Logo GAK

placówki

ONLINE | Warsztaty Wielkanocne GAK

online
warsztat

ONLINE | Warsztaty Wielkanocne

 1. data

  25.03.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  online

 5. dla kogo?

  Familijne

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na warsztaty wielkanocne on-line, które poprowadzi Marta Domachowska.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają tradycyjny sposób pisania jaj, czyli metodę batikową. Z pomocą wosku pszczelego i barwników ozdobią skorupki „łezkami” i „kluskami” według wzorów zaczerpniętych z tradycji. Oprócz materiałów plastycznych, do udziału w zajęciach przyda się spory zapas wyobraźni i… suszarka do włosów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy obowiązują na cały cykl warsztatów: projektornia@gak.gda.pl
Organizator zapewnia część materiałów oraz narzędzia niezbędne do wykorzystania podczas warsztatów. Warsztaty odbywają się w parach: rodzic/opiekun + dziecko lub tylko dorosły (dzieci w wieku od 6 do 12 lat), udział w wydarzeniu może wziąć max. 10 par (20 osób).

WAŻNE!
Warsztaty odbędą się za pomocą aplikacji Zoom, każdy z zapisanych uczestników dostanie link z dostępem. Materiały na warsztaty można odebrać w GAK Projektorni, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno.

Marta Domachowska – etnolog, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich Mistrzów rękodzieła, muzyki i tańca. Współzałożycielka toruńskiej grupy „n obrotów” oraz Forum Muzyki Tradycyjnej. Od kilkunastu lat zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne w formach niestylizowanych. Prowadzi warsztaty rękodzieła, tańców tradycyjnych, imprezy śpiewacze oraz zajęcia metodyczne dot. folkloru dziecięcego dla nauczycieli, wychowawców i animatorów. Na co dzień zajmuje się edukacją w zakresie polskiej kultury ludowej i organizacją wydarzeń muzycznych w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.