Logo GAK

placówki

ONLINE | Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie? GAK

spotkanie

ONLINE | Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?

 1. data

  22.03.21
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  FB GAK Proejktornia

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?”. O swoich wyprawach opowie Ana Matusevic, 22 marca (poniedziałek), godz. 18:00.

 

 

 • ___pokaż cały opis

  /O podróży/

  Wszystko się zaczęło w starej latarni w Gdańsku, z której widać Westerplatte i wchodzące do portu statki. Ponad 10 krajów później mój pamiętnik faronautki zapełnił się fotografiami i historiami kilkudziesięciu latarni morskich z miejsc odludnych i targanych żywiołami, ale też z tłocznych portów, miejsc zadeptanych przez turystów; latarni zapomnianych, latarni owianych legendami, latarni już nieistniejących.

  To nie będzie rozmowa o szczegółach technicznych. Opowiem Wam o miejscach i ludziach, które poznałam dzięki latarniom morskim.

  /O podróżniczce/

  Ana Matusevic – wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru. Zawodowo związana z Instytutem Kultury Miejskiej, w przeszłości współpracowniczka organizacji pozarządowych, w tym koordynatorka projektów skierowanych do młodzieży z krajów byłego ZSRR i wolontariuszka w Grecji. Pisze bloga JakMalowany.pl, gdzie publikuje zdjęcia, teksty i swój podkast, nie tylko z podróży.

  Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpag’u GAK Projektorni

Galeria: