Logo GAK

placówki

WYDARZENIE ODWOŁANE – Opowieść Wigilijna Teatr Qfer GAK

teatr

WYDARZENIE ODWOŁANE – Opowieść Wigilijna Teatr Qfer

 1. data

  19.12.21
  niedziela

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  ul. Pilotów 11

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Seniorzy

UWAGA!

Z uwagi na nowe regulacje dotyczące ochrony przed COVID 19 nie mamy możliwości przeprowadzenia tego wydarzenia. Środki za zakupione bilety zostaną Państwu zwrócone za pośrednictwem platformy bilety24.pl.

__________________________________________________________

Plama GAK zaprasza wszystkich na kultowy spektakl Teatru Qfer. Trudno sobie wyobrazić Teatr w Blokowisku w święta bez „Opowieści Wigilijnej”.

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge’u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie tworzą klimat najradośniejszych świąt Bożego Narodzenia, bliski zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Zanim miała miejsce premiera teatralna, w 1998 roku na płytach zostało wydane słuchowisko pt. „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Qfer oraz zaprzyjaźnionych z Teatrem aktorów.
Autorem muzyki i piosenek zarówno do spektaklu, jak i słuchowiska jest Grzegorz Gajewski.

Bilety 15 zł / link do zakupu biletów  (ilość miejsc ograniczona)