz do lipcowych warsztatów Rock Camp!
W ramach naszych spotkań weźmiesz udział w komponowaniu autorskich kompozycji oraz przygotujesz się do koncertu pod okiem naszych czujnych prowadzących.
Nagraj filmik lub podeślij plik audio prezentujący Twoją twórczość (grę, śpiew itd) i zostań częścią zespołu, który w ostatnich dniach lipca wystąpi z własnym materiałem.
Zajęcia kierowane są dla osób między 14 a 19 rokiem życia. Ilośc miejsc ograniczona!Na wasze zgłoszenia czekamy do 24.06.2021
Materiały należy wysłać na adres gama@gak.gda.pl
Miejsce: Gama GAK, starowiejska 15/16, Gdańsk
Data: 01.07.2021-31.07.2021
Mężczyzna ubrany na pomarańczowo pracuję przy laptopie.

_12 stycznia 2021

Warsztaty z vj’ingu: live cinema (zapisy)

Czy kiedykolwiek złapałeś się na tym, że oprawa wizualna koncertu pochłonęła Cię tak bardzo, że p...

Warsztaty z vj’ingu: live cinema (zapisy)

Mężczyzna ubrany na pomarańczowo pracuję przy laptopie.

Czy kiedykolwiek złapałeś się na tym, że oprawa wizualna koncertu pochłonęła Cię tak bardzo, że przestałeś go słuchać? Zastanawiasz się, jak powstają wizualizacje do muzyki na żywo? Czujesz, że byłbyś w tym dobry, ale boisz się zacząć, spróbować, wykonać pierwszy krok? Lub może po prostu zawsze marzyłeś o występowaniu na scenie, ale nie jesteś ani muzykiem, ani aktorem i myślałeś, że to marzenia nie do spełnienia?

Vj’ing i live cinema to dwa z mnóstwa określeń występów artystów wizualnych w trakcie koncertów. Mogą być wykonywane na jeszcze więcej sposobów, gdzie ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia, ale mają jeden wspólny mianownik – powstają na żywo i są kontrolowane przez artystę. W trakcie warsztatów dowiesz się, jakie to proste, poznając jednocześnie podstawy animacji i montażu, a Twoim przewodnikiem w proponowanej przez nas podróży będzie Gary Garnowski – trójmiejski artysta wizualny, vj, montażysta, autor teledysków i animator wydarzeń muzycznych.

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Zajęcia będą odbywać się co tydzień (dzień uzgodnimy po zebraniu grupy) i przybiorą formę 2,5-godzinnych spotkań warsztatowych. Warsztaty będą trwały dwa i pół miesiąca (8-9 spotkań). Warsztaty wieńczy koncert, podczas którego uczestnicy prezentują swoje wizualki na żywo do koncertów uczestników warsztatów produkcji muzycznej prowadzonych przez Maćka Stendka i do produkcji DJskich.
.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy odbędzie się spotkanie z uczestnikami (o czym zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną) w celu ustalenia terminów warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 400 złotych za całość.

Zapisywać można się, pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Zajęcia rozpoczną się po uzbieraniu grupy, odbywać się będą stacjonarnie w reżimie sanitarnym (rozpoczną się nie wcześniej niż od 18 stycznia, chyba, że lockdown zostanie przedłużony).

Warsztaty z vj’ingu, live cinema:
To okazja, żeby nauczyć się zarówno obsługi multimedialnej oprawy koncertów, spektakli, czy instalacji artystycznych, jak i podstawowych sposobów tworzenia tej oprawy i mappingu 3D. Prowadzący skupia się na zapoznaniu uczestników z obsługą ekranów, projektorów i programami: Resolume Arena i Adobe After Effects, jako podstawowymi narzędziami vj’skimi, ale również prezentuje inne sposoby na realizowanie swoich wizji artystycznych.
Gary Garnowski
studiował Malarstwo oraz Architekturę. Doświadczenie jako VJ i video live performer zaczął zdobywać w 2015 roku, improwizując obrazem do muzyki jazzowej.
Występował z m.in. takimi artystami, jak: LASY, Adam Bałdych, MaJLo, LUC, czy Quantum Trio, prezentując się na wielu polskich scenach i za granicą, w tym na festiwalach m.in.: Open’er Festival, Jazz nad Odrą, Mama Jazz Festival, Soundrive, Atrakcje, czy Światłobiekty.
Poza koncertowymi wizualizacjami tworzy teledyski i videoarty, zajmuje się montażem.
Prywatnie nie ukrywa swojej miłości do rowerów, kotów i majonezu.

