Logo GAK

placówki

ONLINE: Teatr w Blokowisku „Ta mała piła dziś” GAK

teatr

ONLINE: Teatr w Blokowisku „Ta mała piła dziś”

 1. data

  19.11.20
  czwartek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Online

jak dojechać?

Teatr w Blokowisku zaprasza na spektakl muzyczno-kabaretowy „Ta mała piła dziś”. Wszystko odbędzie się online, zapraszamy przed Wasze ekrany.

„Ta mała piła dziś” – to program muzyczno-kabaretowy zrealizowany przez trójmiejskich artystów. Program złożony z tekstów i piosenek, które w większości powstały w XX-leciu międzywojennym, nazywanym „Złotą Erą Polskiego Kabaretu”. To właśnie wtedy powstały takie szlagiery jak: „Kogo nasza miłość obchodzi”, „Piosenka o zagubionym sercu”, „Ta mała piła dziś”, „Bo to się zwykle tak zaczyna” oraz wiele innych wykonywanych przez ówczesne gwiazdy polskiej sceny teatralnej, filmowej i muzycznej. Wykonawcami byli m.in.: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Tadeusz Olsza, Aleksander Żabczyński i wielu innych. Genialność tego materiału polega na jego ponadczasowości. Mimo, że od premiery niektórych piosenek minęło prawie sto lat, nadal są aktualne i nie straciły siły swojego przekazu. Na piosenkach tych wychowały się pokolenia polskich artystów. Śpiewali je m.in.: Ewa Demarczyk, Hanna Skarżanka, Krystyna Janda, Bogdan Łazuka, Piotr Fronczewski. Sława Przybylska, Piotr Polk, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i wielu innych znanych artystów.

Jak na kabaret przystało, w programie nie zabraknie również skeczy, zarówno tych napisanych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, jak i zupełnie nowych, które powstały w ostatnim czasie. Zapraszamy na liryczno-komediowy wieczór będący swoistą podróżą w czasie.

Występują: Karolina Arczewska, Marek Brand, Piotr Urowski, Ignacy Jan Wiśniewski, Antoni Wojnar
Scenariusz: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski
Reżyseria: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski
kierownictwo muzyczne: Ignacy Jan Wiśniewski

Mapa dojazdu:

Plama

ONLINE: Teatr w Blokowisku „Ta mała piła dziś”

teatr