Linki do realizacji:

https://www.youtube.com/watch?v=XCUywwL2UQU
https://youtu.be/-QKf0q_wt_0

Miejsce wydarzenia:
GAMA GAK
ul. Starowiejska 15/16
80-534 Gdańsk Letnica
(Obok stadionu ENERGA Gdańsk)
tel.: 58 346 41 05

 

Galeria:

Zdjęcie z koncertu, mężczyzna ubrany na czarno pod czas występu

_12 stycznia 2021

Produkcja muzyczna od postaw ze Stendkiem Ableton/zapisy/

Chciałbyś założyć domowe studio oparte na Abletonie? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfig...

Produkcja muzyczna od postaw ze Stendkiem Ableton/zapisy/

Zdjęcie z koncertu, mężczyzna ubrany na czarno pod czas występu

Chciałbyś założyć domowe studio oparte na Abletonie? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfigurować, jak nagrywać, miksować i produkować utwory muzyczne? Chcesz rozpocząć karierę jako producent? Chciałbyś od podstaw nauczyć się programu Ableton? A może chcesz po prostu zaprezentować na scenie swoje dokonania? Pod okiem trójmiejskiego producenta – Stendka – będziesz miał okazję to zrealizować!

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałki  18:00-20:30. Warsztaty będą trwały trzy miesiące (12 spotkań/30 godzin) i zakończone będą koncertem uczestników w profesjonalnej sali koncertowej, a koncertom towarzyszyć będą wizualizacje. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową o rozpoczęciu warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 700 złotych za całość (30 godzin). Możliwość płatności w dwóch ratach.

Zapisywać można się pisząc na adres mailowy: gama@gak.gda.pl

lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Poniżej plan warsztatów:
1. Omówienie działania i możliwości programu Ableton Live. Omówimy tani podstawowy sprzęt który przyda nam się na początku naszej muzycznej przygody.
2. Dokładne zapoznanie się z narzędziami Abletona: midi, vst, drum rack, instrument rack, simpler, sampler itd.
3. Omówimy efekty audio Abletona: reverb, delay, auto filter, beat repeat itd
4. Nauczymy się w szybki i prosty sposób zaaranżować utwór i stworzyć jego formę. Stworzymy bit, linie basu, harmonie, zwrotkę i refren.
5. Zapoznamy się z możliwościami nagrywania wokalu i żywych instrumentów.
6. Poznamy syntezatory wirtualne oraz analogowe. Dowiemy się jak tworzyć dźwięki przy pomocy syntezatora. Omówię podstawy syntezy dźwięku oraz różnicę między syntezatorem analogowy a wirtualnym (komputerowym).
7. Poznajemy podstawy mixu i masteringu. Nauczymy się korzystać z takich narzędzi jak: Compressor, Equalizer. Porozmawiamy o prostej adaptacji akustycznej, pokażę jak niewiele trzeba aby poprawić nasz odbiór muzyki w danym pomieszczeniu.
8. Zapoznanie się z możliwościami Abletona jako instrumentu do grania na żywo. Zapoznajemy się z kontrolerami midi. Tworzymy live set w Abletonie.
9. Porozmawiamy o możliwościach publikacji gotowego już utworu w sieci, i sposobach promocji.

 

O Stendku:

Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) – urodzony 12 grudnia 1981. Od roku 2009 absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy solowy album pod tytułem „Touch”. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open ́er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , z którą stworzył dwie płyty „BANG!” oraz najnowszą „ĆMA” za album „BANG!” otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim (Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów „Little Giant”. Album promują 2 teledyski – nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje ”Little Giant” oraz „Wandering” z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. W sierpniu tego roku wspólnie z wokalistką Rosalie. stworzył utwór „Więcej” który reklamował jesienną ramówkę TVN. W lutym 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem „Shroom”. Od kilku lat prowadzi warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.

https://www.facebook.com/LASYaudio/

www.facebook.com/stendekmusic

Galeria: